Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

    Колеги, отново съм на колела. Прикачам фактурата, за тези които се интересуват, колко струват някои части.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Lazar; 08-07-08, 11:32.
    ---------------------
    Шофирайте разумно!
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

    Добре дошъл отново!

    Коментар


    • #3
      До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

      Много скъп труд- 48 лв за час.

      Коментар


      • #4
        До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

        И аз искам да работя за 48лв. на час че и ДДС .Браво на тези дето са ти взели парите. Каква беше поговорката: "Не е луд този който яде баницата а този който му я дава",честито и да си го караш с кеф.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

          Не знам колко им струва труда, но във Варна са пълни безхаберници, ама паричките си ги прибират де!
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

            Заболя ме главата.....

            Коментар


            • #7
              До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

              Моля, темата да не се превръща в масово "оплюване" на въпросната фирма! Фактурата е публикувана само за информация.

              Коментар


              • #8
                До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                Боби, тия в МП са взели горе-долу колкото и държавата от този ремонт. Като обща сума за целия ремонт във фирмен сервиз /като се има предвид и колата-2000г/ се ядва.
                Много ми е интересно за колко време се лиши от возилото за да ти актуват толкова часове труд?
                Поздрави
                Цецо
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Боби, тия в МП са взели горе-долу колкото и държавата от този ремонт. Като обща сума за целия ремонт във фирмен сервиз /като се има предвид и колата-2000г/ се ядва.
                  Много ми е интересно за колко време се лиши от возилото за да ти актуват толкова часове труд?
                  Поздрави
                  Цецо
                  Няма връзка между това колко време е била в сервиза и колко часове работа са му начислили.Аз съм оставял моето Диско за 2 седмици(принудително).Представяш ли си колко пари щяха да ми вземат за престоя.За всяка операция си има норматив време.Пример:смяна на масло-2 часа.Все-пак са вдигнали ставката,есента ако не се лъжа беше 40лв/ч...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                    Моля, темата да не се превръща в масово "оплюване" на въпросната фирма! Фактурата е публикувана само за информация.
                    Никой не се стреми да оплюва Мото Пфое само можем да им се радваме.Интересно е че когато в София градушката им очука 80 нови автомобила ги разпръснаха из цяла България в конкурентни сервизи а не ги правиха в техните.Евала ,така се развива бизнес,преценяват че ще спечелят повече да ги прави някой друг за жълти стотинки от колкото да си губят времето. Реално цената от 48лв. + ДДС на час не е голяма за немския стандарт,просто в България ръчния труд не е дооценен. Евала на Мото Пфое ,така трябва да се работи.
                    Друг е въпроса че там работят мърльовци ама не е това темата.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                      Позволи ми да не се съглася с тебе- 25 евро на час без ДДС е добра ставка и за Европа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                        Абе маймунките в гаража взимат 5лв от тези 50. Останалото фирмата си го прибира. Аааа, и на края на месеца, държавата си взима данък от въпросните 5лв.
                        Преди време имаше предложение по идея на един от директорите да се категоризират ремонтите, и излизаше,че за смяна масло норма 1час, монтьора ще вземе 2.50 лв. Ама това би убило у всеки желанието да работи, щеше да има " абе, началник, на ти 2.50 и ми закачи колата на крика, аз ще направя останалото".
                        Принципно за клиентите труда е скъп, за монтьорите - ще им се да получават повече.... няма угодия.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                          Без да съм специалист мога да кажа само ,че в Пежо подходиха по хитро.Зарибиха хората с евтини части и скъп труд навремето, а сега вдигат само частите.Но който се е усетил вече бяга от тях.На всеки лев платен на работника, държавата прибира 40 ст. приблизително.Нормалната норма на печалба в Европа е 5-10 % останалото му викат спекула.
                          Всеки иска да продаде скъпо и да купи евтино- това движи търговията по целия свят.
                          Номерът е да не се почувства клиентът прецакан.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                            извинявайте много, ама от 40-50лв/час монтьора да взима бруто 5лв и от тях да му прибират осигуровки и данък... малко екплоататорско ми се струва... после защо кадърните работници напускат...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                              Ами кофти е - за цял месец, като работиш стабилно и правиш часове се получава брутна заплата от порядъка на 1000лв, от които държавата прибира 300. От тези 1000лв има примерно едни 400 дето са основна заплата и с часовете се натрупва. Ако пък си даваш прекалено мн зор, изкарваш 2 месеца и след това ти трябва стабилна почивка. За тази работа да кажем не трябва прекалено много акъл, ама пък си е мръсничка.
                              Има и друг проблем - трудно се намират работници - масово не хаят за работата или пък са мн тъпи, ако не са тези 2-те ще са мързеливи. Почти всеки сервиз търси монтьори, особено фирмените.

                              А по-горе стана въпрос за тенекеджиите и очукнаите коли.
                              В тенекеджииските сервизи е претрупано с коли. На един колега от университета се опитах да съдействам да му направят фиестата по-рано - не успях - говорих със всички от приемчик надолу - серизни майстори, трнекеджиите и бояджиите - нъцки. За това в извънредни случаи се ползват чужди сервизи.
                              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X