Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагате ли на хора край пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагате ли на хора край пътя?

    Темата произлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=4860

    Абе в България нещата са си български и никога няма да станат американски или германски! Ето като пътувах в най-големия сняг по магистралата /то магистрала въобще нямаше!/ гледам един чисто новичък СУВ седи в една огромна пряспа и безпомощно си буксува. Съжалих го, набих спирачките, върнах назад, излязох, извадих въжето, закачих го за моята кола и му хвърлям другия край да го закачи за неговата. Той стой и ме гледа умно. Викам си то момчето младо, не знае кво да прави. Залягам под неговата кола и започвам да чистя снега за да намеря куката. Кука - йок! Момчето /с ръце в джобовете/ вика, абе що не ме дръпнеш назад. Давам назад и започвам да идърпвам въжето на лебедката. Отдолу заледено и се пързалям доволно. Пича пак стои и гледа как се правя на Максим Ставицки. Викам му - ако искаш може да сложиш една ръка. Закачих го накрая и го вкарах в коловоза които сам си беше направил при забиването в пряспата. Викам му - сега с пълна газ напред и излизаш на пътя. Накарах го да извика и другия пич, дето до тоя момент си стоеше в колата с една мацка без въобще да излезе. Като отвори вратата да слиза, гледам на пода някаква бутилка марково уиски. Засили се пича, ние отзад бутаме яко, и излезе на отъпканото. Тоя дето бутахме с него се затича, метна се в колата, другия отвори шофьорската врата и вика - мерси, чао! Оставиха ме да си събирам въжетата и отпрашиха. Е, дали възможно такова нещо да се случи в бяла държава? Дали някога ще спра пак да помогна на някой непознат? Измръзнах, станах вир вода, измокрих си краката, изгубих време и гориво. А гъзето - мерси, чао!
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 05-01-08, 15:20.

  • #2
    До: E, Има и Умни хора

    На мен ми се е случвало и без МЕРСИ и ЧАО ,после ме е било яд че съм спирал да помагам.
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

    Коментар


    • #3
      До: E, Има и Умни хора

      Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
      На мен ми се е случвало и без МЕРСИ и ЧАО ,после ме е било яд че съм спирал да помагам.
      Ето това имам придвид! Българска работа. Наизвадих въжета, разпънах лебедката, все заради тях. Накрая ме оставиха с едната ръка да държа дистанционното, а с другата да се опитвам да направлявам въжето докато се намотава.

      Коментар


      • #4
        До: E, Има и Умни хора

        Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
        Ето това имам придвид! Българска работа. Наизвадих въжета, разпънах лебедката, все заради тях. Накрая ме оставиха с едната ръка да държа дистанционното, а с другата да се опитвам да направлявам въжето докато се намотава.

        Кофти усещане, нали? Ама обещай повече да не правиш така. Защото създаваш кофти навици на всекакви лекенца Щото сега ще карат още по безотговорно с идея че все ще се намери някой дето ще ги извади от лайната, без да го молили, без да му помогнали и т.н....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: E, Има и Умни хора

          Браво Севдо ! Ти като правиш добро, го правиш за себе си, щото такива са ти разбиранията, не за благодарност, нали така. Гарантирам , ти, че тия юнаци са нямали хал хабер, затова как и колко бързо може да се смрачи времето на тяхната уличка, и да почнат да се борят за живота си. Не забравяй, че а такива дечурлига живота им се види като компютърна игра, има Game ower, и веднага след това Next Game Y/N ?

          Ами я си представи, че ти бяха предложили някакви пари , като благодарност, щяха да те унижат допълнително.
          Важното е , че ти с целия си опит, и решителност си ги извадил от много опасна ситуация, за която те не са си давали сметка. Ако ги беше подминал и до сега, щеше да се чудиш, абе тия оживяха ли, и как ? А сега си спокоен, това е цената на добре свършената работа.
          Поздрави !
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            До: E, Има и Умни хора

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Браво Севдо ! Ти като правиш добро, го правиш за себе си, щото такива са ти разбиранията, не за благодарност, нали така.
            Ами я си представи, че ти бяха предложили някакви пари , като благодарност, щяха да те унижат допълнително.
            Ако ги беше подминал и до сега, щеше да се чудиш, абе тия оживяха ли, и как ? А сега си спокоен, това е цената на добре свършената работа.
            Дааа, така погледнато, наистина нещата изглеждат по-различно! Имаш право. Ама трябва да има поне малко такт. Не мога да се начудя на такива хора. Поставям се на тяхното място и не мога да си представя никаква причина за подобно държание! Затова се чудя, дали това безхаберие е типично само за България или и по света е така? Дали е възможно в Германия примерно да помогнеш на някой и той да те зареже после да се оправяш сам? Дали само тук всеки живее сам за себе си, гледайки само да се възползва от всяка благоприятна ситуация или стечение на обстоятелствата?

