Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Средна Азия с мотор - подготовка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: До Кавказ с Africa Twin

    Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
    Маршрута е следния: Турция, Иран, Туркменистан, Узбекистан, Казахстан, малко Киргистан и ако преодолея един странен закон ще вляза в Китай. През Китайската граница не може да мине мотор на собствен ход, трябва да е натоварен на нещо!?
    Доколкото знам и съм чел влизането в китай с собствено превозно средство е почти не възможно.Миналата година срещнах едни германци в гърция и те ми казаха че са от две години на път и мечтата им била да стигнат китай и да влезнат там с техния кемпер VW TRASPORTER T2 .Опитали от каде ли не стигнали дори до тибет и от там пробвали,пробвали и през пакистан и всички вазможни гранични държави и навсякъде китайска стена,нестава.а доколкото за влизане с мотор,четох в сайта пак на един немец че влезнал след като си изкарал от посолството китайска шофъорска книжка.Ще издиря пак сайта му и ще разгледам за повече подробности.

    Коментар


    • #17
      До: До Кавказ с Africa Twin

      Любо е Голям Мъжкар и Страхотен Разказвач! В Л.С. ме разпитва за пътищата, полицаите и бензиностанциите в...Узбекистан
      Представяте ли си какво имаме да четем след няколко месеца!
      Ех, да можех да тръгна с него-о-о

      Коментар


      • #18
        До: Средна Азия с мотор - подготовка

        Благодаря на модератора за новата тема, "лудите" трябва да се поддържаме.
        До сега за Китайска виза съм разбрал че са нужни 1001 документа, 1 000 000 ваксинации, трябва да премина много забрани и накрая пак не е сигурно дали ще ме пусне граничния офицер. Покрай Олимпиадата в Пекин граничния контрол щял да бъде много суров. От посолството на Китай в БГ ме посъветстваха ако нямам наложителна причина,да не тръгвам за там. Каква по основателна причина мога да имам ,освен едно голямо предизвикателсво?
        http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

        Коментар


        • #19
          До: До Кавказ с Africa Twin

          Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
          Маршрута е следния: Турция, Иран, Туркменистан, Узбекистан, Казахстан, малко Киргистан и ако преодолея един странен закон ще вляза в Китай. През Китайската граница не може да мине мотор на собствен ход, трябва да е натоварен на нещо!?
          Здрасти Любо,
          член съм на един друг форум и тъй като Китай влиза в полезрението ми на пътуване, ровил съм се за много инфо: http://www.china-driving-license.com/ , информацията ми е че можеш да влезеш на ход с мотор, но трябва да имаш китайска книжка, която може да ти бъде издадена с услугите на тази компания, удоволствието струва около 520 евро, но освен книжката трябва да имаш и тяхни номера, които се получават на границата при влизане, но могат да бъдат доставени от китайски туроператор само. Надявам се това да ти е полезно и ако имаш други въпроси с удоволствие...
          Поздрави
          търся си подписа....

          Коментар


          • #20
            До: До Кавказ с Africa Twin

            Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
            тоест знай че и други сме готови да се включим в подобни авантюри.



            Охоо, съмишленици? Много добре. А с каква машинка разполагаш? Подготвена ли е? Вярваш ли ѝ повече от колкото на себе си? Личен опит в такива авантюри имаш ли? Държиш ли на студ, жега, глад, умора?
            Следващото лято тръгвам към Средна Азия, има ли мераклии??
            От мен "конаци" - адреси на наши хора, бургазлии, в Ташкент. Все ще е от полза.
            Завист ме хваща.

            Коментар


            • #21
              До: Средна Азия с мотор - подготовка

              Айде-е-е още пари! Вече изрових всички скрити и незнайни от жената запаси! Де що имаше стотинки и левчета съм ги обрал, вече си мисля дали да не си продам единия бъбрек за това пътуване?
              http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

              Коментар


              • #22
                До: До Кавказ с Africa Twin

                ...член съм на един друг форум и тъй като Китай влиза в полезрението ми на пътуване...


                Абе Мони ти ще ме умориш
                И моята цел е Тибет, ама първо през Йерусалим за "загрявка"
                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                Б.Франклин

                Коментар


                • #23
                  До: Средна Азия с мотор - подготовка

                  Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
                  Айде-е-е още пари! Вече изрових всички скрити и незнайни от жената запаси! Де що имаше стотинки и левчета съм ги обрал, вече си мисля дали да не си продам единия бъбрек за това пътуване?

                  Аз не те карам да ги харчиш,предполагах,че ще ти е от полза.....,а иначе за бъбрека чувам,че именно Иран е много актуално....


                  Успех
                  търся си подписа....

                  Коментар


                  • #24
                    До: Средна Азия с мотор - подготовка

                    Такива пътувания все още са само в мечтите ми

                    но има едни поляци, които минлата година са ходили на подобно пътуване
                    http://motosyberia.com/index_en.php
                    (не са ходили в Китай)

                    Соред мен биха били добронамерени да споделят опит.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Средна Азия с мотор - подготовка

                      добре,добре замислено.до магадан да се стигне през сибир - ето това ще е супер
                      приключение.макар че и този маршрут до китай си е голяма работа.
                      имаше едни англичани които минават през магадан-аляска-пан американ хайуей-мексико-аржентина-ю.африка-кения-турция-англия.околосветско пътешествие за
                      300,000 лири на човек.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Средна Азия с мотор - подготовка

                        Ех, как ми трябват "точно" 300 000 лири сега?
                        Някой няма ли излишни?
                        Набирам спонсори срещу реклама върху мотора. Това пътуване ще бъде отразено от Канал-1, БТВ и Варненските телевизии. Ще има публикации и в няколко Национални вестника. След завръщането ми, със съдействието на фото клуб "Варна" ще се опитаме да направим филм от заснетите материали.
                        http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

                        Коментар


                        • #27
                          До: Средна Азия с мотор - подготовка

                          Любо,по кой маршрут тръгваш?И кога?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Средна Азия с мотор - подготовка

                            Sev, разбрах, че тръгваш днес или утре за Казахстан с Африката.
                            Пиши, отвори тема ако щеш. Дръж ни в течение. Сам ли си в крайна сметка ?
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #29
                              До: Средна Азия с мотор - подготовка

                              Маршрута се промени доста поради визови проблеми. Такова животно като Китайска виза нема! Искат едни безумни пари,ваксинации, и при научаването на сумата споменах всичко Китайско с много любов.
                              Посоката пак остава същата , но малко по-на север. Русия!! Ще се опитам да стигна до езерото Байкал. Приблизително около 16 000 километра. Тръгвам на 9 юни ,като в Бабаески( Турция) имам среща на центъра в 11 часа с един приятел от Пазарджик. Той ще кара с мен само през Турция и после ще се върне.
                              http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

                              Коментар


                              • #30
                                До: Средна Азия с мотор - подготовка

                                Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
                                Маршрута се промени доста поради визови проблеми. Такова животно като Китайска виза нема! Искат едни безумни пари,ваксинации, и при научаването на сумата споменах всичко Китайско с много любов.
                                Посоката пак остава същата , но малко по-на север. Русия!! Ще се опитам да стигна до езерото Байкал. Приблизително около 16 000 километра. Тръгвам на 9 юни ,като в Бабаески( Турция) имам среща на центъра в 11 часа с един приятел от Пазарджик. Той ще кара с мен само през Турция и после ще се върне.
                                От казаното става ясно, че sev ще пътува сам за Казахстан, а Любо за Русия..
                                Любо любопитно ми е кой маршрут си избрал - отляво или отдясно на Каспийско море ?
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X