Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никел или Прахово боядисване?????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никел или Прахово боядисване?????

    Здравейте колеги започнах да си правя степенки на моята Фронтерка запитването ми е :Кое е по-трайно никела или прахово боядисване ще е по-издържливо ? И ако може да ми препоръчате някой който го прави това нещо (никел,боя) аз съм от софия .Благодаря ви за помощта.
    Поздрави!
    Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

  • #2
    До: Никел или Прахово боядисване?????

    Твърд хром, ако трябва да се свърши работа. Скъпо. Не се сещам къде.
    За декорация става и кичозен никел, той ще се скапе от крикове и камъни. Праховата боя обикновенно става много твърда, и се чупи при огъването на желязото под нея.

    Коментар


    • #3
      До: Никел или Прахово боядисване?????

      Никел или твърд хром, в двора на бившия институт Никола Пушкаров, Коко. След караулката на околовръстното, някъде тука :

      N42 44.143 E23 14.393
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: Никел или Прахово боядисване?????

        Никелират се предимно неметали.В твоят случай - хром, ако имаш стотинки.Не съм чул за качествено хромиране на такъв голям детайл в България.След около година се появяват язвички, а после язвата те почва и теб като се сетиш колко парички си дал
        [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

        Коментар


        • #5
          До: Никел или Прахово боядисване?????

          Има трик при галваничните покрития.
          Като последен слой се полага "прозрачен" хром. Има и такова животно - питай в галванични цехове !

          Коментар


          • #6
            До: Никел или Прахово боядисване?????

            Привет колеги Благодаря за инфото което ми дадохте за момента .Намерих една фирма:ЕТ"Алекс"
            галванични покрития и полимерно-прахово покритие
            инж.Александър М. Рашков
            София,ул."Цанко Церковски"70,бул."Цариградско шосе"7-ми килом.,зад сградата на ИЗОТ
            дом.тел.(02) 866 68 17
            сл.тел. (02) 9743176
            GSM 0888/91 28 28
            Ще проуча как стоят нещата там и ще споделя тук.Давам тази информация за фирмата понеже рещих че можеби има и някой друг съфорумец който се е опитвал да намери нещо по-въпроса .Не го приемайте като реклама моля ви ! Не я знам що за стока са там .Препоръчаха ми я .Ще споделя като мина от там.
            Поздрави.
            Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

            Коментар


            • #7
              До: Никел или Прахово боядисване?????

              Праховото изкарва мак. 2 3 год. Пука се от студа и пароструиките.
              При удар се пука и се бели,а от долу ръждясва.Неръждавеиката е вечна но е два пъти по скъпа.В тех. университет в Дървеница има фирма която прави всичко за което се сетиш.Помещава се в бившите тех. работелници на университета.Всичко свестно което виждаш по улиците в София е правено там.

              Коментар


              • #8
                До: Никел или Прахово боядисване?????

                Дай по точни данни за да се възползваме от тези услуги.

                Аз съм замислил за багажник на задната броня.
                За колела или мотопедка.
                "Наше село е на баир. От връо се види доло, от доло връо се не види."

                Коментар


                • #9
                  До: Никел или Прахово боядисване?????

                  1. Праховото покритие се нанася върху предварително поцинкована повърхност.
                  2, За целите за които искате да го ползвате, се използва т.н. полимерна боя, а не епокси, или епокси-полимер.
                  3. Важен е режима при който се изпича. Т.е. стриктно трябва да се спази скоростта на повишаване на температурата, която зависи от дебелината и формата на детайла върху който е нанесено покритието. Важно е и времето на задържане на максималната температура, която за различните бои е в рамките на 160-180 градуса. Всичко това зависи както от самата пещ, така и от този, който работи.
                  Ако изброените от мен условия се спазят, то тогава ще имате полимерно покритие, което не се драска лесно, не се пука нито от механични, нито от термично въздействие.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Никел или Прахово боядисване?????

                    Казаното по горе звучи много точно но на практика нещата са по различни.Чукни по сериозно стъпенката и си готов за песъкоструйката.Карам такива от 9 години с 3 боядисвания.Сега достигнах цената на неръждавеиката.Фирмата от Тех.У-тет се е преместила някъде в Гара Искър.Ще ги търся другата седмица.
                    Разбрах че още нямат телефони в новата сграда.Със сигурност
                    имат саит но не го знам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Никел или Прахово боядисване?????

                      Фирмата се казва МАГТРЕИД.Близко са до сервиза на Дару кар в ж.к.
                      Дружба гр. София .За по точна информация:тел. 02 973 26 47 ,0887 660 585,0899 811 811Чух ,че произвеждат и мебели .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Никел или Прахово боядисване?????

                        АКО ИСКА МОГА ДА ТЕ СВАРЖА И ДОРИ ДА ТИ ПОКАЖА НЯКОИ НЕЩА КОИТО СА НИКИЛИРАНИ ХРОМИРАНИ И ПОДЦИНКОВАНИ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X