Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

    Здравейте,
    темата я пускам само за да покажя кво нещо сътворих от едно XT 87г.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

    Супер... а я да те попитам-опашката отзад от какъв мотор е ? И гърнето ми харесва- доста е компактно, вади ли хубав звук ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

      ауспуха е за 2 такта и не е за този мотор по добре го махни а опашката ми се струва че е от xl само предницата бива
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

        Добре е станало хт-то

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

          - добре изглежда, браво ..поиграл си си !!! създава впечетление за..... ЛЕК и компактен офф-роуд мотор след 94-

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

            Предницата и задницата са от КТМ. Като цяло мотора сега е с предница WP заден амортесьор от същата марка, капли DID със дебелина на спиците на предната 4.5мм на задната 4.9мм. Спирачките са BREMBO и задната и предната, кормилото е рентал, трипътниците съшо са от КТМ . Ауспуха е за 4-тактов мотор тежи 500 грама и си марка но ще оставя bastuna да познае марката.
            Ефекта от всичко направено беше поразяващ! Мотора стана по висок със 5см и с по дълга задница с 10см. За возията мога да кажя че разликата е огромна спрямо преди особенно в завои и стръмни катерения .За да стигна до този резолтат се наложи да загробя един КТМ но мисля че постигнах това което исках.
            Ето ви и малко снимки на които ако се вгледате малко повече се забелязва кое как е правено.

            Има и други снимки които мислех да покажя но явно имам ограничение и не мога да пратя повече.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

              Пуснах допълнителни снимки в детайли но не знам защо не се публикуваха!

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                А я сподели за теглото на мотора, че ми стана много любопитно....
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                  Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                  А я сподели за теглото на мотора, че ми стана много любопитно....
                  Добра идея.
                  Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                    Ами не съм го теглил но махнах всичко излишно.Разлика определено има въпреки че на този модел наъ му тежи двигателя и рамата а те няма как да се олекотят.Имаше голяма разлика в теглото на задния шарнир понеже сегашния е алуминиев.Зъбаците му сега са 15-преден към 50 заден и това го направи голям катерач.Впечатли ме това как мотор за 1400лв и малко смени по него можа да задоволи нуждите ми за гората като се има на впредвид че до скоро карах КТМ 2005г. На този модел биела , бутало , сегменти , гумички на клапани и всички други части за основен ремонт струват 550лв в YAMAHA докато на КТМ-а само буталото ми беше толкова!
                    За мен това е мотора ( ДЪРТО КУЧЕ )

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                      Цезар от къде си???Как става да сложиш дискова спирачк

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                        Браво бе Цезаре издокарал си го определено ми харесва това кадето си направил.Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                          Ами то дискови спирачки си имаше и на старото окачване но и да няма не виждам проблем да се сложи като се монтира помпа и се сложи капла с диск ( и саответно апарат за него).
                          При мен се наложи само да правя нова планка за закрепяне на помпата (спирачната) понеже тази от КТМ-а е малко по дълга.Общо взето при мен се получи лесно понеже сменям цяло окачване.При смяната най големия проблем беше задния амортесьор. При ХТ има два маркуча към филтърната кутия които пречат на на амортесьори които имат странична бутилка. Наложи ми се да правя фланец който да промени ъгъла на този разшерител на амортесьора. Също имаше разлика и в дължината и се наложи да увелича междоцентровото разтояние с 5см. Абе квото и да приказвам всичко си беше работа за 4-5 дни и разходи по стругари около 250лв за разни удорми .Във началото нямах големи надежди че ще е удобен за каране и че ще издържи но след немалкото тестове и карания с него се убедих че има бъдеще.С удоволствие бих дал и подробен снимков матерял в детайли но не мога да публикувам достатъчно снимки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                            Възникнаха малко въпросителни отностно годината на XT-то ми и се надявам да получа отговори от по запознати с този модел на Ямаха.
                            Аз съм първи собственик на мотора в БГ и по митническа декларация беше 1987г сега и по талон е същата година (логично) . Това което гледах по каталозите с този модел ми се стори че фасона му е като от малко по новия модел който е след 90г. но съмненията ми се потвърдиха като започнах да сменям консумативите му.
                            1-во поръчвам предна зъбчатка за 87г и се оказва че е по друга със доста по едри шлици а моите са ситни . Започнах да ровя из каталози и се оказа че тази която пасва за мотора ми е за моделите след 91-ва година.
                            2. Казана за маслото ми стана като балон след което започнах да търся запушения отдушник. Оказа се че някой умен е запушил отдушника който при разшеряване и качване на маслото в казана компенсира налягането.Търсих място на което да го бодна този маркуч но не намерих. Последва пак ровене в каталози и се оказа, че на мотори от този модел принципно влиза в капака на главата но при мен това място липсва.При другите модели които са със стартер влиза близо до отдушника на картера който води към филтърната кутия но при мен и там нямаше място...Реших че е сменен капака на клапаните и е сложен от този модел на който принципно влиза в картера. Проблема се реши като монтирах щуцер в този капак на клапаните и боднах маркуча от казана там.
                            Остава въпроса коя година е реално, защо са го писали по стар ако е по нов и сега като ми се наложи да търся части за двигателя за коя година да ги търся?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Yamaha-XT 600cc + Малко тунинг

                              1988 http://www.bikepics.com/pictures/1234662/
                              Галиба е същия
                              Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X