Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за резервоар на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за резервоар на Витара

    Здравейте колеги.

    От скоро съм собственик на Сузуки Витара дълга база 1.6 16v 95г. и съм много доволен от джипката обаче забелязах,че като отварям капачката на резервоара да зареждам изпуска налягане,та се чудя дали е нормално или има някакво запушване и от какво може да е.

    Имам и още един въпрос, понася ли газовите уредби този двигател.
    Последно редактирано от dimonik; 27-01-08, 16:21.

  • #2
    До: Въпрос за резервоар на Витара

    Не трябва да има налягане в резервоара.В капачката има клапан който изпуска налягането,ако се е запушил просто вземаш една игличка и го отпушваш.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за резервоар на Витара

      Двигателят понася газови уредби без проблем,стига да е кадърен майстора който ще я постави.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за резервоар на Витара

        Намерих едно руско ръководство в което е описано, че този клапан на капачката не позволява да се получава вакум, а при мен е точно обратното и отделно е даден отдушник за изпаренията, който отива отпред при двигателя във нещо като филтар и от там през клапан в двигателя.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за резервоар на Витара

          Колега,аз имам същия проблем с налягането,можеш ли да ми изпратиш руското ръководство?И ако си намерил някакво решение за газова уредба те моля да споделиш.че и аз искам да слагам.Благодаря!
          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за резервоар на Витара

            Значи незнам дали е нормално да има някакво налягане в резервоара,но за сега мисля да не го пипам защото колата си върви добре и не ми прави проблем.За газовата не съм взел решение още защото се напатих с газовата на едно ауди и незнам да не почне и тука да гърми и да се чуда после какво да я правя.

            Ето линк за ръководството: https://htftp.offroad-bulgaria.com/h...ual%20russian/

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за резервоар на Витара

              Значи вакуума или налягането товари допълнително бензиновата помпа което хич не е желателно поради нейната висока цена. Капачката на резервоара пуска въздух само в едната посока, при мен навътре, и тъй като и моя "съска" предполагам че се създава налягане вътре, а не вакуум. Явно имам запушен отдушник или този буркан в двигателя нещо не бачка. Засега съм решил проблема като просто не затягам капачката на гърловината, а само леко я завъртам - бензин не тече при движение, е ако се обърнеш е вече друг случай. Същия проблем го имах и на Ауди 100 - там се оказа запушен маркуч на отдушника.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за резервоар на Витара

                Така като гледам вече сме трима с тоя проблем та си мисла, че може и да е нормално да има малко налягане в резервоара.Иначе и аз си мисля за същото нещо при двигателя, поне така го дават в инструкциите.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за резервоар на Витара

                  Има и по лесен вариант, вземаш едно свредло 3мм. Пробиваш капачката там кадето е дупката за всмукване на въздух и няма да имаш ядове.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за резервоар на Витара

                    Първоначално публикуван от dimonik Преглед на мнение
                    Значи незнам дали е нормално да има някакво налягане в резервоара,но за сега мисля да не го пипам защото колата си върви добре и не ми прави проблем.За газовата не съм взел решение още защото се напатих с газовата на едно ауди и незнам да не почне и тука да гърми и да се чуда после какво да я правя.

                    Ето линк за ръководството: https://htftp.offroad-bulgaria.com/h...ual%20russian/
                    Аз имам Suzuki Swift с двигател като твоят няма никакъв проблем,върви перфектно и не гърми,имам и Vitara само че 8v и също до сега не сам имал проблеми с газовата уредба карам ги вече 100х.км(общо).

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за резервоар на Витара

                      Колегите са прави, ама не е лошо да си отработиш този въпрос със налягането във резервоара, защото иначе ще си купиш помпа, ама преди това оставането на пътя и помоща ще те свършат преди всичко да е започнало. Лично мнение-провери отдушниците, ако не бъркам са от горна страна до сондата за бензина.Не е трудоемко.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за резервоар на Витара

                        Благодаря на всички за отговорите,тази събота и неделя ще вроверя отдушниците и ще пиша какво е станало.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за резервоар на Витара

                          Аз пробих отвор в средата на капачката 2мм и сега не се получава налягане.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за резервоар на Витара

                            Не монтирай газова уредба ако искаш после да върви нормално на бензин,поврежда ламбда сондата и компютъра трупа грешки а и дюзата почва да прави парчета.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за резервоар на Витара

                              Моита е с газов инжекцион (така я купих) и няма никакви грижи,но един познат които от както се помня слага газови ми каза че няма смисъл от този инжекцион при витарата.За резервоара и моя прави така и аз си мисля, че е вакуум които създава двигателя и току що ми доиде наум един тест и ще го пробвам - развивам капачката да дръпне въздух завивам после паля да създаде вакуум и ако съм прав като я развия пак ще изфъщи.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X