Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правописът и Форумa

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правописът и Форумa

    Аз съм по говоренето, не по-писнаето. В 6-ти клас едвам избутах за 3-йка по български (добре, че МоляДругарката я уволниха на следващата година за рушвети та изкласих 'щото не давах ) , единственото писане през живота ми е било в МЕИ-то (ТУ София по настоящему) но и там просто пишех бързо и с малко букви с цел ефективност, не пригледност или правилност, а после въобще не ми се е налагало.
    Докато не се включих във Форума. Сега пиша доста, не съм се научил още както трябва, но поне се старая и (О, ужас) започнах като стара мома да се дразня от човешката неграмотност.
    Та въпросът ми е : Подобрихте ли вашия правопис от както пишете тук (забелязах, че само с четене Не става)?
    208
    Мисля че ДА
    35.58%
    74
    Не съм го променял
    50.48%
    105
    НЕ
    13.94%
    29

  • #2
    Аз за съжаление май го влоших ,като започнах съвсем по американски да съкращавам думи, изрази ,да изпускам букви и т.н ,за което предварително се извинявам.
    B+

    Коментар


    • #3
      Абе, не знам дали съм си го подобрил, но по начало гледам да не се излагам.

      Обаче не може тамата да е за правописа, а в заглавието да има таман две груби грешки ;-)

      Оправи го на "Правописът и форумът".

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
        ...Обаче не може тамата да е за правописа, а в заглавието да има таман две груби грешки ;-)...
        Ми аз нали това написах има още доста да се направи, важна е насоката

        Коментар


        • #5
          едната грешка е "вашия/Т/" - Т-то е в повече
          другата /но не съм 100% сигурен/ "от_както"?

          според мен грешките са 2 вида:
          - от незнание: "блукаж"
          - от невнимание: "тамата"
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Е, аз говорих само за заглавието. Иначе, "откакто" е една дума.

            Това за тАмата е техническа грешка, щото пиша бързо (знам, че и вие бързо четете).

            След "според мен" трябва да имаш запетая...

            Навремето руските гадове в МЭИто са намалявали оценките на техническите изпити за правописни грешки.

            Коментар


            • #7
              Колеги, Вярвате ли или не, но мислих 10-15 минути как да я оформя тази тема, хем да споделя наблюденията си, хем да няма обидени, хем да не стане това което сега става. Моля ви не се впивайте в дълбоко теоретични спорове, за по-по-най-правилният начин, всички знаем че това не е Фиологически форум. Тук ставаше въпрос за "приемлив стил" и "разбираемост" граничеща с "удоволствие от четенето", не за ~~~~~~~, ......., - - - - и други "дълбоко нАучни" мероприятия.
              На скоро си пуснах ICQ (май няма да изкара дълго) и една девойка ми написа че тя била 4atyrka, пък аз я питах "това нещо обидно ли е?"...

              Коментар


              • #8
                Аз не си подобрих правописа! Просто винаги съм внимавал да пиша правилно и смислено - да е жива и здрава другарката Мутафова, дето ни разплакваше за най-малките грешки по български език и литерура.

                Надявам се, че този форум ще накара людете бездрумни да пишат със слова умни!



                Успех!

                Т.
                Good guys drive Land Rovers!

                Коментар


                • #9
                  Не разбрах, другарката по български и ?

                  Коментар


                  • #10
                    И аз винаги съм се старал да пиша максимално грамотно (разбирай според канона), но със сигурност вече пропускам всички мнения на маймуница/шльокавица във всички форуми, които посещавам.

                    P.S. TT-Raa, умори ме от смях, "да знайш"!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Turbozmej
                      ...Надявам се, че този форум ще накара людете бездрумни да пишат със слова умни!
                      ...
                      Разумни - щеше да има повече рима

                      Коментар


                      • #12
                        Мисля, че ако мнението на участник е смислено, правописът му е без значение. В края на краищата, ако е толкова съществено зашо при регистрацията не попълваме по едно тестче и който премине се регистрира, който не - чао. Да приложим и по едно тестче по Линейна алгебра, Аналитична геометрия, Теория на вероятностите и т.н......
                        Колеги, в този форум участват хора, с различно образование, професии, познания и интереси. Това, което ни обединява, е тръпката от офроуда. Ако разбирам какво е написано, не ми пука от правописа! Лекарите са една от високо интелектуалните прослойки от населението. След посещение при личния си лекар, някой може ли да разчете рецепта или епикриза? (естествено изключвам частта на латински)
                        NISSAN PATROL 2.8TD

