Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin или Prestigio

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin или Prestigio

    Колебая се между Гармин Нуви 750 и Пресижио ГеоВижън 430.
    Нувито ме грабва с блутута и ФМ свтрзваемостта.

    За кое има по-достъпни и повече карти - като гледам май масово се ползва Гармин?

  • #2
    До: Garmin или Prestigio

    "като гледам май масово се ползва Гармин?"
    Ми донякъде си прав - просто Гармин за ГПС-ите, са като Майкрософт сред софтуера. Най-големите, но не означава и най-добрите - просто са най-разпространените...
    По въпроса за карти ... За Гармин има приемливо подробни карти на България, дори и навигационни. За Геовижъна не мога да кажа нищо - не съм го виждал ...

    Коментар


    • #3
      До: Garmin или Prestigio

      Ще чуеш мнения "за" и "против". Мое лично мнение, че е въпрос на предпочитание. Ако имаш възможност да ги пробваш и двете фирми преди да купуваш, ще е най-добре. В случая мога да помогна. Аз имам Нуви 350, шурея Престижио. Слагаме ги на една маса, някъде по далече от бирите и.....викаме и Пепи, че той е луд фен на Иго-то (а и на бирата )......и така
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #4
        До: Garmin или Prestigio

        Да, това е супер-идея ! Щом има възможност да се пробват, защо не. Само да има възможност да се еквивализират потребителските данни и настройки в тях (подобни карти, подобни настройки за рутиране и т.н.).

        Коментар


        • #5
          До: Garmin или Prestigio

          Най юзър френдли програмата е IGO.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: Garmin или Prestigio

            Аз едно Претижо го тествам вече втори ден - със софтур на iGO. Ок ми се струва.

            Коментар


            • #7
              До: Garmin или Prestigio

              По-добре сравнявай картите! За България (не само София) е по-добре Garmin.

              Коментар


              • #8
                До: Garmin или Prestigio

                Доколкото знам Айго работи с растерни карти. Те от своя страна не могат да бъдат навигационни - тоест като му кажеш "заведи ме там" и той да почне "завий наляво, завий надясно" ...

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin или Prestigio

                  Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                  Доколкото знам Айго работи с растерни карти. Те от своя страна не могат да бъдат навигационни - тоест като му кажеш "заведи ме там" и той да почне "завий наляво, завий надясно" ...
                  Ми знам ли - това ме заведе снощи!, но не мога да съм сигурен, защото устройството не е мое и не знам какъв точно софтуер и карти е в момента.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin или Prestigio

                    Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                    Доколкото знам Айго работи с растерни карти. Те от своя страна не могат да бъдат навигационни - тоест като му кажеш "заведи ме там" и той да почне "завий наляво, завий надясно" ...
                    Не е вярно, водило ме е от къщата ми на село до Австрия до конкретен хотел и обратно има си гласова навигация, също с него по-лесно търся адреси в София, Варна, Пловдив, а за моя град Т-ще и картата на Събин е куха, както и тази на IGO. Просто с менюто на IGO по-лесно и бързо се работи.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin или Prestigio

                      Води си, води. Но зависи от юзера дали е френдли или не. Аз се оправям с двете и не мога да преценя кое е по-френдли. По скоро избирам дестинацията, и на което у-ство му е по-добра картата него ползвам. Иначе, един приятел мноо му се опъва тоя гармин и тва си е, нали Пепи
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin или Prestigio

                        Бе на iGOто картата за България нещо е доста постна. Тествах я уж последната версия, но дори новите трийсетина километра от магистрала Тракия й се губеха... Мисли си, че карам през полето и на всеки мост(без детелина) ми нарежда да скоча от него на пътчето дето минава отдолу . Иначе доста приятен интерфейс и поне в София се оправяше добре. Картата иначе е векторна и може да навигира.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Garmin или Prestigio

                          На iGO-то може ли да си направя маршрут, да го запазя и да го сваля на компютър и да речем да го споделя с други потребители?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Garmin или Prestigio

                            Вчера прочетох реклама на една търговска верига за Геовижън 350. 310 лева. Порових се в Нет-а. Разликата му с Геовижън 430 е май само в размера на мониторчето (3,5" и 4,3"). Като попрочетох и мненията по-горе решавам - Гео 350. Нямама високи претенции. Обикновено купувам нещо по-евтино, докато се обуча и усетя нужда от по-класен прибор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Garmin или Prestigio

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              Вчера прочетох реклама на една търговска верига за Геовижън 350. 310 лева. Порових се в Нет-а. Разликата му с Геовижън 430 е май само в размера на мониторчето (3,5" и 4,3"). Като попрочетох и мненията по-горе решавам - Гео 350. Нямама високи претенции. Обикновено купувам нещо по-евтино, докато се обуча и усетя нужда от по-класен прибор.
                              Не дей. На теб няма да ти върши никаква работа. В картата на iGO за Бургас има само 2-3 булеварда. За София става, но в Бургас няма да можеш да го ползваш въобще. По-добре Гармин в твоя случай.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X