Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнения за витара 2000 v6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мнения за витара 2000 v6

    Колеги,какво ви е мнението за витара с мотор 2000 v6 136кс.Аз имам дълга 1.6 16 но се замислям за такава .Дали е здрава като мотор .Благодаря предварително.

  • #2
    До: мнения за витара 2000 v6

    Може и да прибързвам с мнение, но това не е машина, на която можеш да разчиташ. SJ410 '84 се оказа много по-проходим, надежден и МНОГО ПО-МАЛКО ПУШИ от V6 '98.

    Иначе на магистрала е по-добре от самурай, но пък е по-зле от лимузина.

    Не може да включва 4х4 в движение )) аз ако мога да спра - нема да ми се налага да включвам 4х4 - нали така

    Взехме я за семейна кола - да има повече место за багажа - ама и багажника и малък.

    Абе ни кон ни магаре.

    Коментар


    • #3
      До: мнения за витара 2000 v6

      Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
      Може и да прибързвам с мнение, но това не е машина, на която можеш да разчиташ. SJ410 '84 се оказа много по-проходим, надежден и МНОГО ПО-МАЛКО ПУШИ от V6 '98.

      Иначе на магистрала е по-добре от самурай, но пък е по-зле от лимузина.

      Не може да включва 4х4 в движение )) аз ако мога да спра - нема да ми се налага да включвам 4х4 - нали така

      Взехме я за семейна кола - да има повече место за багажа - ама и багажника и малък.

      Абе ни кон ни магаре.
      Колега нищо не каза сега ... Не може да сравняваш самурайче с дълга витара . Като проходимост естествено че ще има огромна разлика но пък с лек тунинг витарата може да смачка всяко самурайче . Двигателя 2.0 е изключително надежден ако е в добро състояние . Лошото е че ремонтите му са скъпи . 4x4 можеш да включваш в движение ако си сложиш ръчни хъбове .
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        До: мнения за витара 2000 v6

        Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
        Колега нищо не каза сега ... Не може да сравняваш самурайче с дълга витара . Като проходимост естествено че ще има огромна разлика но пък с лек тунинг витарата може да смачка всяко самурайче . Двигателя 2.0 е изключително надежден ако е в добро състояние . Лошото е че ремонтите му са скъпи . 4x4 можеш да включваш в движение ако си сложиш ръчни хъбове .
        не искам да споря - SJ410 го имам повече от 5 години, витарата нема и месец. Да го смачка - не ми се верва - доста е високо самурайчето За проходимост ... не мисля че е морално наистина да се сравняват - SJ e джип все пак, а витарката е SUV Ако SJ-то е и с блокаж на задния диф - изпълва часовника за наклона А витарката нема и часовник за наклон - може би защото не е правена за наклони Двигателят V6 2.0 e изключително ненадежден според мен - факт са спуканите глави, пушека на 100000 км , проблеми с компютъра. SJ410 се знае, че е с нисък ресурс и ненадежден двг. Ако на това му викат ненадежност, то V6 2.0 е без мотор направо Пак казвам, че е лично мое мнение, след сравнение на двата хаафтомобила.

        Иначе мотора е тих - нищо че нема никаква мощност на ниски обороти за какво ми е макс въртящ момент на 4000??? - не знам - мен ми требва на ниските - селиката ми е с по-подходящ въртящ момент за оффроуд отколкото витарката

        Абе ни кон ни магаре

        За семейна високопроходима може би е добре, ако немате много багаж, и внимавате по кой черен път ще минете за вилата.

        Коментар


        • #5
          До: мнения за витара 2000 v6

          Привет!
          Прав е Войт...колега шефа кара едина такава за служебна...и е доволен, е вярно че ремонтите и са скъпи, но пък май не се е налагало да я ремонтира много...въпроса е на какъв автомобил ще попаднеш...късмет...
          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
          .................................................................................................
          Е. Абу

          Коментар


          • #6
            До: мнения за витара 2000 v6

            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
            Не може да включва 4х4 в движение )) аз ако мога да спра - нема да ми се налага да включвам 4х4 - нали така
            Както vOid поясни като сложиш ръчни хъбове или капачки можеш да си включваш 4х4 в движение. Много хора се бъркат понеже незнаят какво карат но нали за това е форума ,да споделяме мнения
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: мнения за витара 2000 v6

              Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
              Може и да прибързвам с мнение, но това не е машина, на която можеш да разчиташ. SJ410 '84 се оказа много по-проходим, надежден и МНОГО ПО-МАЛКО ПУШИ от V6 '98.

              Иначе на магистрала е по-добре от самурай, но пък е по-зле от лимузина.

              Не може да включва 4х4 в движение )) аз ако мога да спра - нема да ми се налага да включвам 4х4 - нали така

              Взехме я за семейна кола - да има повече место за багажа - ама и багажника и малък.

              Абе ни кон ни магаре.

              Наистина прибързваш с мнение,колега. Колегата иска мнения за Витара 2.0V6 А че има много по-проходими и много по-бързи и много по-комфортни жипки,това е ясно на всеки,дори и на самия него,предполагам...
              Все пак,аз имам такава витара,и смятам че е много по-удачна от 1.6...
              Верно че ремонтите ще са по-скъпи,но като случи на добър мотор....ма то на късмет-като жената...

