Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раждането на една мечта-почти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раждането на една мечта-почти

    Преди около година и половина ми дойде музата да сляза в гаража и да оплатня малко свободно време !
    Всичко започна с придобиването на Самурая или някакво подобие


    Към това имаше и два моста. От Banjo взех още един преден мост и автоматична кутия от Витарка


    От шасито свалих шагрето,за моя щастие тъкмо на време зада го спася от раждата отдоло която се беше едва появила заради претрупаното боядисване !
    И след това веднага беше гриндирано и боядисано с черна боя !
    После дойде време за окачването и мостовете





    Спряхме се на пружини и два завиващи моста,тъй като щесе да се ползва предимно за траялски испълнения ! Следваше боя и на щангите и бързо предварително сглобяване на шасито





    Гумите са 33/12.5/15 джантите 10J15 Ет. е много -
    И дойде времето за двигателчето и ск. кутия ! За двигатела се спрях на Витарския и трябваше да отида да си ги взема предполагам,че доноро ще го познаете сами

    Беше изтръгнат от мъртвото тяло за 15 мин. и газ обратно към Варна зада бъде присадено новото сърце на спешно нуждаещеят се пациент




    И с това забавната част свърши и доиде ред на купето . Или каквото беше останало от него.Много бързо беше взето решение да се премахне всичката зараза (ражда) от него ! Но това доведе до това:


    Накрая се ядосахме и...............



    Последва направата на рамка върху която да легне купето






    После малката останала част на купето я присадихме и понарязах задната врата и направихме задните калници,подът отзад,стойка за акумолатор и резервоар който беше качен нагоре защото в оригиналния си вид виси като на коч ма...те









    След това направихме една рамка за предницата от тръбички





    Последва работа по купето вътре !






    Ето как изглежда до Самурайче в оригинален вид !



    Последва китосване и боядисване в хубаво оградно зелено за съжеление нямам снимки от този етап тъй като беше ужасно изневрящ и пипкав ! И след това се наложи да го продам на Kaskadior-а Но следващия проек вече е в зародиш ................

    П.С. Искам да благодаря на Благой за оказана помощ !
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

  • #2
    До: Раждането на една мечта-почти

    интересен проект дано новият собственик ни покаже да видим как е станала тази машина
    поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Раждането на една мечта-почти

      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
      интересен проект дано новият собственик ни покаже да видим как е станала тази машина
      поздрави
      Ц !
      За новият собственик останаха малко по трудните нещица.
      Окабеляване, тапициране, донапасване на дреболийки, монтаж на хидравличното завиване на задния мост и най интересното - РЕГИСТРАЦИЯ.
      За сега още нито съм го развалил, нито завършил. И строя гараж. Може би след построяването на гаража, ще имам хъс да го завърша или поне подкарам за да го видим това животно ще го бъде ли или не.
      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
      http://www.cardomain.com/ride/2562837

      Коментар


      • #4
        До: Раждането на една мечта-почти

        Абе ти кажи че ще го довършваш пък ще ти помогнем с к'вото можем
        Последно редактирано от banjo; 17-02-08, 02:51.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: Раждането на една мечта-почти

          И аз мога да участвам в тоя кошмар.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Раждането на една мечта-почти

            Абе каква регистрация ? В затвора ли ти се ходи ако с това "нещо" се появиш в КАТ си поне за 15 год. в дранголника !
            Нали ти дадах нови номера ? Плащаш им гражданска и един преглед и си караш !
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • #7
              До: Раждането на една мечта-почти

              А за гуми от виатнамец... как ще му паснат...
              "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

              Коментар


              • #8
                От: До: Раждането на една мечта-почти

                Хубав проект беше,чак жал ми стана като видях темата отново.Колко беше приятна работата по всъдеходчето. Мир на праха му,но пък стана донор за много други.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  От: До: Раждането на една мечта-почти

                  Какво стана с добитчето?Изглеждаше в почти завършен вид...Каква беше схемата за управление на завиването на задния мост?
                  Поздрави!
                  Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Раждането на една мечта-почти

                    Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                    Какво стана с добитчето?Изглеждаше в почти завършен вид...Каква беше схемата за управление на завиването на задния мост?
                    Поздрави!
                    Ами няма го вече,последния сбственик го направи донор. Наистина малко му трябваше ама...... . Задния мост бе с хидравлично задвижване със силов цилиндър.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Раждането на една мечта-почти

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Ами няма го вече,последния сбственик го направи донор. Наистина малко му трябваше ама...... . Задния мост бе с хидравлично задвижване със силов цилиндър.
                      Скоростите май дойдоха при мен и са качени на Витарата от аватара ми. Каскадьора ще каже със сигурност. Работят перфектно. R.I.P.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: Раждането на една мечта-почти

                        И в краина сметка толкова труд за нищо. А аз толкова се въодушевих като гледах съпките на съвивяването на Самураичето.Стана УНИКАЛНО Купето давалисе

                        0877570315 Skype Ice_Boy_84
                        Кирил Георгиев
                        Най ми е хубаво да ми е хубаво като ми е хубаво ми е наи хубаво:lol::lol:
                        Кирил Георгиев 0877570315

                        Коментар


                        • #13
                          От: Раждането на една мечта-почти

                          Първоначално публикуван от Ice_Boy_84 Преглед на мнение
                          И в краина сметка толкова труд за нищо. А аз толкова се въодушевих като гледах съпките на съвивяването на Самураичето.Стана УНИКАЛНО Купето давалисе
                          Е наистина скоростите са в Иван Попов а купето след довършването което предстоеше от първия проект е в сем.ПанайотовиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:hhhf.JPG
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5245299
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            От: Раждането на една мечта-почти

                            Направо е из цяла България:
                            Купето наистина е в Шумен в Кирил Панайотов
                            Скоростите са в Иван Попов - София
                            Гумите са в Орешак (на JEEP Чероки)
                            Амортисьорите са в ЗЛОЙ (Ниссан ПАТРОЛь)
                            Джантите отидоха на Ладога с Боян и се прибраха във Варна здрави и читави.
                            Диференциалите - единият във Valko.Val в Приморско, другият в Иван -Кранево
                            Двигателя ще влезне под капака на червеният ми самурай (надявам се скоро)

                            Прикачени файлове
                            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                            http://www.cardomain.com/ride/2562837

                            Коментар


                            • #15
                              От: Раждането на една мечта-почти

                              И какво остана от този хубав проект.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X