Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за YAMAHA TT600R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за YAMAHA TT600R

    Здравейте искам да си копувам YAMAHA-ТТ600Р 98" но преди да я взема исках да се посаветвам и да разбера какви плюсове и какви минуси има предварително благодаря

  • #2
    До: мнения за YAMAHA TT600R

    Минуси:
    -мотора е тежък-ако имаш възможност купи си WR
    -стандартна предница (ТТ600S/E са с обратна предница)
    -въздушно охлаждане ( в момента правя едно ХТ което е прегрявяно редовно и цилиндъра,буталото ,сегментите и буталния болт са на салата,иначе надолу двигателя е перфектен),но по принцип повечето 600 кубикови ендура са въздухари.
    -в по-голямата си част има същия двигател като TT600S/E(4GV,4LW),XT600E/K(43F,2KF,3TB)-изредил съм ти всички модели от 84 до 2003 година и почти същия двигател като на TENERE,но това е страшно подвеждащо-всичко останало е абсолютно различно,(например XT и TENERE са на 90% еснакви) т.е. ако ти трябват части-а те ще ти трябват ако го караш по горите-ще трябва да ги купуваш за конкретния модел.
    -дава проблеми със скоростите-внимателно прегледай 2-ра и 3-та. Когато са прецакани се изключат самопроизволно.
    Плюсове:
    -уникално магаре-можеш да го малтретираш нечовешки без тежки поражения
    -сравнително ефтини части и поддръжка-сравнявам го с по-новите мотори разбира се,иначе сравнено с моторите от същите години е горе-долу на същите пари.
    -добро окачване-може би най-доброто за този клас мотори
    -мотора е удобен-поне на мен ми пасва много
    -има стартер
    -оребрен алуминиев маслен резервоар-явно от YAMAHA се опитват да го използват вместо маслен радиатор , който между впрочем е много полезен(даже HONDA XR600 има заводски) , защото когато мотора(маслото) загрее повече , започват по-трудно да влизат скоростите.

    Задължително прегледай опорните лагери на шарнира(задния носач,вилката-кажи му както искаш) и допълнителните рамена,става дума за мястото където шарнира лагерува в рамата.Там има ,мисля, общо 10 бр иглени лагери които би трябвало да се гресират редовно , но много малко хора го правят.Резултата е 600 лв комплекта.

    Не се шашкай ако двигателя потропва-най-вероятно е бутален болт, но аз досега не съм виждал 600 кубикова YAMAHA която да не чука-естествено не трябва да млати като вършачка.

    Ако твърдо си решил да купуваш 600 кубикова машина , твойте мотори са или TT600 или HONDA XR600.Не се хвърляй на YAMHA XT,TENERE или HONDA XL защото те са по-тежки и с по-"шосейно" окачване,въпреки че са в пъти по ефтини.
    С две думи,мотора е много здрав,дуракоустойчив,много опростен,сравнително ефтин но за съжаление тежък.

    ПП.Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.Аз съм страшно доволен от мойто ТТ и не мисля скоро да го продавам.
    Може и да съм проспал нещо но се надявам , че и други колеги ще се включат в темата-и аз съм любопитен да чуя мнения.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      До: мнения за YAMAHA TT600R

      Колегата е отговорил перфектно. Браво!

      Аз искам да вметна две неща...
      1. Не съм съгласен с него - че стандартната предница е "-" за мотора(лично мнение и не е от жизнена важност)
      2. Масленият радиатор се монтира на ХR 400, а не на XR 600 както той спомена. Имай го в предвид, ако решиш да търсиш такъв.

      Коментар


      • #4
        До: мнения за YAMAHA TT600R

        - И аз да добявя : ако няма ЕЛ.стартер а е само с ,,КИК,, -най вероятно ша се видиш в чудо първите 2-3 месеца ,докъто се научиш да е палиш ,чат-пат и като задави..става страшно.......
        -ЗА буталния болт -много точно каза колегата..по горе /тия от ЯМАХА..как са го мислили незна,м/

        Коментар


        • #5
          До: мнения за YAMAHA TT600R

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Колегата е отговорил перфектно. Браво!

