Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на офроуд джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • избор на офроуд джипка

    Моля за помощ тъй като съм начинаещ и не съм съвсем в час. Искам джип предназначен най-вече за офроуд. За придвижване си имам сув. От кЪде да започна и какъв е най-нискобюджетния вариант за джипка? И един може би глупав за вас въпрос, необходими ли са ми понижаващи предавки, колко често и в кои случаи ще са ми необходими? Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-01-08, 07:33. Причина: грешки

  • #2
    До: избор на офроуд джипка

    Само за оффроуд и нискобюджетен според мен има само един отговор и той е Самурай.
    Обаче помисли и за работно АТВ.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      До: избор на офроуд джипка

      Доста е писано във форума.

      Никой от нас няма ключа към твоето щастие. Прочети и задай по конкретни въпроси. Така ще е по лесно за всички.
      LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
      LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
      [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #4
        До: избор на офроуд джипка

        аз си мисле за нещо ката УАЗ, бихте ли ми казали какви са предимствата и недостатъците и какво още ще трябва да си взема и колко ще ми струва /шнорхел, лебедка, гуми и тн./?

        Коментар


        • #5
          До: избор на офроуд джипка

          Щом е само за офроуд и трактора влиза в тази категория.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            До: избор на офроуд джипка

            Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
            Щом е само за офроуд и трактора влиза в тази категория.
            тракторът много лесно се обръща и е много бавен... пък и "доста" друса...

            работно АТV ми се вижда един много скъп вариант за офроуд, ако изключиме китайските...

            Както и да го смяташ, добре подготвен за офроуд автомобил не може да излезе по-малко от 5-10 хиляди лв... и то такъв, който трудно би могъл да се ползва и за нещо друго освен разходки за удоволствие...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: избор на офроуд джипка

              Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
              ..... въпрос, необходими ли са ми понижаващи предавки, колко често и в кои случаи ще са ми необходими? Благодаря предварително.
              Да, тези предавки са 100 % задължителни за оффроуд. Винаги когато си на стръмно изкачване или спускане, в дълбока кал, сняг, пясък, както и при преодоляване на големи препятствия - камъни, дървета и пр. Единствено машините с огромни двигатели (над 5-6 литра, 250-300 к.с. и голям въртящ момент при ниски обироти), а такива са твърде малко, се нуждаят от понижаващите предваки по-рядко, но и при тях ги има....
              П.С. Това е единствения въпрос от поста ти, на който може да се отговори. Задай повече такива и ще научиш повече. Разбира се малко четене преди това не е излишно защото на тези основни въпроси е отговаряно многократно. Ако не намериш каквото търсиш все пак, питай без да се притесняваш. Винаги ще се намери кой да ти отговори. Въпроса какъв джип да си купя е несъстоятелен, тъй като отговорите няма да ти дадат нищо. Аз веднага ще ти кажа: Патрул. Друг колега също ще ти отговори веднага: Самурай. Трети ще каже: Тойота - най доброто за един мъж.... За съжаление ще получиш не повече от 20-30 такива отговора, дори много хора да решат да ти отговорят, а това за статистика не стига, т.е. тези субективни отговори за нищо не можеш да ги използваш...
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: избор на офроуд джипка

                аз бих формулирал въпроса така "Искам да си купя 4х4 и да го подготвя за офроуд разходки и разполагам с хххх лв. Какво ще ми препоръчате?" и като получиш няколко предложения, харесваш си даден модел или два и започваш да търсиш из обявите... Като си набележиш 2-3 екземпляра, може да се обърнеш към колегите от форума с молба за съдействие при огледа...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  До: избор на офроуд джипка

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Въпроса какъв джип да си купя е несъстоятелен, тъй като отговорите няма да ти дадат нищо. Аз веднага ще ти кажа: Патрул. Друг колега също ще ти отговори веднага: Самурай. Трети ще каже: Тойота - най доброто за един мъж.... За съжаление ще получиш не повече от 20-30 такива отговора, дори много хора да решат да ти отговорят, а това за статистика не стига, т.е. тези субективни отговори за нищо не можеш да ги използваш...
                  Земи си Витара. Рънъра я е пропуснал, но аз веднага поправям този СЪЩЕСТВЕН пропуск.

                  Коментар


                  • #10
                    До: избор на офроуд джипка

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    Земи си Витара. Рънъра я е пропуснал, но аз веднага поправям този СЪЩЕСТВЕН пропуск.
                    Аз ли?
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      До: избор на офроуд джипка

                      Поредната не много точна тема. Колега КВВ, на Вашия въпрос оговорите са безброй. Затова дайте малко повече информация, кава точно Ви е идеята, какъв тип офф роуд( на риба с приятели или хоби клас по състезания), колоко пари сте готов да дадете, каво очаквате като комфорт и дадености от този офф роуд автомобил и прочие. След това може да получите и по-конкретни съвети.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: избор на офроуд джипка

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Аз ли?
                        Ми изброил си Тойота, Самурай, Патрул, а Витара си пропуснал. Най-правилната марка. Ама тая тема да земат да я метнат в кошчето и да почнем пак вечния спор кой джип е най-добър.

                        Коментар


                        • #13
                          До: избор на офроуд джипка

                          Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                          Ми изброил си Тойота, Самурай, Патрул, а Витара си пропуснал. Най-правилната марка. Ама тая тема да земат да я метнат в кошчето и да почнем пак вечния спор кой джип е най-добър.
                          Тая марка ВИТАРА нещо като марката ГОЛФ при колите ли е? пък аз си мислех, че марката е СУЗУКИ
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            До: избор на офроуд джипка

                            Тедо, майтапя се, ама колегата КВВ пръв започна. Сещам се за един виц при който палестински студент отишъл при известен израелец да си търси работа. Човекът го посрещнал и му казал:
                            -Виждаш ли този кабинет? Твой е. Погледни през прозореца и виж този Майбах. За тебе е. Онази хубавата секретарка, прави с нея каквото си поискаш.
                            Тук студента не издържал и възкликнал:
                            -Но вие се шегувате!!!
                            -Ти пръв започна.

                            Коментар


                            • #15
                              До: избор на офроуд джипка

                              А защо не и Фероза, освен, че е японец от Тойота семейство има и характерните японски черти, здраво, надежно и проходимо.

                              Ако колегата е от София или региона да изяви желание и ще му направим един тест драйв с лирични отклонения за да види за какво си говорим

                              Много поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X