Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на бензин от карбуратора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на бензин от карбуратора

    Здравейте , колеги.Искам да ви помоля за помощ за следния случай - Kawasaki KLE500 - мотора пали без проблем , но след известно време започва да тече бензин от карбураторите ( не знам точно от кой - това са 2 карбуратора Keihin CVK34).Всъщност бензина се стича в кутията на въздушния филтър.Това е само половината от проблема , след 10-15 минути моторът гасне , а свещите са черни като катран.Предполагам че работи с много обогатена смес.Ако някой от вас е запознат с тези карбуратори , ще му бъда благодарен ако ми даде съвет откъде да започна.Възможно ли е причина за това да е единствено нивото на бензина в поплавковата камера и каква друга причина да потърся.

  • #2
    До: Теч на бензин от карбуратора

    Сега , като прочетох постинга си от вчера разбрах колко неточно е питането ми и колко трудно е да се даде еднозначен отговор.Всъщност бях изпаднал в паника защото един бивш притежател на такъв мотор побърза да даде становището си че вероятно имам пробита диафрагма.Паниката дойде като прегледах цените.Снощи обаче попаднах на едно описание на работата на този тип карбуратори и нещата ми се поизясниха малко.Ето го и линка - http://members.aol.com/roundr1/CVK40.html.След прочетеното ми се струва че ако е пробита диафрагма , то по-скоро карбуратора няма да работи при високи обороти , отколкото да се дави в бензин.Сега да преформулирам въпроса си - прав ли съм , че проблема не е в пробита диафрагма на вакуумния клапан?Ще ми олекне на душата ако някой по-запознат от мен потвърди.

    Коментар


    • #3
      До: Теч на бензин от карбуратора

      Не е! Проблема ти е, че иглата за нивото на бензина не ти затваря. Тя е свързана с поплавъка и регулира нивото на бензина. Или имаш боклук или иглата е за смяна. Отваряй го смело и чисти! Ще се оправи!

      Коментар


      • #4
        До: Теч на бензин от карбуратора

        Благодаря ти за съвета.Мотора ми остана в неделя при един приятел в Бояна , но предвидливо свалих карбуратора ( един вид да си имам домашно ).Довечера ще го подхвана.

        Коментар


        • #5
          До: Теч на бензин от карбуратора

          Изчисти ли иглата оправи ли се проблеа или още не?
          [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #6
            До: Теч на бензин от карбуратора

            Понякога не минава само с чистене - контактната повърхност се износва и спира да затваря на 100%. Имал съм такъв случай - иглата изглеждаше перфектно, но течеше докато не я смених. Все пак е по-добър вариант от диафрагмата. Ако не се оправи само с чистене - имай и това предвид.
            Honda XR600
            Kawasaki KLX650
            Honda XL600V Transalp
            +359 888 6З5 9З4

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X