Обява

Свий
Няма добавени обяви.

рециклиране на шаси на фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: рециклиране на шаси на фероза

    Много добре е станало.С епоксиден грунд,ли е напръсконо?
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #17
      До: рециклиране на шаси на фероза

      Браво, страхотна работа и репортаж. И понеже това е основният страх на всеки ферозаджия, би ли споделил колко излиза като капиталовложение?
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #18
        До: рециклиране на шаси на фероза

        материалите за шасито са 200лв.тръбички шарнири тампони отделно.
        .епоксиден на две ръце.става доста твърдо.после като се пръсне с боди става като заводско.
        като цяло цената е плавашта.зависи какво се ремонтира по колата.и докъде се реже шасито.на тая кола е сменяна цялата задна част от захвата на торсиона.и единия рог е обличан до отпред.

        Коментар


        • #19
          До: рециклиране на шаси на фероза

          Браво на тебе за положения труд!Аз със такова нещо не се захващам може би поради тази причина моята фероза я търсих 3 месеца и да чукам на дарво е здрава засега ама то на нашето каране не се знае докога ще издаржи
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #20
            До: рециклиране на шаси на фероза

            Абе, някой от форума имаше един подпис - "няма невъзможни неща......". Коко, гледам и диференциала е ръждясал. Него как ще го магериш, че моя е на същото дередже?
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #21
              До: рециклиране на шаси на фероза

              1. С какво обработваш шасито отвътре?
              2. Ще сменяш ли тръбичките и с какви?
              3. При мен се скъсаха и двата болта които държат задните амортесиор отдолу. Как да ги сменя. Да търся подобен елемент от нещо или стугар?
              Последно редактирано от Deian_g; 11-02-08, 08:59.

              Коментар


              • #22
                До: рециклиране на шаси на фероза

                вече е напръскано и антикор




                Коментар


                • #23
                  До: рециклиране на шаси на фероза

                  Данни за антикора ще дадеш ли, производител, наименование на продукта
                  ? Или си го бъркаш по стара семеина рецепта и не ти се издава?

                  Коментар


                  • #24
                    До: рециклиране на шаси на фероза

                    Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                    Данни за антикора ще дадеш ли, производител, наименование на продукта
                    ? Или си го бъркаш по стара семеина рецепта и не ти се издава?
                    боди 930 с разни примеси.тръбичките ще са медни.от газова уредба.
                    за болта дето си го скъсал.завари нов по същия начин както е стария.
                    имай впредвид че върху този антикор НЕ може да се боядисва.
                    вътре е пръскано с парафинен спрей.но може и с нищо.

                    Коментар


                    • #25
                      До: рециклиране на шаси на фероза

                      Защо ползваш Боди 930,а не 950?Заради цената,или по някякви по-съществени причини.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        До: рециклиране на шаси на фероза

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Защо ползваш Боди 930,а не 950?Заради цената,или по някякви по-съществени причини.
                        Явно е заради цената,а може просто на колегата това да му харесва повече.
                        950 е по хубаво,на силиконова основа и не се размеква и влияе от температурата.Отгоре може да се боядисва и като се боядиса става много здраво и трайно механически(на джипа в повечето време съм махнал стелките щото много се калят и ме мързи да ги измия и си карам само по покритието и за сега не пада)

                        Според мен рамите е по добре да се боядисват с боя а не с такива покрития,но въпрос на лично виждане на нещата.

                        Нищо лично към колегите с тази марка ама това е най гадното и изгнило нещо което съм виждал,направо се чудя дали ги боядисват преди да му сложат къщичката отгоре и как купето не изгнива а рамата е изгнила?От какво я правят?
                        Иначе материала е много полезен за какъв джип няма да си купя

                        Са само да не ме налетите всички

                        Иначе евала на колегата за работата.
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #27
                          До: рециклиране на шаси на фероза

                          Koko, благодаря за информацията.

