Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Добавен!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      На връщане от почистването , жената на Димата - Иви, каза нещо точно преди да заспи, уморена от работа.

      - Убедена съм, че тези спринцовки , са от изхвърлени болнични отпадъци, а не от наркомани. Вероятно източникът на зараза , може да бъде локализиран и открит по характера на отпадъците. - и заспа , чак до София. )

      От тогава та до ден днешен, това изречение все ми се върти в главата.Гениалните мисли, идват в просъница ))
      Трябва за Почистването - 2, да отделим специални чували, за медицински отпадъци и да разгласим факта , че ще изследваме статистически отпадъците, за да заловим замърсителя. Поне ще престанат да изсипват, този високозаразен отпадък в язовира, вместо да го транспортират и унищожават в специализираните медицински мелници.

      А може и наистина, някои колеги, да се заемат с едно проучване - репортаж. Има такива, които, ще се справят перфектно.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-06-08, 11:20.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        На връщане от почистването , жената на Трябва за Почистването - 2, да отделим специални чували, за медицински отпадъци и да разгласим факта , че ще изследваме статистически отпадъците, за да заловим замърсителя. Поне ще престанат да изсипват, този високозаразен отпадък в язовира, вместо да го транспортират и унищожават в специализираните медицински мелници.....
        Иви май има право. То верно има доста наркомани, ама па чак тлкова много колкото спринцовки видяхме..... Ако наистина това са медицински отпадъци..... Този боклук вече не е само грозна гледка но и реална заплаха.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Ще ви разочаровам, но е твърде вероятно, дори почти сигурно, тези спринцовки съвсем законно да са си там. Или най-малкото без вина на медицинското заведение и без да са заплаха. Ясно е, че покрай скандалите в Либия, много филми, анти СПИН кампаниите и т.н., много хора изтръпват при мисълта за спринцовка, но нещата обикновено са доста по-банални. Инжекции не се правят само при заразни заболявания. Доста хронично болни се нуждаят от тях ежадневно, дори от по няколко на ден, без да се изисква да се унищожават в медицински мелници. Не е ненормално например на само един диабетик да се изписват по над 120 на месец(по 4 на ден), въпреки че май вече почти всички използват писалки, а не спринцовки, но има и други заболявания. Много от възрастните хора не могат да си ги поставят сами и ходят на опашка по няколко пъти на ден при медицинска сеста в болницата, но със собствените си взети от аптеката и не на отчет в болницата спринцовки за еднократна употреба. Там им ги поставят и се хвърят в кошчето. Абсолютно нормално, не говорим за заразни болни. Нито са длъжни да ги унищожават, нито има нужда. Те и вкъщи да си направят инжекцията, пак ще ги хвърлят в кофата. Кошчето отиват в обществения контейнер за боклук, от там в боклуджийския камион и се изсипват на девинското сметище... което е до реката... и при следващото пълноводие се озовават в язовира. Никакви нарушения. Което всъщност е и истинския проблем...
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Спринцовките бяха еднотипни - 5куб.см. пластмасови, бели, непрозрачни, което ме навежда на мисълта за здрава ветеринарно-медицинска дейност и то не кучета и котки, а едър рогат добитък.
            Значи търсим голяма лечебница в района или както каза Зарин - лошо работеща компания за извозване на боклука. С две думи все неща, които трябва да се човъркат на местна почва - от тамошни клонове на екоорганизации, наши членове или дори представители на Екобулпак - те губят пари от това!
            Като разберем причината, можем да говорим за адекватни мерки, а дотогава нищо не пречи, да продължим с почистването.
            Поздрави!

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              А може и да са спринцовките които се ползват от рибарите. Пълнят се с тесто и по този начин лесно се навива на кукичката.
              sigpic

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                За спринцовките добре, внесе се яснота. Ами тези шишенца?
                Прикачени файлове
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Това са спринцовки за рибарски "работи" правят разни протеинови топчета и други рибни примамки Попитаите колегите рибари те трябва да знаят.
                  П.П Не съм рибар но поцял ден един запален колега ми обяснява "как става работата" и аз .......