          Аз искам да вметна две неща...
          1. Не съм съгласен с него - че стандартната предница е "-" за мотора(лично мнение и не е от жизнена важност)
          2. Масленият радиатор се монтира на ХR 400, а не на XR 600 както той спомена. Имай го в предвид, ако решиш да търсиш такъв.
          Да колега , за ХР-а си абсолютно прав.Съжалявам за грешната информация.Въпреки че ако ми изпадне маслено радиаторче от ХР бих се опитал да го насадя на 600 кубиковото ми ТТ.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            До: мнения за YAMAHA TT600R

            Лично мое мнение.Аз имам 2003 година няма проблем зависи как е подържан и как ще се подържа за напред.Единствено верное че малко е тежък ама зависи къде щего караш а за паленето се свиква точно за една седмица.Спазвашли всички обслужваня просто няма чупене

            Коментар


            • #7
              Мнение за TTR 600

              Искам да си купя TTR 600,какво е вашето мнение за този мотор???

              Коментар


              • #8
                До: мнения за YAMAHA TT600R

                Понеже ти е първо мнение, реших да не трия темата ти и я залепих за вече пусната такава, в която е даден отговор на въпроса ти.

                Следващия път когато имаш въпрос, моля те потърси дали някой вече не е питал същото нещо.

                Това е форум на доста години и рядко се намират въпроси за машини от 90-те години, които да не са разисквани малко или много, или поне ще се намери подходяща тема, в която да попиташ, а не да пускаш нова и да се рзмива информацията след време и в 100 темички да се пита за едно и също нещо.

                Иначе добре дошъл и ползотворно пребиваване тук!
                DCRT®

                Коментар


                • #9
                  До: Мнение за TTR 600

                  Първоначално публикуван от SuperMoto Преглед на мнение
                  Искам да си купя TTR 600,какво е вашето мнение за този мотор???
                  От 3 месеца съм с такъв мотор и съм много доволен
                  А това че е с манивела да не те плаши,Аз на втория ден му хванах чалъма ,Най добре го покарай за да прецениш сам да не ти е тежък и дали ти пасва изобщо ,иначе са здрави машини ще се убедиш

                  Коментар


                  • #10
                    TTR 600

                    Момчета здравейте,купих си преди 2 дни TTR 600 2002 година,искам да попитам дали мотора си заслужава 4500 лева,мой познати мотористи казаха че е супер мотора,перфектен,аз съм карал до сега Honda XL 125R,Honda XL 600R и Yamaha XT Tenere 600 този мотор найстина ги надминава тези отвсякъде но искам да чуя и друго мнение. И искам да попитам също още нещо,трябва да му сменям маслото,кажете ми какво масло да му сложа,искам да е хубаво за TTR-а кое е подходящо,също тъй като ще го карам по планината искам да сменя пиньоните,заден поне с 50 зъба,ще трябва ли да сменя веригата,защото може да стане къса,в момента мотора е с оригинални пиньони,е дайте идея? Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мнения за YAMAHA TT600R

                      Успех:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47818
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мнения за YAMAHA TT600R

                        Аз ти предлагам за масло да му сипеш Мотул 5100 15w50 многу хубаво масло за мотоциклети с 4т двигатели особено за въздушното охлаждане.ТТР-а на мен също много ми харесва един прител сега кара такаъв от скоро.Двапати сме излизали по планината няма грешка много добре си се държи,но си е тежичък.
                        LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мнения за YAMAHA TT600R

