Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

    Здравейте,

    Бих желал да поставя въпроса удачно ли е да се предпазваме един друг като публикуваме некоректни действия, измами и умишлени злонамерени действия от страна на съфорумци, било то магазин, сервиз, извършена услуга и т.н. идеята ми е да се ползва ноу хау от ИБЕЙ например, там не може да вирее некоректен участник?

    Държа да подчертая, че ясно помня думите на Венци и за неговото нежелание сайта да се превръща в арена за лични дразги и борби, това е нещо различно, идеята ми е така да превъзпитаме и селектираме недобросъвестните участници тук...

    От една страна злепоставяме себе си като форум и общество но от друга страна има яснота и истината сама ще селектира участниците, мисля си, че така ще бъдат прокудени всички измамници и некоректни колеги.

    Като задължително изискване трябва да се укажат конкретни факти и действия уличаващи например даден колега: експертни независими мнения, фактури, документи доказващи примерно покупка и снимки за дефектна стока и т.н, фактура за извършена услуга например а дефакто да няма извършено всичко описано в документа и т.н...

    Знаете има сайт описващ работодателите в България, всеки е свободен да сподели мнение и информация от първа ръка, това несъмнено е полезно за търсещите работа...

    Може това обаче да се окажа порочно и неправилно, може да не е в ползва на името на форума, не знам, нека споделим мисли...

    Моля да споделите идеи, мнения, препоръки и всякaкви мисли по темата свободно без да нарушаваме добрия тон във форума, моля въздържайте се от провокации и лични нападки !!!

    Поздрави,
    50
    Да разбира се, това е задължителна мярка на противодействие
    100.00%
    50
    Не, в никакъв случай
    0%
    0
    Нямам представа, не ме интересува
    0%
    0
    Надали ще има смисъл, аз си трая, не бих споделил
    0%
    0
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 05-03-08, 13:42.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

    Похвална е твоята инициатива. Аз отказах да подам обява за продажба на офроуд машина на мой познат, който не ползва интернет, тъй като не бих използвал форума, за да лъжа, но пък всеки търговец, който хвали стоката си използва тези похвати.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

      Абсолютно задължително! Има доста измислени герои, които трябва да си знаят мястото!

      Жалко, че досега това не е правено, може би от приятелски чувства или от криворазбрани отношения!

      Гадовете трябва да са известни на всички!
      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

      Коментар


      • #4
        До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

        ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
        Най-малкото, ако някой се опари по този начин ще предпази други колеги.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #5
          До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

          таман отпадна едната репутация, сега да се въведе репутация като "търговец" ли?

          по принцип трябва, но тъй като говорим за почти недоказуеми неща - ще станат още дрязги (че са ни малко сегашните) и форума съвсем ще се сг.....
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

            Споменах по-горе за доказуеми неща, 100% доказуеми!!!

            Пример:

            Цитат - "Продавам нови гуми, нова газова уредба"

            Доказателство - "книжка с дата на закупуване на Газова уредба О1 Юни 2006"
            Доказателство - "Гаранционна карта за монтаж на гуми с дата 17 Септември 2005"

            Или аз не тълкувам правилно думата нови...покупката е извършена преди по-малко от 3 месеца...

            Ако се наложи мога да покажа сканираните документи...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

              Да, трябва да се дава публичност. Бясните кучета трябва да се отстрелват навреме за да не пострадат здравите.

              Коментар


              • #8
                До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                Трябва, но как да ви кажа, за някои хора има чадър тук и ефекта ще е нулев. Нали се сещате. Ще напиша нещо за някой и след малко поста ми ще бъде изтрит. Например. В един "сервиз", ми взеха за монтаж на четири фланеца, сваляне и слагане на две гуми-44 лева. Тази процедура на момчетата им отне три часа и 45 минути. Повярвайте ми, не преувеличавам. Може би такава е тарифата на сервиза и да са на принципа: "Бързата работа-срам за майстора. На следващият ден, в друг сервиз, за сваляне и качване на две гуми ми взеха 4 лева. Значи тук да поясня, че първият "сервиз" е на човек от форума. Във вторият изобщо не ме познаваха. И така, аз не съм зи взел касова бележка. Не мога да ви я покажа. И затова няма да напиша името на "сервиза". А дори и да си я бях взел какво? Оня ще отговори, че такива са му тарифите и толкоз. Лошо е само това, че още много хора, преди и след мен, са се опарили там. И тепърва ще горят и други, но този човек така няма да изкара дълго. Ще дойде ден, когато ще се принуди да закрие бизнеса си, защото всички ще разберат какъв е.

                Коментар


                • #9
                  До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                  Точно така Васе, благодаря за разбирането!

                  Не трябва да се пускат намеци и т.н. аз отново повтарям, или 100% доказани нередности, измами и злонамерени действия или по-добре нищо, никой не би трябвало и не иска да накърни имиджа на форума и участниците тук, но както всеки сложен организъм и на нас ни трябват методи за лечение на паразитите!

                  Много поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Точно така Васе, благодаря за разбирането!

                    Не трябва да се пускат намеци и т.н. аз отново повтарям, или 100% доказани нередности, измами и злонамерени действия или по-добре нищо, никой не би трябвало и не иска да накърни имиджа на форума и участниците тук, но както всеки сложен организъм и на нас ни трябват методи за лечение на паразитите!

