Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с пистов ремък(300Tdi)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с пистов ремък(300Tdi)

    Здравейте,Колеги появи се странен "пробрем".След като времето застудя и температурите паднаха под 0-та.
    Една сутрин паля Discoto и се чува едно препляскване от 3-4 пъти /а вътре в купето все едно двигателя се окоти е....си мамата/докато отворих капака всичко изчезна гледам няма нещо нередно, гасих палих няколко пъти всичко ОК.,през целия ден няма нищо.На другата сутрин едвам дочаках да съмне,събудих се опулен в тавана сън не те лови,право в гаража.Този път капака отворен лампи светят прожектори....паля и скачам отпред пак препляска но този път го хванах от какво е.
    Ремъка като си стои през ноща на студено все едно се е вдървил и додето се раздвиже преплясква когато минава през оптяжната ролка и шайбата на компресора.
    Ремъка / марка Геитц/ е нов, на пипане е пластичен, оптегнат добре няма разбити лагери,шайбите са закрепени здраво, в съосие са. Правиго само сутрин когато е много стдено.


    п.п някой имал ли е подобен проблем?
    Прикачени файлове
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

  • #2
    До: Проблем с пистов ремък(300Tdi)

    На мен на Ланчата ми припляква хидравличната помпа- на студено, паля, и докато слезна е спряло.
    Звука е като на приплъзващ ремък, и аз съм с нов Гейтс, но чаткането и плющенето идва от помпата - като хвана тръбата за високото налягане усещам вибрациите.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с пистов ремък(300Tdi)

      При мен започна да присвирва това лято и преди около месец ги смених и двата. При студено време постоянно свиреше. Сравнително тихо, но постоянно. Според инструкциите за белезите за смяна и двата бяха в края на земния си път.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с пистов ремък(300Tdi)

        За да приключим с по горе споменатия от мен "проблем" а не "пробРем"....
        След като температурите станаха положителни получаващтото се препляскване изчезна / и през двата периода на затопляне и застудяване / се появявяше и изчезваше.
        На практика това се случи и получи с мойте ремъци...:
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за технически познания

          Ровичкам си из тубата и попаднах на едно клипче относно ремъка на 300 2.5tdi



          Вкрая на клипчето 3:55 човека обяснява за индикация, че ремъка е за смяна (до колкото разбрах) са двете резки на обтяжната ролка (зле съм с техническите наименования, та дано не бъркам) ако са една срещу друга. Т.е. да разбирам, че ако се е поизносил и поразтегнал, ролката за да го държи обтегнат отива още надолу което приближава двете резки една с/у друга.
          п.п. Направи ми впечатление, че май няма разни белези и т.н. при слагането на ремъка или нещо такова.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-04-11, 16:56.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за технически познания

            При мен пък присвирва от другия ремък - интересното е, че е нов 'дайко' (не е ОЕМ дайкото). В началото присвирваше на студено, вече присвирва и на топъл мотор. Може да се провери дали е ремъка като при свирене се пръсне малко ВД40 върху самия ремък отвътрешната му страна, ако изчезне е от въпросния. След още малко пробег ще го подменя с ОЕМ и дано изчезне...не че пречи де, ама :-)
            цитат от старши участник:
            'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
            Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за технически познания

              Имам следния проблем - сменях ангренажа , оказа се че в ремонтния комплект ремъка -този от клипа е по къс и не става.Това ще го разследвам не ми е такава болка.Но се оказа че сума ти лагери са заминали.Имаше яко шум от ремък/лагер от климатика - махнахме ремъка - оказа се че лагер на паразитната ролка( не обтягащата) на климатика е заминал.С това ми е първия въпрос - коя е като част или как да намеря номера на лагера?
              От този клип - тази обтяжна ролка с която маха ремъка като я напъне - и там е заминал лагер,гледах я в падок май към 40 паунда( добра цена) и с това и втори въпрос - възможно ли е само със смяна на лагер да мина и кой е той/номер?
              3-то и лагерите на алтернатора заминали- пак кои са
              4то,надявам се последно ама кой знае, и лагера на виското , на шайбата която държи виското и там ми казаха че лагера е за смяна.Та и той кой е?
              Е*аси , така безгрижно си го карах!Верно - шумеше ми ама си карах.Сега само мисли са ми в главата.
              Благодаря предварително на отзовалите се!
              Другия вариянт е разглобявам и търсене на лагерите - в SKF трябва да ги има,вярно е ча са инчови , поне такива бяха на предни главини но пичовете в СКФ си имаха готов комплект.
              Диско 300TDI
              Scott Purgatory
              0889 84 6161

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с пистов ремък(300Tdi)

                При мен също свиреше ремъка след като запаля, първо започваше само ако веднага след старт включа светлини или някакъв друг ел. консуматор. В последствие обаче това досадно нещо трайно се появи като съпътстващ звук и тъкмо си мислех, че е някаква ролка видях клипчето, което колегата е качил - БЛАГОДАРЯ mohera!
                Резултатът се вижда на снимката...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LRDisckoPredi.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5274194

                Махнах капака на перката:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LRDiscokapak.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5274195

                И после смених ремъка...
                Ето така изглеждаха белезите, вече с новия ремък:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LRDisckoNew.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5274196

                Сега вече отново се радвам на мъркането на двигателя...
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-05-11, 13:20.
                LR Disco I 300tdi
                Nissan Pathfinder
                Honda VF 750
                Suzuki GSXR 750

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с пистов ремък(300Tdi)

                  Първоначално публикуван от tytovla Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]326691[/ATTACH] При мен също свиреше ремъка след като запаля, първо започваше само ако веднага след старт включа светлини или някакъв друг ел. консуматор. В последствие обаче това досадно нещо трайно се появи като съпътстващ звук и тъкмо си мислех, че е някаква ролка видях клипчето, което колегата е качил - БЛАГОДАРЯ mohera!
                  Резултатът се вижда на горната снимка...
                  Махнах капака на перката:[ATTACH=CONFIG]326692[/ATTACH] И после смених ремъка...
                  Ето така изглеждаха белезите, вече с новия ремък:[ATTACH=CONFIG]326693[/ATTACH]
                  Сега вече отново се радвам на мъркането на двигателя...
                  И аз благодаря за информацията . Перфектни снимки !!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X