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от petio-beliata
                          Мисля, че ако мнението на участник е смислено, правописът му е без значение. В края на краищата, ако е толкова съществено зашо при регистрацията не попълваме по едно тестче и който премине се регистрира, който не - чао. Да приложим и по едно тестче по Линейна алгебра, Аналитична геометрия, Теория на вероятностите и т.н......
                          Колеги, в този форум участват хора, с различно образование, професии, познания и интереси. Това, което ни обединява, е тръпката от офроуда. Ако разбирам какво е написано, не ми пука от правописа! Лекарите са една от високо интелектуалните прослойки от населението. След посещение при личния си лекар, някой може ли да разчете рецепта или епикриза? (естествено изключвам частта на латински)
                          Ти пишеш по-добре от мен И си абсолютно прав за смислените мнения! Но и никой няма никакво намерение да издига в култ правописа (както и съм казал по-нагоре). Въпроса беше дали писането тук ни кара да се Замислим? А иначе Научно е доказано че човешката реч носи на много плява ето и пример
                          Прочетете следващият текс без забавяне и без да се замисляте:

                          Зантее ли че кгоато чтеете нисапаното, вжано е пръвтаа и поледсанта бквуа от дмаута да бдаът на мсятото си.
                          Мжетое да рзбъракате мстеата на оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета.
                          Твоа ивда да пкаоже че вскичтоо твоа вемре котео сте попрлеили в уилчище е нпразано,
                          доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие от наалчото и каря на вяска дмуа кяото пиеште...

                          Коментар


                          • #14
                            Дявол Коледа

                            За подобрение не съм сигурен просто съм от поколенито дето много много не учеше по точно не пишеше и за това правя грешки не слагам препинателни знаци и тн. обаче за едно съм сигурен поне се научих да пиша на кирилица щото "dopredi vsi4ko zvu4e6e taka" леле колко е било трудно чак сега разбирам
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #15
                              Алекс, тук не си прав. Това, което твоят пример илюстрира, са машинописни грешки от разменени букви. В ръкописа не се случват лесно и трябва солидна доза неграмотност. Правописът е граматика, а там грешките не се скриват между първата и последната буква.

                              Тук е доста либерално и рядко се прави въпрос за груби грешки. Ако си мислите, че ние се натягаме, вземете прочетете правилата за писане в сериозни англоезични форуми. Открито си пише, че да помислите, проверите и редактирате писанията си преди да ги пуснете, показва уважение към хората, с които общувате. Ако след това пак се промъкнат тъпи грешки, значи нивото на пишещия не е много адекватно. Отгоре на всичко, английският е чужд за повечето пишещи. Там или са язвителни за неграмотни писания, или ги игнорират.

                              Оправдания от типа "Пишем неграмотно, ама сме готини или много бързаме" са от ранга на "Кучето ми изяде домашното". Това с тестовете не е много на място. Не сме се събрали да се тестваме кой как развива ред на Фурие или как се оправя със солфежа на пиано. Що се касае до езика - тестът си е парманентен, а резултатите са видни за всички.

                              Само смятам, че тук всички имат поне средно образование, а много са от висше нагоре. Срамно е когато в официален договор между директори на водещи нашенски фирми има достатъчно грешки за изпращане на матура. Проектите на тези договори са минали през 100 човека, без никой да се е сепнал. Нищо не драматизирам, просто ми прави впечатление нивото на съвременния българин. За стил не говоря. Който е чел английски официални документи, знае те как изглеждат и на какъв висок стил са писани. Друг е въпросът за e-mail-ите на англичаните, но и те съвсем са се олабили на популярно ниво.

                              Така ще е. Вижте ни пресата и другите медии, вижте ни учениците и учителите и се правете сметка как ще търсим местна квалифицирана работна ръка в бъдеще.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X