Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една Кия във семейството..Офроуд форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още една Кия във семейството..Офроуд форума

    Здравейте всички Офрод маниаци.Днес съм горд собственик на Кия Спортаж 96г.След дълго четене на форума ,реших да си взема джип.Автомобил за смесено каране(комфортен откъм возия и проходим през зимата).Снимки имам ,но ми е трудно да кача във форума.
    Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

  • #2
    До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

    Е,дай повече инфо де.С кой мотор е,как се държи и т.н.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

      Давай ако искаш снимките да ги катерим тук!
      Nissan Patrol GR 3.0 TDi

      Коментар


      • #4
        До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

        Мотора е 2.0i-96г.95кс.Лек тунинг на Karman.Джантите са 15ки 8J на Kiq са.Гуми General XP2000 255x65x15..И си мисля ,че на тези джанти зимни гуми по-малки от 235x75x15 няма да мога да сложа ...Смених и консумативите(2 те ролки, ангренажен-ремък,горивен филтър,маслен филтър,въздушен филтър.Масло и сложих OMV-10w40 Bixol..С тези гуми(валяци ) я пробвах от Враца за Козлодуй до 150 кч.държеше се безупречно на пътя.Само лев мигач и газ.Повече не посмях да вдигна ,че ако беше се появило някое ченге,щеше да ми вземе и кръщелното..Абе много ме кефи машинката,независимо ,че много е хулена от колегите с други марки джипове...За мен е идеален вариант за возене по шосе( а тя има много добра возия) и лек офроад през зимата(аз съм и ловджия)Пробвах я колко гори с тези гуми (до 100км. 10x100)Извън градско..
        Прикачени файлове
        Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

        Коментар


        • #5
          До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

          Имам запитване!На задната броня това стопове ли са или са само светлоотразители.Защото виждам вече втора Кия и светят.И се чудя дали това е допьлнително правено или си е така фабрично!
          Nissan Patrol GR 3.0 TDi

          Коментар


          • #6
            До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

            Светят.Габарити за маъгла са.И аз имам такива...
            Чудесна КИА,колега,със здраве да си я караш.И не е много ниска,гледам...Ако се раз'Ождаш из гората,може да помислиш за едни Кобрички...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              И не е много ниска,гледам...
              Доволно е висока, почти колкото рокито - онзи ден я гледах.
              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Ако се раз'Ождаш из гората,може да помислиш за едни Кобрички...
              Колегата си мисли за едни Bridgestone Dueler MT 215/75R15 (моите), ама още се колебае
              Ако джантите му бяха с подходящо ЕТ да ги е отнесъл вече , а аз да съм с 31-ци.
              Както и да е със здраве да си я кара, пък като се освободи от дежурства ще го водя и в калта, че тука гора няма.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

                Соти е прав това са стопове за мъгла .Да не пускам нова тема искам да споделя какво ми се случи преди 4 седмици.На 15 февруари бях в град Белоградчик.Заваля сняг около една педя и го смръзна,беше -10градуса.Тръгвах си и реших да вкюча предния мост на бавните( като я взех на 13.03.08 я пробвах и бавните и бързите работеха перфектно).Но три пъти пробвах и не стана ,светка ше лампата ама дръпа само задния мост..Опрех се на един баир 45% и го атакувах 3 пъти и не стаа.мислех да търся трактор да ме тегли,не стига че съм със летни гуми а и предният мост го нямаше никакъв.Опитах още веднъж и стана включи се и почна да драпа по баира..После слезнах 3-4 километра на долу извън града и го изключих,включих бързите и подкарах ядосан Кията със 80 км ...Вървеше и не мърдаше по снега .Не след дълго снега свърши и изключих и бъзите-2 метра на задна както го пише на сенника над главата ми..Четох ,че Соти даде обяснение по същият проблем на един колега.Говорих с едни механици,които подържат колите и джиповете на шефовете на Атомната централа и те ми казаха ,че може да е клеясала греста на предните главини .Но щом един път съм успял да го включа предното няма да имам проблем.И е хубаво периодично да го включвам да се раздвижва греста.