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Колеги има раздвижване по случая , май символичното почистване е имало ефакт. Днес ми се обади секретарката на един от понтоните да ме пита , дали срещу спонсорство ще изчистим останалата част (незнам от къде ми и мат телефона и защо на мен звънят но както и да е) Говорих с Greenflag , тои има среща с хора от НЕК другата седмица и тогава ще даде повече яснота по случая , за да не се пишат празни приказки.
                    Поздрави
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                      А може и да са спринцовките които се ползват от рибарите. Пълнят се с тесто и по този начин лесно се навива на кукичката.
                      Глупости Жоро,
                      Тия спринцовки не се използват за това,
                      много са малки! Търсете причината другаде!!!

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Колеги има раздвижване по случая , май символичното почистване е имало ефакт. Днес ми се обади секретарката на един от понтоните да ме пита , дали срещу спонсорство ще изчистим останалата част

                        Я май гузната съвест на понтонаджиите взе да се обажда. То въпроса нее за изчистването-ние ще го изчистим. Обаче те трябва да се постараят да го запазят изчистен. Все пак техните почивки са там.

                        Поздрави на всички.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                        MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                        0896736775 Любо

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Аз все още не съм наясно, от къде идва боклука. Не мисля, че е само от понтоните, туристите и хотелите в непосредствена близост.

                          Какво ще кажете да организираме една експедиция в района
                          с цел разследване на сметищата? Хем полезно хем приятно.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            +1
                            До едното ще ви заведа,наблизо е.Преди месец обядвах на Чилингира,който е малко по нагоре.Инак хубаво,спретнато,новичко,чистичко ама 50 метра надолу какво да видя?
                            В боровата горичка се растяща по брега се търкаляха строителни отпадъци достатъчни за контейнер като този ,който напълнихме в събота.
                            А съм сигурен че има и други като тях,откъде ли бяха десетките туби с масло ?Нямам нищо против да се разходим по обстойно.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Ще си позволя да се самоцитирам:


                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              Преди 2-часа и аз се прибрах. Пообиколих "малко", ама за това в "разходки"
                              Искам да поздравя всички колеги, които се включиха в акцията!
                              Първата крачка е направена, но предстоят още доста, докато видим това място чисто.
                              Най-важното е акцията да не остане инцидентна.
                              Респект за Жоро /greenflag/ за желанието и усилията, които вложи за да има въобще акция.

                              Сигурно се питате откъде идват всички тези боклуци.

                              Голяма част са оттук:





                              Колкото да предаването по К1, както и предполагах - отбиване на номера.

                              Да бяха се поразходили нагоре по язовира,
                              да бяха поснимали около понтоните,
                              да бяха попитали някой от хвърлящите боклуци защо го прави.

                              Както и да е.
                              Дано, както казва Фани, от това :
                              Обещаха, че инициативата ще прерасне в Система за управление на боклуците в язовирите в Западните Родопи.
                              да излезе нещо!

                              "Дано, дано, ама надали!", казала Айше на Манго

                              Сметища, хотели, понтони - откъде другаде?

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Първоначално публикуван от lubo_yacht Преглед на мнение
                                Колеги има раздвижване по случая , май символичното почистване е имало ефакт. Днес ми се обади секретарката на един от понтоните да ме пита , дали срещу спонсорство ще изчистим останалата част

                                Я май гузната съвест на понтонаджиите взе да се обажда. То въпроса нее за изчистването-ние ще го изчистим. Обаче те трябва да се постараят да го запазят изчистен. Все пак техните почивки са там.

                                Поздрави на всички.
                                Как така " секретарката на един от понтоните ".
                                Секретарката трябва да си има шеф, а той .... да си има име ?

                                Второ, какво спонсорство. Спонсорство, е доста разтегливо понятие. И по вероятния отговор от наша страна е НЕ !
                                Което из вътрешноста на понтона дълго ще отеква !
                                НЕ НЕ НЕ НЕ ...

                                Ще почистим язовира и без спонсорство. Който иска да помага е добре дошъл като помощник.
                                Но спонсор? Айде нема нужда, некой да се опитва да ни слага шапка !
                                И в смисъл на нещо, което стои от горе, и в смисъла на " Баш Майстора " от едноименния филм.
                                Шапката в комина се зазижда , за да не се вдига пушек ))
                                Все пак ние сме подръжници не само на физическата, но и на МОРАЛНАТА ХИГИЕНА .
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-06-08, 01:51.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X