                          Първоначално публикуван от toto_cagiva Преглед на мнение
                          Аз ти предлагам за масло да му сипеш Мотул 5100 15w50 многу хубаво масло за мотоциклети с 4т двигатели особено за въздушното охлаждане.ТТР-а на мен също много ми харесва един прител сега кара такаъв от скоро.Двапати сме излизали по планината няма грешка много добре си се държи,но си е тежичък.
                          Мотул 5100 15w50 полусинтетика,аз моя ТТР го карам с такова
                          Бъди винаги това което си!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мнения за YAMAHA TT600R

                            И аз от скоро карам тт600Е и съм доволен.маслото което му сложих е мотул 20-50.Тежичък е в сравнение с чистите кросаци.Послушаи Емо той е енциклопедия за модела,закоето му благодаря.
                            Последно редактирано от Ники Димов73; 11-02-09, 20:02. Причина: парвописна грешка

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: мнения за YAMAHA TT600R

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Минуси:
                              -мотора е тежък-ако имаш възможност купи си WR
                              -стандартна предница (ТТ600S/E са с обратна предница)
                              -въздушно охлаждане ( в момента правя едно ХТ което е прегрявяно редовно и цилиндъра,буталото ,сегментите и буталния болт са на салата,иначе надолу двигателя е перфектен),но по принцип повечето 600 кубикови ендура са въздухари.
                              -в по-голямата си част има същия двигател като TT600S/E(4GV,4LW),XT600E/K(43F,2KF,3TB)-изредил съм ти всички модели от 84 до 2003 година и почти същия двигател като на TENERE,но това е страшно подвеждащо-всичко останало е абсолютно различно,(например XT и TENERE са на 90% еснакви) т.е. ако ти трябват части-а те ще ти трябват ако го караш по горите-ще трябва да ги купуваш за конкретния модел.
                              -дава проблеми със скоростите-внимателно прегледай 2-ра и 3-та. Когато са прецакани се изключат самопроизволно.
                              Плюсове:
                              -уникално магаре-можеш да го малтретираш нечовешки без тежки поражения
                              -сравнително ефтини части и поддръжка-сравнявам го с по-новите мотори разбира се,иначе сравнено с моторите от същите години е горе-долу на същите пари.
                              -добро окачване-може би най-доброто за този клас мотори
                              -мотора е удобен-поне на мен ми пасва много
                              -има стартер
                              -оребрен алуминиев маслен резервоар-явно от YAMAHA се опитват да го използват вместо маслен радиатор , който между впрочем е много полезен(даже HONDA XR600 има заводски) , защото когато мотора(маслото) загрее повече , започват по-трудно да влизат скоростите.

                              Задължително прегледай опорните лагери на шарнира(задния носач,вилката-кажи му както искаш) и допълнителните рамена,става дума за мястото където шарнира лагерува в рамата.Там има ,мисля, общо 10 бр иглени лагери които би трябвало да се гресират редовно , но много малко хора го правят.Резултата е 600 лв комплекта.

                              Не се шашкай ако двигателя потропва-най-вероятно е бутален болт, но аз досега не съм виждал 600 кубикова YAMAHA която да не чука-естествено не трябва да млати като вършачка.

                              Ако твърдо си решил да купуваш 600 кубикова машина , твойте мотори са или TT600 или HONDA XR600.Не се хвърляй на YAMHA XT,TENERE или HONDA XL защото те са по-тежки и с по-"шосейно" окачване,въпреки че са в пъти по ефтини.
                              С две думи,мотора е много здрав,дуракоустойчив,много опростен,сравнително ефтин но за съжаление тежък.

                              ПП.Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.Аз съм страшно доволен от мойто ТТ и не мисля скоро да го продавам.
                              Може и да съм проспал нещо но се надявам , че и други колеги ще се включат в темата-и аз съм любопитен да чуя мнения.

                              ! Колега виждам, че си доста в час с Яамаха ТТР 600. Търся двигател за такъв с година на производство 1997 г. ако можеш да помогнеш ?!
                              Мариян 0887726053 / nikitiev@gmail.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X