Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каво масло да сложа на скоростите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каво масло да сложа на скоростите?

    Какво масло да сложа в скоростите на Suzuki RM знам че има такава тема там четох че се слага 10w40 това как да го разбирам масло за двигател на лека кола ли имат в предвид колегите.Има ли значение марката ?Мотора е двутактов
    Последно редактирано от Краси; 21-02-08, 11:30.
    0888 074 049

  • #2
    До: Каво масло да сложа?

    Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
    Какво масло да сложа в скоростите на Suzuki RM знам че има такава тема там четох че се слага 10w40 това как да го разбирам масло за двигател на лека кола ли имат в предвид колегите.Има ли значение марката ?Мотора е двутактов
    Да може да сложиш такова масло 10W40 само че не е точно за кола на повечето добри марки за масла си има 10/40 или 15/50 но проектирано за мотоциклети защото има по-голямо натоварване съответно е и по-скъпо. Иначе се продават масла специялно за 2Т трансмисии но често казано незнам каква е разликата и кое какво предимсвто има и какъв недостатък.

    зимата може да се кара и с 10/40 а лятото по-добре с 15/50, на моя КТМ в книжката пише точно такова Motorex TopSpeed 4T 15W50
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      До: Каво масло да сложа?

      Краси мерси много днес като видях че си ми писал и веднага отидох да купя маслото сега сам му отвил пробката и чакам да се истече купих масло ето и снимка да го видиш мисля че е такова кадето си ми обяснил,дано съм улучил твоя КТМ си го бива харесва ми много нов ли си го купва?
      Прикачени файлове
      0888 074 049

      Коментар


      • #4
        До: Каво масло да сложа?

        Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
        Краси мерси много днес като видях че си ми писал и веднага отидох да купя маслото сега сам му отвил пробката и чакам да се истече купих масло ето и снимка да го видиш мисля че е такова кадето си ми обяснил,дано съм улучил твоя КТМ си го бива харесва ми много нов ли си го купва?
        Нищо не си разбрал! Краси ти препоръчва масло за скоростна кутия за 2Т на Моторекс, а ти си си купил двигателно масло за 4Т мотоциклети Мотекс на Тексако!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Каво масло да сложа?

          Не му пречи ,ама не го слагай ами го налей.

          Коментар


          • #6
            До: Каво масло да сложа?

            Има разлика момчета.За двутактов двигател е 10w30, а за четиритактов може 10w40.И оште повече дали съединителя е хидравличен или със жило.По тънкото масло понася по добре натоварванията при съединителя.Сменя се на около 500 километра.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • #7
              До: Каво масло да сложа?

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              Да може да сложиш такова масло 10W40 само че не е точно за кола на повечето добри марки за масла си има 10/40 или 15/50 но проектирано за мотоциклети защото има по-голямо натоварване съответно е и по-скъпо. Иначе се продават масла специялно за 2Т трансмисии но често казано незнам каква е разликата и кое какво предимсвто има и какъв недостатък.

              зимата може да се кара и с 10/40 а лятото по-добре с 15/50, на моя КТМ в книжката пише точно такова Motorex TopSpeed 4T 15W50
              Ти КТМ-а не го гледай ! На него не могат още да му докарат хлабините и затова му препоръчват "дебело" масло !
              Аз викам тия с КТМ да нямат право да дават съвети за масла !

              Разбира се, че на свестните мотори се слага 10W30 !
              ... дори и на 4Т, но без КТМ !
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                До: Каво масло да сложа?

                Жороооо ша те гази мечка

                между другото в скоростите на 2Т и зехтин да му налееш пак ще работи, там нито има хлабини за спазване нито маслото е фатално дали ще 5/40 , 10/40 или 15/50, ама за 4Т това е от огромно значение. А и това колко е "дебело" не е критерии. Мога да ти покажа масло 15/50 което е по-рядко от 10/40, важни са свойствата на маслото, дали разделя метал от метал, колко добре поема ударите в зъбчатките защото при един такъв удар се отделя топлинна енергия на повърхостта на колелото както и дали е устойчиво във времето. Затова 10/40 за кола е 8-10 лв а за мотор е 20 лв.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  До: Каво масло да сложа?

                  ... и заради тези точно свойства "Мотул" е 35 лв, а "Моторекс" - 18.
                  Ако искате да имате дълъг живот на двигателя, карайте само с най-скъпото масло.
                  Няма нещо, което да е евтино и да върши същата работа.

                  За КТМ няма какво да говорим, само му чуй двигателя как работи !
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каво масло да сложа?

                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                    ... и заради тези точно свойства "Мотул" е 35 лв, а "Моторекс" - 18.
                    Ако искате да имате дълъг живот на двигателя, карайте само с най-скъпото масло.
                    Няма нещо, което да е евтино и да върши същата работа.

                    За КТМ няма какво да говорим, само му чуй двигателя как работи !
                    Жоро знам как работи ама ако говориш за 4Т, стария двигател си е курник то е ясно и никой не го отрича, новия мисля е далеч по-друго нещо. А при 2Т не виждам никаква разлика дали е КТМ или японски в звука.

                    http://www.motoboom.bg/product.php?cCat=9_30&m=9&p=400
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каво масло да сложа?

                      Верно бе, те направиха специално масло за КТМ 20W60, което e oкoло 40 лв !
                      Лошото е, че не става за свестните марки мотори !
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каво масло да сложа?

                        е сега им тръгна бизнеса на мотобум
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каво масло да сложа?

                          Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                          Краси мерси много днес като видях че си ми писал и веднага отидох да купя маслото сега сам му отвил пробката и чакам да се истече купих масло ето и снимка да го видиш мисля че е такова кадето си ми обяснил,дано съм улучил твоя КТМ си го бива харесва ми много нов ли си го купва?
                          Наско не го знам това масло, от тексако нямам наблюдения. Ориентирай се по цената, ако е около 20 лв реална, не надута цена е добре.

                          Ето какво пише за моторекса

                          Motorex TOP SPEED 4T 15W/50 Синтетично високо продуктивно масло за 4-тактови двигатели. Устойчиво при високи температури . Намалява разхода на масло. Специална формула за съединители работещи в маслена баня.

                          21.00 лв. с ДДС
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каво масло да сложа?

                            Мотобум хич не ги мисли !
                            Те са само дистрибутор и могат да продават, каквото си искат.
                            Скоро тук поместиха една класация на маслата по всички показатели, ама къде отиде ...
                            Не е лошо да се постне отново в тази тема.
                            Ще е полезно.
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каво масло да сложа?

                              Видях някакав кастрол специално за скорости на двутактов беше 25 лв но аз вече го сипах тва да го източа или може да покарам малко според вас опасно ли еда се кара с такова масло на това дето го купих цената му е 14 лв.Ако не ще го сменям.Жоро защо имаш лошо мнение за Австрииските братя ?
                              0888 074 049

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X