              Коментар


              • #8
                До: мнения за витара 2000 v6

                [quote=SJ410;404238]Двигателят V6 2.0 e изключително ненадежден според мен - факт са спуканите глави, пушека на 100000 км , проблеми с компютъра. SJ410 се знае, че е с нисък ресурс и ненадежден двг. Ако на това му викат ненадежност, то V6 2.0 е без мотор направо

                Май не си имал късмет с колата....

                Всичко зависи от това,как е гледана още от малка...

                Коментар


                • #9
                  До: мнения за витара 2000 v6

                  Само да ви кажа. Колегата вече има Витара дълга база. С какъв мотор е не знам, но онзи ден беше с нас на почистването на язовир Въча. Той да разкаже повече.

                  Коментар


                  • #10
                    До: мнения за витара 2000 v6

                    [QUOTE=nikito776;404350]
                    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                    Двигателят V6 2.0 e изключително ненадежден според мен - факт са спуканите глави, пушека на 100000 км , проблеми с компютъра. SJ410 се знае, че е с нисък ресурс и ненадежден двг. Ако на това му викат ненадежност, то V6 2.0 е без мотор направо

                    Май не си имал късмет с колата....

                    Всичко зависи от това,как е гледана още от малка...
                    Не - що да съм немал късмет - те са си такива Аз съм я взел за семейна Отпреди ми беше ясно какво вземам - SUV, който на мгистрала е нещо средно м/у лимузина и джип, ще може да ходи до вилата спокойно - при тежка зима - самурая е налице

                    Коментар


                    • #11
                      До: мнения за витара 2000 v6

                      Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                      Само да ви кажа. Колегата вече има Витара дълга база. С какъв мотор е не знам, но онзи ден беше с нас на почистването на язовир Въча. Той да разкаже повече.
                      А - да не забравя - да внимава много с маслото ако е V6 и с проверката на бушоните - да не му изпука ECU/имобилайзер като на мен

                      Коментар


                      • #12
                        До: мнения за витара 2000 v6

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Както vOid поясни като сложиш ръчни хъбове или капачки можеш да си включваш 4х4 в движение. Много хора се бъркат понеже незнаят какво карат но нали за това е форума ,да споделяме мнения
                        виж сега, аз ако и сложа и мотор на Мерцедес и мостове - съвсем ще се оправи - нали така ама на SJ не ми се е налагало нищо да му променям - усещаш ли разликата? - направено си е за планината

                        Не чувам коментар за въртящият момент и оборррротените на които го постига (4000 F-1 репа да яде, нали

                        Коментар


                        • #13
                          До: мнения за витара 2000 v6

                          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                          виж сега, аз ако и сложа и мотор на Мерцедес и мостове - съвсем ще се оправи - нали така ама на SJ не ми се е налагало нищо да му променям - усещаш ли разликата? - направено си е за планината

                          Не чувам коментар за въртящият момент и оборррротените на които го постига (4000 F-1 репа да яде, нали
                          Скучно ли ти стана?

                          Коментар


                          • #14
                            До: мнения за витара 2000 v6

                            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                            виж сега, аз ако и сложа и мотор на Мерцедес и мостове - съвсем ще се оправи - нали така ама на SJ не ми се е налагало нищо да му променям - усещаш ли разликата? - направено си е за планината

                            Не чувам коментар за въртящият момент и оборррротените на които го постига (4000 F-1 репа да яде, нали
                            На Ф-1 празния ход е 4000об/мин.Я,моля те,намери инфо,на Витарата колко нютъна е въртящия момент на 1000,1500,2000,2500,3000,3500 об/мин,то на 4000 е ясно и после го сравни с този на Самурайчето,като се опитай да изчислиш разликата в предавателното число на раздатката на бързи и бавни,след това и на диференциялите и теглото на двете джипки и след това се изказвай така крайно.
                            Две на ръка е,че дори нелифтована Гранд Витара може да те качи на място,където Самурая няма да успее,колкото и да се опитваш.Давам веднага пример:стръмен песъчлив сипей.Такъв има на яз.Батак.Много малко джипки са успели да го превземат.А аз съм!!!С Витарка 1,6.Искаш ли да пробваш със Самурайчето?Аз ще вземе всичко необходимо за "събиране на доказателства"...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: мнения за витара 2000 v6

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              На Ф-1 празния ход е 4000об/мин.Я,моля те,намери инфо,на Витарата колко нютъна е въртящия момент на 1000,1500,2000,2500,3000,3500 об/мин,то на 4000 е ясно и после го сравни с този на Самурайчето,като се опитай да изчислиш разликата в предавателното число на раздатката на бързи и бавни,след това и на диференциялите и теглото на двете джипки и след това се изказвай така крайно.
                              Две на ръка е,че дори нелифтована Гранд Витара може да те качи на място,където Самурая няма да успее,колкото и да се опитваш.Давам веднага пример:стръмен песъчлив сипей.Такъв има на яз.Батак.Много малко джипки са успели да го превземат.А аз съм!!!С Витарка 1,6.Искаш ли да пробваш със Самурайчето?Аз ще вземе всичко необходимо за "събиране на доказателства"...
                              Бе има още 1 куп ситуации ама ми се видя безпредметно да споря с човек дето не е виждал на живо подготвена витара .
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X