Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених си ауспуха!Проблем!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смених си ауспуха!Проблем!!!

    Здравеите,
    след като си махнах оргиналния ауспух от моята Ямаха ВР,и сложих FMF,започнах да наблюдавам страни нещица от моята иначе послушна Ямахичка,започнаха едни гърменици,струвами се че даже започна да пали и по трудничко,ниските и обороти като че ли не са това което бяха,някой път ги има друг път пък гасне,абе изобщо малко меко казано странно поведение,разрових се из форума и попрочетох това онова което са написали някой колеги ама чесно казано не ми се изясниха много добре нещата и реших да пусна тази темичка ако може нещо повечко да разбера как да помогна на моето моторче да не се мъчи така а да не мъчи и мен разбира се,сами разбирате че след някой месец ще дойде и активния сезон на моторите така че аз искам да съм подготвен за него ако може да ми помогнете пишете!
    Благодаря ви,чакам много писане по темата !!!

  • #2
    До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

    Сигурен ли си, че си взел точния ауспух за Yamaha на FMF
    Има значение дори това дали е за YZ или WR
    Обикновено със смяна на ауспуха се сменят и иглите, и се прави пренастройка на нивото в карбуратора.

    Обърни се към Събин, той ги разбира тези настройки !
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

      Просто ми попадна,но момчето от което го взех го беше купувало нов за Ямаха ВР ама 450 куб.см.,незнам дали това има значение но моята е 400 куб.см.?

      Коментар


      • #4
        До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

        Има огромно значение.
        Ауспуха който си сложил е много по-отпушен. По всяка вероятност сместа ти е обедняла неимоверно. Може и да може да се оправи с промяна на жикльорите.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Има огромно значение.
          Ауспуха който си сложил е много по-отпушен. По всяка вероятност сместа ти е обедняла неимоверно. Може и да може да се оправи с промяна на жикльорите.
          + 1

          Повечето от моделите стават за YZ и WR разликата е само в жигльорите.Но да се играе с различни кубатури и ауспуси за тях не е препоръчително.Огледай и за проблеми от други места.Веднъж сложихме на една Хонда ТRX-450 Биг Гън и мотора взе да пали трудно и да кашля. Ровене гледане нищо.След слагане на оригиналния кюнец същата работа Оказа се сдухала електроника просто съвпадение със смяната на Хауспуха.Сега имаш време за профилактика.Но при теб 99% е от различното гърне.

          Бегом при Събин

          Коментар


          • #6
            До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

            Дай пълна газ и върни рязко-ако изгърми в ауспуха със сигурност е от бедна смес.А сместа задължително ти е обедняла със слагането на отворен ауспух.Оправя се със смяна на жигльори.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

              Не е невъзможно проблема да е сумарен, преглеждал ли си скоро хлабините на клапаните ?
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
                Дай пълна газ и върни рязко-ако изгърми в ауспуха със сигурност е от бедна смес.А сместа задължително ти е обедняла със слагането на отворен ауспух.Оправя се със смяна на жигльори.
                Привет,
                като дам газ на мотора и я върна той започва да гърми!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                  Венци всичко горенаписано е вярно но аз ще ти дам малък жокер. Тези ауспуси се продават винаги със жигльор в комплект така, че питай твоя приятел дали е монтирал жигльора и ако е то поне да ти каже кой размер е или ако не е да ти го даде.

                  П.П. Ако и това не стане кажи ми коя година ти е мотора и модела на ауспуха и аз мисля, че мога да ти кажа кой размер жиглоьр да си намериш. НО СЪБИН е най-добрият избор, макар ,че малко ни е заебал напоследък сами да се мъчиме
                  Последно редактирано от Chinela; 13-01-08, 20:11. Причина: Добавяне на текст.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Венци всичко горенаписано е вярно но аз ще ти дам малък жокер. Тези ауспуси се продават винаги със жигльор в комплект така, че питай твоя приятел дали е монтирал жигльора и ако е то поне да ти каже кой размер е или ако не е да ти го даде.

                    П.П. Ако и това не стане кажи ми коя година ти е мотора и модела на ауспуха и аз мисля, че мога да ти кажа кой размер жиглоьр да си намериш. НО СЪБИН е най-добрият избор, макар ,че малко ни е заебал напоследък сами да се мъчиме
                    Ок,приятелю
                    ще проверя всичко това което ми казваш и пак ще пиша,между другото модела на мотора ми е:YAMAHA WR 400 1999 год.
                    Благодаря ти предварително!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                      Първоначално публикуван от venci_29 Преглед на мнение
                      Ок,приятелю
                      ще проверя всичко това което ми казваш и пак ще пиша,между другото модела на мотора ми е:YAMAHA WR 400 1999 год.
                      Благодаря ти предварително!!!
                      FMF-Ауспусите също имат модели както имат ямахите, хондите и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                        Тук сме съвсем извън таблиците, човека е сложил ауспух за 450ка на 400ка. Творческите монтажи изискват творчески подход при реглажите
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Тук сме съвсем извън таблиците, човека е сложил ауспух за 450ка на 400ка. Творческите монтажи изискват творчески подход при реглажите
                          Няма голяма разлика! Все пак говорим за отворени ауспуси.А най-вероятно е и с оригиналната кривка.Ти знаеш поне за какви кочини,искрогасители и т.н. иде реч в сток ауспусите.Мотора просто е станал беден.

                          П.С. Кавазакито въобще не държеше обороти като му смених ауспуха.Гаснеше на секундата.
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Творческите монтажи изискват творчески подход при реглажите
                            Супер!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смених си ауспуха!Проблем!!!

                              Да кривката е останала на другия мотор,аз сложих само гърнето!!!Но все пак мисля че мотора може да се настрой да заработи както отива на мотор от този клас!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X