                    Много поздрави,
                    Е,какъв намек е това че са му одрали кожата?И защо да не каже че не е доволен от даден сервиз,магазин и др,пък било то и на човек от форума?
                    Чел съм доста постове от рода на: не ходете в балканстар,или в еди кой си сервиз на еди кой си ъгъл.....Е,те като немогат да опровергаят тези твърдения във форума,по-честно ли е?
                    Според мен трябва да се казва кой от кой не е доволен,пък всеки да си прецени,дали да ходи в тоя сервиз,или магазин,или да купува от еди кой си!

                    Живи и здрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                      Колонал,според мен няма проблем да кажеш името на сервиза,защо трябва сега и друг колега да изгори,за мен това не е измама,но не е коректно, още повече срещу колега от форума.Понеже съм имал таксита и предполагам всички знаете и там има неща от рода на 5лв/км,написано си е на стикера,действително кас.апарат отчита 5лв/км,значи измама няма,просто трябва да гледаме.
                      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                        Не трябва да се пускат намеци и неща които не могат да бъдат доказани защото тук не е кварталната кръчма и не си лафим просто ей така, аудиторията е голяма и злонамерени действия могат да навредят на всеки бизнес и да опорочат и добри намерения!

                        Всеки би могъл да пусне слухове и намеци, аз отново казвам идеята ми не е това!

                        Нека тук говорим само обективни реални и доказуеми неща, защото само така може да се противодейства на мошенниците и да се регулира пазара, останалото е просто приказки.

                        Съвсем умишлено съм оставил възможността да се види кой как е гласувал, както казах осъзнавам сериозността на темата и моля и вие да разберете, че или мерки се вземат и се носи отговорност или всичко си остава само приказки!

                        Благодаря за разбирането.
                        Последно редактирано от BatGeorgeone; 05-03-08, 16:04.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                          Това значи ли че сега ако колега купи от друг нещо особено изпратено/получено по куриер неможе да сподели във форума да не изгори и друг.Аз лично ако изгоря бих споделил,не ме интересуват последствията.Друг е въпроса че покупко-продажбата по куриер е друга бира.....
                          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                            Покупката с куриер винаги ти дава документ при получаване!

                            Повредена стока както и стока неотговаряща на заявената може да бъде документирана с апарат пред свидетел, от това по сериозно доказателство здраве му кажи...

                            Може би не съм ясен, достатъчно е някой да застане с името си и да бъде подкрепен от още няколко човека за да има тежест твърдението му, това ако се не лъжа има сила дори и в съда...

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                              Уважаеми колеги, сложна работа е това което обсъждате... Ще ви дам пример с това което е написано... Не знам за кой става въпрос относно гумите но нека разгледаме този пример че ни е пред очите...

                              От една страна всеки може да работи при каквито е намерил аз добре цени и условия... Т.е. в случая отива еди кой си... например Kolonal и иска монтаж на гуми... като клиент той е длъжен да попита за каква цена ще му бъде извършена услугата а като доставчик на услугата сервиза трябва ясно да е обявил цените на които работи. И така ако на Kolonal му е скъпо си избира друг сервиз... защото това кой и при какви цени работи не е предпоставка да бъде обвиняван в непочтеност... Най малкото защото едно простичко действие като смяна на гуми например може да бъде изпълнено по доста различни начини и то с различен резултат... И аз мога да си сменям гумите на ъгъла при кварталният гумаджия само че ходя в сервиз където плащам десетина пъти в повече... и повярвайте ми така ми излиза по-евтино в края на краищата... Но и на мен ако ида да си сменя гумите и някой ми каже ще ти струва десет лева да кажем и след това накрая ми направи калкулация за 100 няма да ми е приятно и откровено ще го считам за мошеник...

                              И така както забелязвате има разни подробности които могат да обърнат резултата от една такава дискусия... Бил съм свидетел на не едно подобно съобщение тук и ако се върнете назад ще се убедите че истината не винаги е такава каквато се обявява на пръв поглед... А възможността на всеки да влезе тук и да започне "другарски" съд не ми се вижда много коректна...

                              От друга страна е добре разбира се да има механизъм за наказване на нелоялни и непочтени хора които злоупотребяват с доверието тук... Затова обаче си трябват правила и ясен ред. Предлагам ви следното ако наистина искате нещо действащо:

                              Създава се тук нещо като институция другарски съд. Нейният състав ще бъде попълван всеки път от хора с достатъчна известност и които да са напълно независими и неангажирани с конкретният проблем. Понеже знам как повечето от вас няма да искат да се "забъркват" то състава всеки път ще избирам еднолично аз или Брат ми и никой няма да има право да отказва участие... ще или не ще ще трябва да си каже мнението да или не. Ние с Брат ми участие в гласуването няма да вземаме но ще даваме ясни указания за уточняване на искането към страните... Нещо като съдебни заседатели и съдия. И за да не може всеки да злоупотребява с този сложен механизъм за задействането му ще се изисква такса която да е примерно 5% от стойността на щетата но не по-малка от 100 лева...

                              След като съфорумците които са избрани се произнесат то ако ищеца е виновен таксата остава и се използва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в някоя благотворителна акция... в противен случай му се връща в пълен размер...


                              Може да ви се струва сложно но всичко друго ще си е чиста форма оплюване което няма да допуснем тук...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X