                Та въпроса ми е прави ли са тия момчета или ме пързалят нещо..
                Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                Коментар


                • #9
                  До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

                  Прави са.И е хубаво поне веднъж годишно да се обслужват(там почистване,смазване и т.н.).Това,ако не ходиш в гората,иначе по-честичко.Досега не съм виждал паднал заден кардан на КИА.Чука,тропа,но си седи там.А преден-да.Защото не се ползва и клеясва.Същото става и с главините и хъбовете...
                  Колега,ако сложиш по-агресивни гуми,се ориентирай и към ръчни хъбове.Ще забравиш за проблеми там...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

                    Соти -благодаря за отговора.Честно казано харесват ми кобрите при Голди.Но първо трябва да се сдобия със железни джанти за зимата ,че тия не ми се съсипват..Поръчах тук и там ще видя дали ще ми намерят.Незнам дали стават от Паджеро с 5 болта ,че един познат има такива и трябва да ги пробвам..
                    По-принцип рано или късно ,ще прецакам хъбовете..Имали ги тия ръчни хъбове ,тоест намират ли се и каква им е цената...А и да питам,че нали съм новак с Кия и ми е интересно дали стават от Уаска,че виждах едни и много ми приличат на хъбовете на Кията 6 болта са и големината им е същата...
                    Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още една Кия във семейството..Офрод форума

                      Кобри 235х75х15.По-големи-риск.
                      Паджеро с 5 дупки не съм виждал.Там размера 6х139,7
                      Твоя размер е 5х139,5(или 5х5,5")-Киа,Сузуки,Дайхатцу,УАЗ...
                      Хъбовете НЕ СТАВАТ от Уаз-ка.Май и от нищо друго не стават...
                      П.П.Търси джанти поне 7".Най-добре 8-ци.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още една Кия във семейството..Офроуд форума

                        Моля кажете от къде да си поръчам ръчни хъбове и горе-долу цената, че и аз я окъсах с предното?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още една Кия във семейството..Офроуд форума

                          Първоначално публикуван от dimo68 Преглед на мнение
                          Моля кажете от къде да си поръчам ръчни хъбове и горе-долу цената, че и аз я окъсах с предното?
                          Аз също ще търся ръчни ,че моите нещо не зацепват..Май нещо ги няма ,поне така пишат колегите във форума...
                          Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още една Кия във семейството..Офроуд форума

                            Аз си счупих мойте хъбове на първата седмица след като си взех моята Кийка Поръчах си ръчни хъбове от Гладиатор (напиши го в търсачката Gladiator Off-road). Хъбовете са AVM и излязоха 400лв с доставката. Оади им се. Имай предвид че като си ги поръчваш да им кажеш каква Кия имаш. Имам предвид от първите модели с автоматични хъбове. За да знаят точния модел на хъба, че после аз трябваше да ги открехвм с снимки от руски сайтове какво трябва да ми доставят. Кажи им че един техен клиент ти е казал че за твоята Киа трябват дистанциращи втулки за главината. Аз си получих хъбовете без тези втулки, но след мерене ако са ти здрави вътрешните зъбчатки от стария хъб може без дистанциращата втулка. Ако ли не- ще тр да си сложиш дистанциращата втулка.
                            Успех и идват за около месец. И като си ги монтираш прочети че НЕ СЕ СЛАГА ГРЕС а масло- ако имаш малко диференциално...
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още една Кия във семейството..Офроуд форума

                              Здравейте. За първи път пиша във форуми. Миналата година купих уж на жената такава "КИЯ". 2.0 i , 128кс, 2001 г.,всички екстри. Нищо не разбирах от джипки. Та се оказа , че предното не работи. В "Кия сервиз" -Пловдив ми сложиха ръчни хъбове (сега разбрах ,че с така се казват) от NISSAN -около 700 лева. Много съм доволен -здраво и лесно се включва. По-късно четох в този форум и много харесах руските гуми Я-192(215/90-R15-външен диаметър 80 см.). Ами купих комплект чисто нови. Джанти от УАЗ не стават на спирачните апарати. Стават от Витара. Руските гуми не влизат в калниците. Реших да я повдигна по лесен начин. Каросерията е окачена на 8 тампона за шасито. Поръчах допълнителни прорязани вложки от алуминий -3.5 см., залепих от горе вътрешна гума и ги застопорих с други прорязани шайби от неръждавейка. С малко труд работата стана. Сега бронята виси с 3-4 см. . Руските гуми слагам само за гората. За целта се наложи да преправяа захващането на веждите на предните калници. Тях ги свалям, когато карам с големите гуми, защото въпреки повдигането в големите дупки задират. Всичко повдигането ми излезе не-повече от 200 лв. Големите гуми ги карам на 1 атмосфера в гората- неимоверен кеф. Височината до предния диферинциал стана 28см.

                              Приятно съм изненадан от универсалността на колата(почти ме отказа от мечтата ми за "Вранглер"). Много меко вози на всякакъв терен. Удивителна проходимост с подходящи гуми - задния диф. е с повишено триене -имаш поне три движещи колела. Ходил съм на страхотни места с нея. Като се науча , ще кача и снимки. До сега не съм закъсвал никъде. Въпреки това съм си купил и ръчна 4-тона лебедка(дърпа джипа на спирачка) , която винаги стой в колата заедно с 30-40м стоманени въжета.

                              Поздрави за новата "КИЯ". С кеф да я караш и да получиш незабравими спомени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X