                          Утре ще докарам снимки от моята. Ще се хванете за главата за кво става въпрос. Ако ги сравняваме тази изобщо няма ражда по нея. Не знам от ко ги правят но рибарското мосче във Варна дето е зиме и лете в солта е колкот баща ми на възраст а не е толкова корозирало. Б..ти колите б..ти чудото.

                          За защитата моята нова рама я минах на пясъкоструи и ми я грундираха с двокомпонентен грунд две ръце. По принцип хората правят констуркции за Солвей за агресивни среди. Не разбират от автомобили но и те викат по добре боди та да не се наранява от камъните и да пази грунда.
                          Аз мислех, че грунда е основа а боята защита. Те ми се посмяха и казаха че грунда е защита, а боята е красота.
                          Последно редактирано от Deian_g; 12-02-08, 16:55.

                          Коментар


                          • #28
                            До: рециклиране на шаси на фероза

                            Вече започвам да събирам.ресьорите са в отвратително състояние.корозирали и мацани с нещо.разглобих ги и ги почистих.дифа беше силно корозирал но няколко дена го обработвам с киселина и вече е чист.грундиран и минат и той с антикор.редервуара и той беше в окаяно състояние но вече и той е подготвен както останалите части и дано радва собственика още някоя и друга година защото е доста истънял от корозията.всички тампони са сменени.стават от руска машина.


                            Последно редактирано от koko11; 12-02-08, 17:28.

                            Коментар


                            • #29
                              До: рециклиране на шаси на фероза

                              верно ферозата не е най добрия избор за кола откъм шаси но всичко останало и е много добре направено.двигател мостове интериор.сравнена с витара е много по добре направена и от към возия и от към интериор.
                              шаситата и на двете коли гният.
                              зощо ползвам такова боди.ами по няколко причини.цена.това 930 винаги си остава меко.от камъчета не се чупи.пък и носи да му се добавят разни примеси за да е по меко и след време.

                              Коментар


                              • #30
                                До: рециклиране на шаси на фероза

                                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                                Явно е заради цената,а може просто на колегата това да му харесва повече.
                                950 е по хубаво,на силиконова основа и не се размеква и влияе от температурата.Отгоре може да се боядисва и като се боядиса става много здраво и трайно механически(на джипа в повечето време съм махнал стелките щото много се калят и ме мързи да ги измия и си карам само по покритието и за сега не пада)

                                Според мен рамите е по добре да се боядисват с боя а не с такива покрития,но въпрос на лично виждане на нещата.

                                Нищо лично към колегите с тази марка ама това е най гадното и изгнило нещо което съм виждал,направо се чудя дали ги боядисват преди да му сложат къщичката отгоре и как купето не изгнива а рамата е изгнила?От какво я правят?
                                Иначе материала е много полезен за какъв джип няма да си купя

                                Са само да не ме налетите всички

                                Иначе евала на колегата за работата.
                                Има много "ако" колега. Как е използвана, къде е използвана, дали е мита редовно, или си е стояла с говната. От къде е внесена. Карана ли е зимата по пътищата, по които хвърлят всякакви химии.

                                Мойта е 18 годишна и почти няма ръжда по шасито, камо ли изгнило. Въпрос на късмет. А и са се стремяли да е максимално лека, така че не е от толкова дебели железа. А то при това тегло и размери няма и особен смисъл, защото няма да донесе никакви предимства, освен допълнителна тежест.

                                Те и УАЗ-ките гният доста добре. Ама по тях има бая повече желязо, и чак до такова състояние трудно се стига. Ама там и теглото е друго. Изобщо всичко е друго. Просто са несравними. (не го казвам нито в полза на едното, нито в полза на другото, да не вземеш да решиш че се заяждам, или нещо такова )

                                Изобщо, като с всичко друго - пълно щастие няма.

                                Апропо, от какво руско возило стават ресори? И нещо преправя ли се (ушите най-вече), или направо се слагат?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X