Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

    По какво се различава иридиевата свещ от обикновената, освен по цената, защото мисля да си взема такава. Обяснете ми, за да не ме излъжат в магазина и да ми дадат обикновена !
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 26-02-08, 23:11.
    YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

  • #2
    До: Po kakvo se razlichava iridievata svesht ot obiknivennata ?

    Първоначално публикуван от joreto666 Преглед на мнение
    По какво се различава иридиевата свещ от обикновената, освен по цената, защото мисля да си взема такава. Обяснете ми, за да не ме излъжат в магазина и да ми дадат обикновена !
    По електрода (по името), (по цената).
    Иридиевиа е много по тънък електрод, като игла и е изработен от материал който се казва ИРИДИЙ. Стандартните са с най- често меден електрод или близки до медта сплав.
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 26-02-08, 23:12.

    Коментар


    • #3
      До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

      Иридиевата е много по-надеждна, по бавно се износва и от там с по-продължителен живот.
      Моят CRF го карам два сезона и вече започвам трети с оригиналната, която е именно иридиева !
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

        Въпроса е колко са иридиеви, тези които ги продават за иридиеви в БГ
        Иво Георгиев
        Gworkshop

        Коментар


        • #5
          До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

          Ето какви са и предимствата
          на английски е, дано можеш да си го преведеш

          http://www.ngksparkplugs.com/product.../iridiumix.asp

          http://www.densoiridium.com/ir_power.php

          и малко и на български

          Основните предимства на Iridium свещите са:

          работен живот над 100 000км
          изискват много ниско работно напрежение повреме на целия си работен живот
          имат възможност да възпламенят и по-бедни гориво-въздушни смеси
          подобрен контрол над емисиите отделяни вредни газове
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

            Ебаси идиотичната реклама. Ще взема сам да си направя такива свещи.
            Тия май наистина вярват че всички освен тях пасат карфици.

            Коментар


            • #7
              До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Ебаси идиотичната реклама. Ще взема сам да си направя такива свещи.
              Тия май наистина вярват че всички освен тях пасат карфици.
              Ти не знаеш ама тези свещи палят и без бензин.Затова са тлкова скъпи.

              Коментар


              • #8
                До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Ебаси идиотичната реклама. Ще взема сам да си направя такива свещи.
                Тия май наистина вярват че всички освен тях пасат карфици.
                Разясни, интересни са ми мненията по въпроса, наистина

                Коментар


                • #9
                  До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Ебаси идиотичната реклама. Ще взема сам да си направя такива свещи.
                  Тия май наистина вярват че всички освен тях пасат карфици.
                  Като си направиш дай и на нас по една да пробваме!

                  Коментар


                  • #10
                    До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                    Нямах сили да дочета всичката им мъдрост, та не знам всички колела и топли води които са открили. Че иридият е високотопим и корозионно устойчив метал, с Божията помощ е известно вече повече от два века. От тогава са известни и механическите и електрическите му свойства. Че едно такова телче по-лесно се заварява за друго такова телче с лазери, отколкото с ковашка заварка е известно примерно от 1964-та. По-нататък не можах да чета драматичното като истински мексикански сериал описание на очевидното.
                    Когато някой подценява аудиторията чак толкова, обикновено значи че сам е глупак.

                    Коментар


                    • #11
                      До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                      Е те всички реклами са идиотски, защото са направени да привлекат внимание.
                      Иначе иридиевата свещ има много големи предимства.
                      Много по-добро изгаряне на сместта, което води до повишаване на мощността с няколко процента и разбира се намаля разхода на гориво. При двутактовите мотори когато дълго време се кара на спускане нормалната свещ се зацапва от маслото и мотора после много трудно изчиства, иридиевия електрод няма този проблем, а и в студено време мотора работи по-добре
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                        Естествено!!! Всеки второкурсник който се заинтересува пет грама от плазма, знае и може да прави не само такива неща. А за електродите са написани повече книги, отколкото малоумните рекламисти са виждали и на кино.
                        Патенти ... Интересно кой идиот пък и патент им е дал. И за какво. Може би за идеята да продават свещта в кутийка. Кво ще стане, интересно, ако чуят нормален курс два семестъра по вакуумна и газова електроника. И мене ли ще ме патентоват на свое име?

                        Коментар


                        • #13
                          До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Естествено!!! Всеки второкурсник който се заинтересува пет грама от плазма, знае и може да прави не само такива неща. А за електродите са написани повече книги, отколкото малоумните рекламисти са виждали и на кино.
                          Патенти ... Интересно кой идиот пък и патент им е дал. И за какво. Може би за идеята да продават свещта в кутийка. Кво ще стане, интересно, ако чуят нормален курс два семестъра по вакуумна и газова електроника. И мене ли ще ме патентоват на свое име?
                          Не можах да разбера какъв е проблемът? Свещите по-добри ли са от тези за 2.50 бройката? По-добри са! Работят ли? Работят. Какво ни интересува нас потребителите, че някой претендира, че бил измислил нещо? След като са предоставили продукт, който работи и може да се закупи, това е важното, а и това се обсъжда в темата - качества и плюсове (евентуални) на дадените свещи, а не на какви технологии са базирани.

                          Разбира се, че маркетинговите им отдели ще пресилят нещата, нали трябва да се купуват? Не виждам да лъжат с нещо...

                          Коментар


                          • #14
                            До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                            Мен реклами не ме интересуват, нито пък съм си купил нещо щото е много рекламирано. За 4Т немога да кажа, но за 2Т сложете си иридиева свещ и после пак говорете, а тия от 2.50 просто не си и помисляйте за спортен мотор. От БГ няколко пъти съм си купувал NGK и съм крайно разочарован, защо ли нямат нито общо с тия които са оригинално на моторите или път тези които съм си поръчвал от щатите
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              До: По какво се различава иридиевата свещ от обикновената ?

                              А не всяка глупост непременно е лъжа))
                              И може би си струва рекламистите да се замислят къде е границата на резила. Аз няма да купя нищо от фирма, коята се държи така с мене.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X