Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция "другата България"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Акция "другата България"

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Предлагам да съберем пари и към видеопроектора да прибавим и един ДВД плеър, защото не съм сигурен, че училището разполага с такъв. С двете ще могат да си направят истински киносалон, в който да прожектират огромната колекция филми. И от видяното там съм сигурен, че ще ги пазят, ценят и ползват по предназначение.

    Гледам форума е с нов софтуеър. Има някакви "социални групи", може би ще е хубаво да създадем една такава закрита, в която да се включат всички желаещи да помогнат. Доста неща трябва да се обсъдят, а някои ще е хубаво да бъдат изненади .
    Говорих с директорката, DVD- плеър имат, имат и на компютрите в залата.
    Само видеопрожектора, екран и после ще им изпращаме дискове с музика, филми, предавания.

    За съжаление, въпреки дългогодишните усилия на Райна Манджукова да осигури излъчването на БГ-телевизии по селата, досега няма успех.
    Това също е един от наболялите проблеми там. Хората искат да гледат БГ-телевизия.
    Срамота е в половината свят да може да се гледат повечето БГ-програми, а на 300км. от България, места населени изцяло с българи да няма дори К1.
    Въпрос на малко усилия и средства.
    Мисля, че можем да го направим без да минаваме през неработещата бюрократична машина!

    Коментар


    • #47
      До: Акция "другата България"

      Това е списък на хората дарили нещата, които се събраха при мен.
      Тук не са включени нещата, които самите участници в експедицията сме събрали или закупили.
      Ако някой го интересува подробния списък на нещата, заглавия, бройки и т.н. мога да го предоставя.


      Николай - Spas55 осигури знамена, с които радвахме Българите в Бесарабия

      Стефан – 51 книги на различна тематика вкл.и технически на български език

      Силва Закарян от „Болкан медиа Груп”- издател на списанията „Жената днес”,
      „Наш дом”, „Пo-здрави” осигури над 90 списания от изброените,
      80 диска с българска музика, както и новите броеве на сп.”Мениджър”

      Издателство "Петекстон", г-н Антонио Минев - 126 книги художествена литература

      Издателство "Сиела", г-жа Ваня Томова. - 35 подбрани книги от български автори

      Огромно БЛАГОДАРЯ на тези Добри Хора!

      Коментар


      • #48
        До: Акция "другата България"

        Това е списък на нещата, които продължаваме да събираме за Българите в Бесарабия.


        Буквари
        Читанки
        Учебници по български език и литература /БЕЛ/ за всички класове.
        Методически ръководства по БЕЛ за всички класове.
        Христоматии и критика.
        Книги от български автори, класика и съвременни.
        Детски книжки.
        Сборници с текстове на народни песни и ноти.
        Учебници по хореография и български народни танци.
        Дискове с народна музика.
        Български игрални филми. /не пиратски/
        Особено необходими са документални и научно-популярни филми за България.
        Български знамена.
        За училището в с.Чийшия е осигурен /благодарение на Веско/ видеопрожектор,
        който ще захранваме с филми и дискове с учебни мултимедийни програми.


        В с.Нагорное /до гр.Рени/, предполагам и в много други селища има кабелни мрежи, но не се излъчва нито една българска програма.
        В селото има Интернет, но не се отпускат пари за абонамент на училището /около 300лв.на година./
        Компютър има, ще осигурим модем /и/.
        Доколкото разбрахме от собствениците на една от кабелните мрежи в Болград,
        украинското законодателство изисква договори с излъчваните програми.
        Ще проверим дали има начин да се мине само с договорите за пакет Булсатком или ITV.

        Всяка помощ ще е добре дошла, дори и само идеи или връзки с хора, които могат да помогнат.

        Коментар


        • #49
          До: Акция "другата България"

          Мина доста време от първата експедиция, тече подготовка за втората.

          В този ред на мисли каня всички желаещи на мултимедийно представяне на първата експедиция.
          Дарителите ще получат специална покана.
          За участниците поне от София присъствието е задължително

          Доста неща изписахме, но много не могат да се разкажат само със снимки.

          Идеята ми е да покажем, разкажем и да споделим идеи за следващата експедиция.

