Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтаж на табло на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Демонтаж на табло на Витара

    Привет колеги,потърсих с търсачката информация за демонтаж на таблото на Витара и сваляне на малкия радиатор на парното,за съжаление не намерих нищо по въпроса.Ако някой е правил тази операция ще бъда благодарен да сподели ако има тънкости.Утре започвам да разглобявам,ако можете да помогнете с информация,сега е момента
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    До: Демонтаж на табло на Витара

    Няма тьнкости ,освен да спазваш последователността,и да имаш здрави нерви че отнема доста време,успех.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      До: Демонтаж на табло на Витара

      В този руски manual има описана част с болтовете на таблото + системата на парното под таблото: http://prefection.net/temp/manual_vitara.zip

      Пробвай, ако се решиш да го сваляш, да направиш снимки на процеса, ще има благодарни хора

      Коментар


      • #4
        До: Демонтаж на табло на Витара

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Няма тьнкости ,освен да спазваш последователността,и да имаш здрави нерви че отнема доста време,успех.
        Благодаря,ще кача и малко снимки в процеса на разглобяване
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: Демонтаж на табло на Витара

          Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
          Благодаря,ще кача и малко снимки в процеса на разглобяване
          И така днес реших да послушам вътрешния си глас и преди да започна с разглобяването да пробвам да промия охладителната система с разните му там химий който се продават по бензиностанции Лукойл.Взех две различни марки и започнах прецударата както е описана в указанието за употреба.Да ви кажа наистина има ефект от тези неща,но не очаквайте чудеса.Големия радиатор се проми добре,но малкия на парното нямаше голяма разлика.Преди да се откажа окончателно реших да го надуя с компресора.Извадих двете маркучета и надух последователно входящата и изходящата метална тръбичка които влизат в купето към радиаторчето.Ефекта беше мигновен и много цапащ Ръката ми, която държеше маркуча на компресора цялата почерня от мръсотия и отлежали боклуци.След продухването закачих входящия маркуч и промих с чиста вода системата.Като се понапълни с вода, надух другия маркуч който прекара налягането през малкия кръг в предния радиатор, през малкото радиаторче от където и излезе цялата вода.Определено съм доволен от ефекта и вече имам парно Не знам какви са температурите в Палермо (от където е закупена колата), но явно предния собственик е карал Витарата с вода в охладителната система, или никога не е сменял антифриза Утре ще си сменя и термостата, защото не може да загрее добре двигателя.Стрелката на датчика на температурата е половин см над първата чертичка най в ляво.Предположението ми е че термостата отваря прекалено рано и не може да загрее както трябва двигателя.
          Радвам се че не се наложи да разглобявам таблото за да сменя малкото радиаторче.Утре ще си купя филтър да сменя маслото на двигателя.Купих Мобил 10W40 полусинтетика, и се надявам за зимата да е добре.Освен термостата мисля да сменя и капачката на радиатора,не ми харесва нещо гуменото уплътнение.
          Другия проблем който имам е следния:След като загрее двигателя и автоматичния смукач се изключи стават странни неща с оборотите:
          На всеки 2 секунди се форсирва от 1500 на 2000 оборота и така постоянно.Някой с подобен проблем да е имало и как го е решил ?
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            До: Демонтаж на табло на Витара

            vij ne ti preporachvam polusintetika po - dobre da be6e vzel mineralno maslo. Po-dobra rabota 6te ti var6i. Az veche imax premehdiq s takova maso na samori4eto.


            Преведено на български:


            Виж, не ти препорЪчвам полусинтетика. По-добре да беШе взел минерално масло. По-добра работа Ще ти вЪрШи. Аз вече имах премеЖдия с такова масЛо на самурайЧето.


            Бележка: Моля пишете на кирилица и се въздържайте от използване на 6 и 4 вместо букви. Следващи мнения на латиница ще бъдат изтривани!
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-01-08, 22:08. Причина: Латиница и грешки.

            Коментар


            • #7
              До: Демонтаж на табло на Витара

              Първоначално публикуван от pravdo Преглед на мнение
              vij ne ti preporachvam polusintetika po - dobre da be6e vzel mineralno maslo. Po-dobra rabota 6te ti var6i. Az veche imax premehdiq s takova maso na samori4eto.
              Хммм всички Витари ги карат с такова масло и нямат проблеми,какви проблеми си имал ?
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                До: Демонтаж на табло на Витара

                Първоначално публикуван от pravdo Преглед на мнение
                vij ne ti preporachvam polusintetika po - dobre da be6e vzel mineralno maslo. Po-dobra rabota 6te ti var6i. Az veche imax premehdiq s takova maso na samori4eto.
                Ако може колегата да пише на кирилица, грешка няма да има

                "Виж не ти препоръчвам полусинтетика по-добре да беше взел минерално масло. По-добра работа ще ти върши. Аз вече имах премеждия с такова масо на Саморайчето."

                А иначе за Витарата и аз не знам да има проблем с използването на полусинтетика.
                ... to be continued

                Коментар


                • #9
                  До: Демонтаж на табло на Витара

                  Първоначално публикуван от pravdo Преглед на мнение
                  vij ne ti preporachvam polusintetika po - dobre da be6e vzel mineralno maslo. Po-dobra rabota 6te ti var6i. Az veche imax premehdiq s takova maso na samori4eto.
                  Колега не се обаждай неподготвен ! Първо виж в каталога какво масло препоръчват за двигател G16B и тогава давай компетентни съвети .
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #10
                    До: Демонтаж на табло на Витара

                    Той мотора като стане за боклука все маслото излиза виновно, а не двата милиона километра по черно и все студен

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X