Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Ето и самата статия :
    Прикачени файлове
    подпис : Драги ми смехурко;))

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Ето и от мене малко данни за Експлорера 5000/V8/302к.с. - Бензин А95/Н, гуми летни 275/60/17:
      Градско - из нашия регион около - 15/100;
      Извънградско(+около 10% градско) Г.О. - В.Т. - Търговище - Русе -Г.О. засичах преди два дни от една и съща бензиностанция от капачка до капачка - 13,3/100 при скорост 90 - 120 и сравнително натоварено движение (спирачки, газ, спирачки и т. н.), без да се глези машината, тегло 2160 кг, след като се прибрах.
      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
      Времето е ценно, само ако не бързаш.
      0889623098

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Кой тук разправяше че американските коли горяли много?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Има се предвид, че американците карат все "Много горящи коли" - А то си е вярно
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Нисан Патрол Y61/99г. 2.8 TDI-6:
            Среден разход за 3500 км. смесено каране => 14,3 л/100км.
            Иначе при засичане на всяко пълнене FULL => разхода варира от 13,3 до 15,6 л/100 км. (в зависимост от типа каране и скоростта)
            В общи линии забелязах, че разхода зависи повече от максималната скорост, а не от това дали караш градско или извънградско.

            офф-предложение: Няма ли да е по-добре ако тази информация е систематизирана по марки или поне да се изчисти от приказки, които не са по темата...?

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение

              офф-предложение: Няма ли да е по-добре ако тази информация е систематизирана по марки или поне да се изчисти от приказки, които не са по темата...?
              Така както са всички на едно място е по-добре.
              Направо мед ми капе от сърцето като ви слушам разхода.

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Патрул Y60 - 2,8 TD
                На дълъг път - 10,8 / 100 км (с кални гуми 33", постоянно зацепени хъбове и 2 шепи суха шума в кутията на въздушния филтър)
                Градско - около 15 / 100 (виж по-горе за гумите и предния мост)
                В гората - 15-16 (може и нагоре според обстоятелствата)
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Паджеро 2.5 тди 96г.
                  10.5 градско
                  8,5-9.00 навън
                  ама то си зависи от десния крак, веднъж много бързах и го настъпих ( ако 130-140 може да се нарече настъпване ) и после имаше изненада на колонката.
                  Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                  Това е положението.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Така както са всички на едно място е по-добре.
                    Направо мед ми капе от сърцето като ви слушам разхода.
                    Имах един приятел който караше Гранд Чероки Лимитед Едишън Ларедо... (последният да затвори вратата), Та той казваше че като го свалял на 25л/100 Черпел на ред

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                      ...офф-предложение: Няма ли да е по-добре ако тази информация е систематизирана по марки или поне да се изчисти от приказки, които не са по темата...?
                      Супер би било ама кой ще се нагърби да изчете темата и да направи Ексела ако ти имаш възможност - давай, ще го сложим най-отпред!

                      нещо в стила:
                      Собственик - Кола - Градско - ИзвънГардско - Средно - за колко километра

                      каквато информация има)

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Имах един приятел който караше Гранд Чероки Лимитед Едишън Ларедо... (последният да затвори вратата), Та той казваше че като го свалял на 25л/100 Черпел на ред
                        Това са две взаимноизключващи се версии - или е Лимитед, демек с всичко, или е Ларедо, демек плешив. Такова Лимитед Едишън Ларедо е плод на неговото въобръжение да се направи на по-тежък. Що се касае до разхода, карали сме знаем. Аз 25 съм правил само веднъж но педала можех спокойно да го заваря за пода... Така че карат разни барутници които не са виждали реглаж, консумативи като филтри и свещи не са сменяни от 100 години, скоростите им жевуят последни километри и после "много гори"... Аре сиктер. Вранглера е 4.0 и с аеродинамика на билборд и мога да докажа на всеки че ще свали разхода под 9 на извънградско. Навъртях му вече близо 10000 и статистиката е доста точна.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Имах един приятел който караше Гранд Чероки Лимитед Едишън Ларедо... (последният да затвори вратата), Та той казваше че като го свалял на 25л/100 Черпел на ред
                          Като се правя на много богат и аз такива ги плямпам.
                          Истината е че 4.7 харчи 25 градско през зимата.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Вранглера е 4.0 и с аеродинамика на билборд и мога да докажа на всеки че ще свали разхода под 9 на извънградско. Навъртях му вече близо 10000 и статистиката е доста точна.
                            ГЧ ZJ 4.0 е с 300кг по тежко от Вранглера и при извън градско с 90(около) сваля под 10. Под 9 не може(за сега).

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              Това са две взаимноизключващи се версии - или е Лимитед, демек с всичко, или е Ларедо, демек плешив. Такова Лимитед Едишън Ларедо е плод на неговото въобръжение да се направи на по-тежък. Що се касае до разхода, карали сме знаем. Аз 25 съм правил само веднъж но педала можех спокойно да го заваря за пода... Така че карат разни барутници които не са виждали реглаж, консумативи като филтри и свещи не са сменяни от 100 години, скоростите им жевуят последни километри и после "много гори"... Аре сиктер. Вранглера е 4.0 и с аеродинамика на билборд и мога да докажа на всеки че ще свали разхода под 9 на извънградско. Навъртях му вече близо 10000 и статистиката е доста точна.
                              Не знам, не съм карал, само цитирам по спомен (от преди 9-10 години), колата беше нова (1-2 годишна)

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                ГЧ ZJ 4.0 е с 300кг по тежко от Вранглера и при извън градско с 90(около) сваля под 10. Под 9 не може(за сега).
                                същото, при сходни условия (90-110 км/ч.) ми даде 14/100 газ, но това беше преди реглажи и монтажи по газовата........ като го засека наново, ще видим колко

                                а на градско беше 25/ 100 газ, сега е по-малко, но не съм го засичал точно
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X