Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предната спирачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с предната спирачка

    Здравейте, днес установих следния проблем с предната спирачка на моето ХТ 600. Когато съм я регулирал така, че спирачното цилиндърче да се връща до край, лоста на спирачката не може да ми създаде необходимото за спиране налягане и "потъва" без мотора да спира. Ако се напомпа няколко пъти се втвърдява, но малко, и след отпускане до край пак потъва
    Когато регулирам така, че при отпуснат лост цилиндърчето да не се е върнало до край, след определен брой натискания лоста става прекалено твърд и предното колело започва да задържа. Иначе цилиндърчето не задържа и се връща нормално.

    Свалях спирачния апарат и раздвижих буталото което е при накладките, смених и спирачната течност, все тая....подозирам цилиндърчето или по-скоро гумените му детайли. някой има ли идая дали съм в правилна посока и дали тези гумички там подлежат на смяна. Благодаря ви !!!
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Проблем с предната спирачка

    Работи ли ти нормално помпата, която е горе на кормилото?
    Разглоби апарата и почисти хубаво двете оси, на които се движат двете части на сп.апарат, сложи и грес, ако имаш скъсани маншончета ги смени. Обезвъздуши хубаво (по-описанието ти нещо на това ми праилича)

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с предната спирачка

      Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
      Работи ли ти нормално помпата, която е горе на кормилото?
      Разглоби апарата и почисти хубаво двете оси, на които се движат двете части на сп.апарат, сложи и грес, ако имаш скъсани маншончета ги смени. Обезвъздуши хубаво (по-описанието ти нещо на това ми праилича)

      всичко съм почистил, и съм обезвъздушил, вече ме съмнява буталцето на ръчката, какви са му симптомите ако са отишли гумените му елементи и разглабя ли се да се отремонтира ?
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с предната спирачка



        Май само т'ва имам за ХТ като схема. Можеш да се ориентираш горе-долу. Накладките ти как са?

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с предната спирачка

          Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
          Накладките ти как са?

          Благодаря ти за схемата ! Накладките са доста поизносени ! Но каква ли може да е връзката с проблема? Цилиндърчето би следвало да ги избутва дори и да са на желязо
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с предната спирачка

            Ако ти изпускат "гумчките" на спирачната помпа, при рязко стискане ще действа по-добре, отколкото при плавно (изтимането на течност покрай буталото трябва да е по-малко при рязко движение). Ако и при рязко стискане ефекта е същия - явно не си се справил с обезвъздушаването.
            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с предната спирачка

              Благодаря ви за съветите, дадох апарата за смяна на гумичките , после монтирах и обезвъздуших и спшрачката вече е наред!
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X