Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

    Днес публикуваха на един сайт в Азия нов крак за Мапсорса. Много е малък... Инсталираш каквито си искаш карти/не работи само с имг-та/в Мапсорса, пускаш си крака и резултатът е , че можеш да качваш файловете от компа си на каквито искаш гармински устройства! . Всичко си работи ок... А като погледнеш в Мапсорса какви ключове на карти има инсталирани - ТАМ НЯМА НИКОЙ! Няма ключове, няма дяволи! Е, Събин може да е спокоен!!!
    http://www.pda4x.com/read.php?tid=62128
    За работа - работи, но...

    Мисля, че Мапсорс вече няма да има!!!

    P.S. Радвам се , че посъбрахме туй-онуй.../май всичко!/ и да си го пазим... ОКОНЧАТЕЛНО НАСТЪПИ ЕРАТА НА ЧИП КАРТИТЕ....
    Последно редактирано от gtsvg; 21-02-08, 13:26.

  • #2
    До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

    На пръв поглед наистина работи! Поне на ХТ-то на покета качи всички заключени карти, които тествах.

    Коментар


    • #3
      До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

      Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
      На пръв поглед наистина работи! Поне на ХТ-то на покета качи всички заключени карти, които тествах.
      На всякакви погледи работи!...

      Коментар


      • #4
        До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

        Доста бързо май е изченало това тулче от руския форум
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Доста бързо май е изченало това тулче от руския форум
          За да се свали си направете регистрация на форума и ще пусне линкче..

          Коментар


          • #6
            До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

            Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
            За да се свали си направете регистрация на форума и ще пусне линкче..
            Имах предвид, че темата в руския форум, от където го е взел този, вече я няма.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Имах предвид, че темата в руския форум, от където го е взел този, вече я няма.
              Принципно по този начин картите могат да се качват без всякакви кодове на всички гармински уреди. Нещо повече - това означава , че тези вече направени карти през такъв хакнат Мапсорс, могат да се копират от уред на уред/всякакъв/ без унл файлове, без св файлове - без нищо!
              Другото е, че ИД на уреда остава скрит за сателита/разбирай и фирмите за карти/. Не споменах, че на сайта днес има и друг файл - от него по 25 значния код се определя ИД на уреда и коя карта е качена. А всички реално уреди са регистрирани на гарминския сайт.

              Знае ли някой какво си приказва уредът със сателита - дали не дава кодовете на включените карти???!!!
              Последно редактирано от gtsvg; 21-02-08, 16:07.

              Коментар


              • #8
                До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                Първоначално публикуван от pacific
                Е, дайте го тоя файл, де!
                Оправи спелеото и ще се появи там! Мисля и настоявам да не се качва като приложен файл във форума!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                  Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                  Днес публикуваха на един сайт в Азия нов крак за Мапсорса. Много е малък... Инсталираш каквито си искаш карти/не работи само с имг-та/в Мапсорса, пускаш си крака и резултатът е , че можеш да качваш файловете от компа си на каквито искаш гармински устройства! . Всичко си работи ок... А като погледнеш в Мапсорса какви ключове на карти има инсталирани - ТАМ НЯМА НИКОЙ! Няма ключове, няма дяволи! Е, Събин може да е спокоен!!!
                  http://www.pda4x.com/read.php?tid=62128
                  За работа - работи, но...

                  Мисля, че Мапсорс вече няма да има!!!

                  P.S. Радвам се , че посъбрахме туй-онуй.../май всичко!/ и да си го пазим... ОКОНЧАТЕЛНО НАСТЪПИ ЕРАТА НА ЧИП КАРТИТЕ....
                  Само не разбрах защо трябва да съм спокоен???

                  Коментар


                  • #10
                    До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                    Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                    Оправи спелеото и ще се появи там! Мисля и настоявам да не се качва като приложен файл във форума!!!
                    И защо да не се качва ? Въпрос на личен избор е всеки сам да прецени дали иска да го ползва или не.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                      И без настояване, не мислех да го качвам на фтп-то. Това е моя личен избор
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Само не разбрах защо трябва да съм спокоен???
                        Ами ти си измислил май уникален начин за заключване на картата и май за сега си единствен в света с такъв подход. Не ги разбирам много тия работи, но от бедните си знания , смятам , че си абсолютен новатор и с право да направиш такъв тип чип карта!
                        А за Мапсорса - много съжалявам! Предвиждам, че всички фирми ще тръгнат по твоя път и няма да има Мапсорс заради хакерите...
                        Ще ползваме Мапсорс от старите карти - така мисля...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                          Докато има клиенти, мисля че мапсорса няма да отпадне. Лично не мисля да си спирам продажбата на картата в мапсорс вариант, заради това че я крадат. Предпочитам да гледам позитивно към нещата и да се грижа клиентите ми да получават все по-добра карта. Да не говорим колко софтуер съм крал и аз, докато бях "от другата страна"

                          Екипа ни става все по голям и все по добър, сами ще забележете темпото с което се(и ще се) развива картата занапред.

                          В момент в всички магазини текат промоции и който си купува картата заедно с ГПС я взима на по малко от половин цена!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                            И той, както и всички останали използващи Гармин-ски компилатор са еднакво пре*ни от цялата тая пиратщина.
                            Дали картата е заключена към UID-то на уреда или серийния номер на SD-то в случая е без значение.

                            Лошо...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Руснаците май сложиха окончателен край на Мапсорса

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Докато има клиенти, мисля че мапсорса няма да отпадне. Лично не мисля да си спирам продажбата на картата в мапсорс вариант, заради това че я крадат. Предпочитам да гледам позитивно към нещата и да се грижа клиентите ми да получават все по-добра карта. Да не говорим колко софтуер съм крал и аз, докато бях "от другата страна"

                              Екипа ни става все по голям и все по добър, сами ще забележете темпото с което се(и ще се) развива картата занапред.

                              В момент в всички магазини текат промоции и който си купува картата качена на ГПС я взима на по малко от половин цена!
                              Тоя път направо ме изкефи! Браво!
                              Последно редактирано от sabin; 21-02-08, 22:21.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X