          Срещата ще е от 18,30-19,00 часа, в някой от двата дни 19 или 20 Юни.

          Коментар


          • #50
            До: Акция "другата България"

            Място на срещата

            Коментар


            • #51
              До: Акция "другата България"

              Това ме подсеща, че в Костенец, така и не копирах всички материали и ще съм благодарен, ако някой разполагащ с по-пълничка колекция от снимки и видео(включително и репортажа) на лаптоп я донесе, та да я прехвърля на моя .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Акция "другата България"

                Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                Място на срещата
                Най-вероятно на ул.Кукуш, срещу ИНЖСТРОЙ, при офиса на Кауфланд,
                но зависи колко хора ще се съберем.
                Утре ще пиша със сигурност и точни координати на ниво етаж, зала.

                Коментар


                • #53
                  До: Акция "другата България"

                  Срещата ще се състои на 20,06,2008г. /петък/ от 18,30 часа.

                  Улица "Кукуш"1
                  /сградата на "Кауфланд"/
                  етаж и зала на място ще разберем

                  Колеги, места има, заповядайте!

                  Ако има някакви въпроси - на ЛС или 0888978188 Румен
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #54
                    До: Акция "другата България"

                    едно представяне да спретнем и на Влас си мисля аз.....

                    Коментар


                    • #55
                      До: Акция "другата България"

                      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                      едно представяне да спретнем и на Влас си мисля аз.....
                      Задължително!
                      Това е идеята.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Акция "другата България"

                        Никнем, където не ни сеете!" Случяйно" влязох и в тази тема, та...можем да помогнем с доста неща и ние за децата .Ако по-горния списък е все още актуален само кажете кога и къде да донесем по някое пакетче

                        Коментар


                        • #57
                          До: Акция "другата България"

                          Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
                          Никнем, където не ни сеете!" Случяйно" влязох и в тази тема, та...можем да помогнем с доста неща и ние за децата .Ако по-горния списък е все още актуален само кажете кога и къде да донесем по някое пакетче
                          Дай боже такива хора да никнат навсякъде!

                          Заповядайте на срещата.
                          Ще видите къде ще отиват нещата, които събираме.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Акция "другата България"

                            Момчета, готово-от нас достатъчно количество, за да занесете необходимите помагала и т.н.Имаме още една малка молба само-още една "членка" чака одобрение, за да може да пише във форума-ходатайствам моля!!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Акция "другата България"

                              Браво на Вас!! Респект!
                              Имате ЛС

                              Коментар


                              • #60
                                До: Акция "другата България"

                                Момчета, привет!
                                Казвам се Весела и съм доброволка във Фондация "Движение на българските майки".
                                Като координатор на звеното ни във Видин искам най-напред да ви благодаря за помощта, която оказахте на момичетата там, поемайки нощувките на децата по Великденските празници тази година в София.
                                Линк към вашия форум ми даде именно Диди от Видин...
                                Включвам се по повод акцията, която организирате за Бесарабските българи. За съжаление не успях да дойда на срещата ви в петък, тъй като разбрах за нея същия ден и не успях да се организирам правилно, но обещавам да се реванширам...
                                Говорих с Румен и както и на него казах бих искала да си сътрудничим, в полза на децата в институции и изобщо всички имащи нужда от помощ - било то материална или духовна. Ние /в частност аз, тъй като в момента сме кът/ можем да ви помогнем с много информация за децата, домовете, дрешки, както и литература за предстоящата ви акция. Искам да отбележа, че нещата, които можем да ви предложим са предимно втора употреба, но въпреки това - запазени.
                                В случай, че скоро ще имате още една среща, ще се радвам да ме поканите - мисля, че в реална среща бихме могли много по-лесно и ползотворно да обсъдим възможностите си.
                                По принцип моето свободно време е в делнични дни след 18.30-19.00 часа и през уикендите. Ето пуснах ви сламка, сега топката е във вашите ръце. :-)))
                                Убедена съм, че ако обединим усилията си ще постигнем много повече, затова се надявам да приемете моето предложение.

                                Това е от мен засега, очаквам вашите коментари...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X