Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
    Купих му нови гуми на хайвана 235/75/15 Дженерал някакви за 170лв бр. Произведини в Мексико
    имам същите и съм доволен и на асфалт и на кал

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
      Тази шарка е почти аналог на БФГ А/Т.
      Боре те са дъщерна фирма на БФГ и протектора е АТ2

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Най накрая си намерих джанта за резервна гума за WJ /нямах резервна/.
        Монтирах си същия /като 4-те ми гуми/ размер гума и сега вече съм спокоен.
        Цена на джанта+гума/ІІ-ра употреба/ -150лв.
        Кеф!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
          Най накрая си намерих джанта за резервна гума за WJ /нямах резервна/.
          Монтирах си същия /като 4-те ми гуми/ размер гума и сега вече съм спокоен.
          Цена на джанта+гума/ІІ-ра употреба/ -150лв.
          Кеф!
          Аз ти пожелавам да не ти се налага да я ползваш новата си предобивка

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            На вън вали а мен ме мързи но се налага да вкарам в гаража добичето и да започвам да му разглобявам предницата и да подменям всичко то неяще има и снимки този път

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              вчера си смених шарнир само долен горния беше здрав също така подложих и пооще единлист на рисюрите бая се дигна чирокито само дето тези от кортекс варна объркаха отвора на единия лист и се наложи даги скъся малко
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                закарах джипски на преглед на ходовата част - реших че е повече от разумно след трасетата през които го прекарах по предните празници... всичко си му е ок! дори не съм успял да го тресна като хората отдоло полиуретановите тампони са си на мястото. освен това размениха задните и предните гуми и им провериха баланса... след 5 месеца каране повече на задно предаване мисля че е добре.
                не бързам за никъде...
                XJ 2.5TD '98

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от dgerito Преглед на мнение
                  вчера си смених шарнир само долен горния беше здрав също така подложих и пооще единлист на рисюрите бая се дигна чирокито само дето тези от кортекс варна объркаха отвора на единия лист и се наложи даги скъся малко
                  Колега как ги развъртя тези гаики на полуоските аз изкривих 3 компректа гедория и утре ще вървя да си купя на здравата гедория която има а най-лошото е че ми изгоря компресора иначе щях да отитам със гаиковръта

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                    Колега как ги развъртя тези гаики на полуоските аз изкривих 3 компректа гедория и утре ще вървя да си купя на здравата гедория която има а най-лошото е че ми изгоря компресора иначе щях да отитам със гаиковръта
                    За да смениш шарнира не е задължително да развиваш гайката на полуоската.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      да ама примен се разви много лесно повече ме ядоса вътрешната гаика на долния шернир правих си специален ключ от дълбок камак 18

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Мнение на dgerito
                        вчера си смених шарнир само долен горния беше здрав също така подложих и пооще единлист на рисюрите бая се дигна чирокито само дето тези от кортекс варна объркаха отвора на единия лист и се наложи даги скъся малко

                        gun: "Колега как ги развъртя тези гаики на полуоските аз изкривих 3 компректа гедория и утре ще вървя да си купя на здравата гедория която има а най-лошото е че ми изгоря компресора иначе щях да отитам със гаиковръта "


                        Предлагам да се опитаме да пишем с колкото може по-малко правописни грешки!?
                        Караме JeeP ,все пак.
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          За да смениш шарнира не е задължително да развиваш гайката на полуоската.
                          Пламене прав си но аз успях да ги развиясега прати някоя снимчица на твоята самоделна избивачка на шарнири

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            СНИМКИ
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Автоматичния смукач на "Джип4о" се е управлявл от налягането на маслото, щом тръгне мотора, биметалната джвъчка получава"+" и почва да грее и след 1 мин. нямаш смукач....това цялото без всякаква връзка с температурата на двигателя отделно от това неизвестен майстор беше ремонтирал масления датчик с чукО и директно свързал жиците така, дори да си само на контакт, смукача е отворил след минута
                              Е ампутирах системата, намерих си тленни останки на някакъв "Вебер" из гаража и сега си имам ръчен смукач просто, сигурно и здраво....но не работи добре.
                              Първо препълваше и колата палеше от четвърт, но зад нея вонеше на бензин, пушека (син и смрадлив) гонеше всичко живо, а смукача не участваше в уравнението по никакъв начин.
                              Проверих (и продухах профилактично) връщащата горивна магистрала, проверих разпределителя на налягането, проверих поплавъците ( и смъкнах нивото...ама на око) ....сега загряла работи горе-долу добре, но на студено няма празен ход, а смукача докрай включен по-скоро е дави, ако е на някакво междинно положение се крепи, но щом включа "R"или"D" гасне...
                              Карбуратора е "BBD" и за него знам много малко работи ПОМАГАЙТЕ със знания и опит.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                По празниците освен хапване, пийване и "тези три неща" успях да свърша и полезна за джипа работа. Смених преден ляв маншон на полуоската. С благодарности на kinex и quadra за оказаното съдействие!
                                JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                                0898 641162

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X