Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ландровер Диско под вода (спасителна акция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ландровер Диско под вода (спасителна акция)

    ЧНГ и от варненския клон на клуба . Двамата с жена ми измислихме едно пожелание за колегите , което изпращахме като СМС , затова е на латиница :
    4X4NG , mnogo LJUBOFFROAD , zdrawe na was i na kolite wi .
    А ние щяхме да посрещаме Новата Година кротко , но отскоро имаме нов член ( на LR - обществото , иначе той си караше кротко Паджерото на жена си , но отскоро е горд собственик на Диско )
    Та ми се обажда той в 10.00 на 01.01 от морето -имам предвид с джипа в морето . Очаквайте снимките в следобедната емисия , че сега отивам да заваряват моя преден диф , който пробих докато му водих багериста . А неговото Диско е доста удавено , вода навсякъде ( при това морска ) , след подробен оглед днес може да питаме за съвети.

  • #2
    Иво първото което трябва да направите ВЕДНАГА е да измиете всичко с чешмяна вода и то обилно - НЕЗАБАВНО!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Удавеното Диско така или иначе го мият и подсушават , аз се чудя дали да отварям моя диференциал или да се опитам да извадя парченцата през пробката с магнит . При удара в камъка предната част ( черупката ) се е огънала навътре и зъбите на короната са я разкъсали , аз напипах с пръст и извадих няколко парченца през пробката , мисля си че за да запушат дупката без да се отваря може да изрежат изкривеното място и през дупката да може да се почисти хубаво . Оказа се твърде сложно ваденето на диф-а - трябва да се разглоби всичко отпред - лагера , главината , спирачките за да излязат полуоските . При същото Диско , но 92 г. полуоските били едно цяло с капачките си и излизали заедно с тях след отвиването на 5 болта , но при мен не се оказа така .
      Засега го оставих да опитат без да вадят диф-а , дано да стане ...
      А " малкият гмурец " вчера се опитали да го запалят след като издухали водата от цилиндрите при отвити дюзи , но на 3-4 -ия опит стартера залепнал и почнал да върти сам , дори без ключ в контакта . Спирачкита са блокирали , най-вероятно и в тях има пясък , динамото и стартера трябва да се проверят , а също и маслата навсякъде , въпреки че колата е с шнорхел. А ко не се сещам за нещо , ще съе благодарни за съвети . Добрата новина е , че Диското няма никакви компютри , май

      Коментар


      • #4
        ако е с шнорхел, как е влезла водата в двигателя?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          явно добре си ударил моста, аз ти препоръчвам да го отвориш и да видиш дали всичко си е на мястото и да извадиш парчетата. освен това така ще ти е по - лесно да му върнеш правилната форма.

          за удавника, всички масла вън, проверка на цялата ел. инсталация, всички намокрени релета се сменят, всички намокрени куплунги се сменят. това е морска вода, никой метал неможе да устои.
          drive alive

          Коментар


          • #6
            В морето обикновено има вълни , и те като се разбиват в препятствие , се плискат , а препятствието като е до средата потопен джип - и го прескачат . Вярно , че шнорхела завършва с обърнат надолу край , но е бил от страната на вълните , пък и в началото докато мотора още е работил , все пак е смукал въздух , така че имало е вода в двигателя със сигурност . Не знам как е бил направен шнорхела и дали е имало отдушници към другите агрегати - тепърва ще го отварят . Аз ще помагам с вашите съвети , а сега отивам да взема снимките , че съм малко старомоден и снимам на лента .

            Коментар


            • #7
              А моя мост се върти леко и без шумове на ръка . Мисля , че парченцата са само от черупката - много са тънки . Надявам се като го промият добре да излязат.

              Коментар


              • #8
                Иво, прати на всяка цена снимки от историята с Диското-подводница. Надявам се колегата да се оправи бързо, пък и на теб го пожелавам. Много ми е любопитно да видя колко е било накиснато? И ако можеш прати ми като ЛС някакъв имейл за връзка с теб, че утре ще мъдрим програмата на клуба за 2006 и искам своевременно да я изпратя на Варненския клон.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  Оказа се , че снимките не са чак толкова много , но на кой ли му се снима в такъв момент .

                  Коментар


                  • #10
                    трябва да ги презапишеш като .jpeg за да излизат в поста
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/ivailo/2/
                      Снимките са страхотни, но имам някакви подозвения че има още, не са ... а и не са последователни... на първата снимка е на брега, после в морето...
                      Сигурно си е представял че е на Розовото езеро, за това е карал така))) Ех тоя Дакар, тоя Дакар)))
                      БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                      (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                      Коментар


                      • #12
                        А......... ясно е от снимките , че наистина ти се е обадил от морето ,ама как се е озовал там
                        B+

                        Коментар


                        • #13
                          предполагам че се е оказал там както всички други собствееници на 4х4, които си мислят че имат подводници. пийнали са, приказвали са после се е стигнало до действия
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Не, на плажа става и без ракия. И начина е прост като голфаджийче. Всички тичат с радост да си купят климатик за 2 000 лева, но никога няма да дадат 100 долара за компресорче.
                            Да, а защо по едно време багера си е отишъл? Или снимките са наобратно?

                            Коментар


                            • #15
                              като гледам докъде е потопен Стефане, нещата са над 100долара,ама да не плачем на чужд........
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X