Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Ето как изглежда сега, чак не мога да му се нарадвам
    С подложки 50 мм, фланци 30 мм и измит. Снимките са с телефон и качеството не е добро, защото е на смрачаване. Следваща фаза 31" вероятно след 10-тина дена.

    А по това че ми липсва едното рогче отзад веднага може да ме познаете на пътя (за събора ще имам и лепенки). Още продължавам да си търся. Моето е по пътищата на Габрово.
    Прикачени файлове
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Здравеите колеги !
      вчера направих 2-ри вариант за резервната гума отвън.така и не сканирах ескизите ми , но бях твърдо решен да я изнеса отзад. ето резултата.днес трябва да я монтирам ,и боядисам. а след това да монтирам и заключването към купето (приемам критики) )))
      също така монтирах му и халогените на булбара

      след като завърша всичко : нови снимки със закачената гума отзад номерът ще бъде изместен..не знам още къде. но не пречи на показанията на парк троника

      след това следва премахването на вакуумния дисконекотр с този "пози лок" естественно..няма да го купувам )) но ето какво представлява и е отлична алтернатива за премахването на вакуумния дисконекотр (дето все ми създава неприятно-интерестни мигове в живота ( като онова окопаване на плажа))) смятам задвижването му да го монтирам с оригиналния лост за превключването на режимите на раздатъчната кутия и да добие чудесен синхрон на включване и изключване
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от lcr; 20-08-08, 09:26.
      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
      ********************************
      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
      Honda Shadow VLX 600 - 1999
      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
      Влади

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Добре се е получила стойката друже,но няма ли да ти пречи да отваряш вратата???

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
          Добре се е получила стойката друже,но няма ли да ти пречи да отваряш вратата???
          ) малко ще ми пречи : но аз отдолу ще монтирам панти , и когато желая да си отоворя задната врата я отпускам до стъпенките , а от там на сетне отварям самата врата. данеудобно е..но е удачен компромис! тази стоика може да се използва и като стълбичка за експедиционния багажник които очаква реда си . на нея може да се монтира и стоика за 20л. туба + необходими принадлежности .
          Последно редактирано от lcr; 20-08-08, 09:27.
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Днес се правих на бояджия. Снимките са в далечното минало, и днес. Може пък и Джипчо да възкръсне някой ден, щото с малки суми, но редовно.....
            Нямам камера, нямам влагоуловител, пистолета ми е китайски, компресора дава почти 8ат. ама в началото после , пари от семейния бюджет за джип няма. За това приемам всякакви съвети ( в форума, като ЛС или на място) на тема боядисване и как с пръц.... да правим боя
            Прикачени файлове
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Днес се правих на бояджия. Снимките са в далечното минало, и днес. Може пък и Джипчо да възкръсне някой ден, щото с малки суми, но редовно.....
              Нямам камера, нямам влагоуловител, пистолета ми е китайски, компресора дава почти 8ат. ама в началото после , пари от семейния бюджет за джип няма. За това приемам всякакви съвети ( в форума, като ЛС или на място) на тема боядисване и как с пръц.... да правим боя
              здрасти ! всеки започва така но мога да ти кажа че 8 ат. изобщо не е малко дебита е важен в случая..боядисва се на около 6 атм. и пак..зависи колко боя му пускаш.важното е подготовката..всички ръжди да се премахнат - преобразувател за ръжда, и където е много гнило да се изкърпи..след като си придобие основата останалото е по лесно и радостно
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                при силен дъжд, почваше да капе над вътрешното огледало.
                днес разглобих - оказа се, че стъклото не е добре залепено и е мазано със силикон и преди.
                почистих хубаво и намазах с черен силикон за стъкла. отвън декоративната лайсна също я понамазах......... сега чакам за изсъхне и да завали

                а, и сложих нова антена че старата беше счупена............... мнооого гадно било да сменяш антена 1 час ни утрепа. че и не бях купил подходяща, та дупчих нова дупка в калника.............. и сега си имам две дупки де, не антени
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Ето какво сътворих по джипката:
                  1. Изнесох гумата на тавана
                  Използвах за целта метална шина 340мм/100мм/10мм
                  - отрязахме 2 парченца по 10 мм и ги заварихме върху шината от двата края - един вид ограничители;
                  - пробихме отвор посредата и заварихме болт.
                  - за фиксиране на джантата си ползвам нейния конус отгоре и с две гайки заспа работата.

                  2. Преобух я с 31" и леко резнах предната броня от двете страни, за сега не опира но ще пробвам да я понатоваря отпред за да усетя шансовете за триене.
                  Прикачени файлове
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    аз моята резервна гума я изнесох също.сега правя трети вариянт. снимки друг път, не сега
                    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                    ********************************
                    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                    Honda Shadow VLX 600 - 1999
                    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                    Влади

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      Ето какво сътворих по джипката:
                      1. Изнесох гумата на тавана
                      Използвах за целта метална шина 340мм/100мм/10мм
                      - отрязахме 2 парченца по 10 мм и ги заварихме върху шината от двата края - един вид ограничители;
                      - пробихме отвор посредата и заварихме болт.
                      - за фиксиране на джантата си ползвам нейния конус отгоре и с две гайки заспа работата.

                      2. Преобух я с 31" и леко резнах предната броня от двете страни, за сега не опира но ще пробвам да я понатоваря отпред за да усетя шансовете за триене.
                      Леле приятел, дигна си с 1/100 разхода .

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                        Леле приятел, дигна си с 1/100 разхода .
                        кое от двете ми го вдигна
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Смених си изпарителя - сложих Ловато майор. Надявам се вече да ми се нормализира и разхода и вървенето.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            кое от двете ми го вдигна
                            Съпротивлението на гумата, а и размера на гумите поне още толкова .

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                              Съпротивлението на гумата .
                              Не съм убеден. Днес категорично установих, че при движение по наклон с тези гуми инерцията е осезаемо повече. А това е добър показател при разхода на гориво. Със сигурност вграда тръгни спри разхода ще е по-голям, но на междуградско би трябвало да намалее. Аз хилядите км ги навъртам междуградско.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                                Не съм убеден. Днес категорично установих, че при движение по наклон с тези гуми инерцията е осезаемо повече. А това е добър показател при разхода на гориво. Със сигурност вграда тръгни спри разхода ще е по-голям, но на междуградско би трябвало да намалее. Аз хилядите км ги навъртам междуградско.
                                На мен лично по големия размер ми вдигна с 2.5/100 , но аз говорех за гумата на тавана предимно .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X