            Коментар


            • #7
              До: E, Има и Умни хора

              Хора разни. Но има някои закономерности, тези с лъскавите коли често /не винаги/ са високомерни наглеци, които смятат за даденост, света да се върти около тях. Аз нещо се хващам, че в последно време помагам избирателно /което отчитам като свой минус/. Веднъж, като дърпах един такъв с някакво ментеливо въже от първата бензиностанция, въжето се скъса и удари колата - нищо и нямаше разбира се, но той ме изгледа като да съм му изял закуската, запали и отпраши без едно кимване. Друг път, дърпах на "автовлакче" една закъсала компания /четири коли/ по Козница с едно камионче. После ме гониха до Кърнаре /оказа се, че са от Розино/ с една щайга ракия, вино и домашни колбаси.
              Бяха цигани!!!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                До: E, Има и Умни хора

                Понеже им знам номерата на такива, процедирам по следния начин.Като видя закъсал, спирам с джипката до него и питам има ли въже.Ако има, казвам му: -ето ти куката къде е, разпъвай въжето, закачай го, аз ще те дръпна.Ако иска.Пак си е помощ, ама не се унижавам да им слугувам.Щото благодарност обикновено няма.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #9
                  До: E, Има и Умни хора

                  DAVC: Хора разни. Но има някои закономерности, тези с лъскавите коли често /не винаги/ са високомерни наглеци, които смятат за даденост, света да се върти около тях.


                  Наистина е така! По-нататък спрях да издърпам едни пенсионери. Баба и дядо. Бяха се завъртяли и бяха много уплашени. Дядото беше почти неадекватен защото предния ден се бил ударил и беше потрошил предната броня и фаровете. Сега се беше въртял - не знаеше на кой свят е! И все пак като ги извадих, предложиха да помогнат и да си платят. Дали това наистина зависи от обществения статут или само от поколението?

                  Коментар


                  • #10
                    До: E, Има и Умни хора

                    Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                    Наистина е така! По-нататък спрях да издърпам едни пенсионери. Баба и дядо. Бяха се завъртяли и бяха много уплашени. Дядото беше почти неадекватен защото предния ден се бил ударил и беше потрошил предната броня и фаровете. Сега се беше въртял - не знаеше на кой свят е! И все пак като ги извадих, предложиха да помогнат и да си платят. Дали това наистина зависи от обществения статут или само от поколението?
                    От първите седем години, май......
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: E, Има и Умни хора

                      След много подобни като на Disem случаи, вече помагам само ако някой поиска помощ. Иначе какво излиза - спираш, питаш "да помогна ли" келеша отговаря примерно "ми щом искаш", с което вече не ти дължи даже благодарност, свършваш цялата работа, което определено не е помощ, оня си заминава а ти седиш и се чудиш защо си му помагал.Затова искат ли ми помощ помагам, ако не просто подминавам.
                      Поздрави
                      Тодор Томов
                      =============================
                      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                      Коментар


                      • #12
                        До: E, Има и Умни хора

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        От първите седем години, май......
                        Ето тук е заровено кучето!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          До: E, Има и Умни хора

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Понеже им знам номерата на такива, процедирам по следния начин.Като видя закъсал, спирам с джипката до него и питам има ли въже.Ако има, казвам му: -ето ти куката къде е, разпъвай въжето, закачай го, аз ще те дръпна.Ако иска.Пак си е помощ, ама не се унижавам да им слугувам.Щото благодарност обикновено няма.
                          Всъщност, би ли уточнил, каква точно благодарност очакваш ?
                          В повечето случай, щом е закъсал, въже няма, мъжа, смотаняк, само се насмита нагоре надолу, жената го гледа безпомощно, щото е свикнала с изпълненията му, детето зъзнзъника на задната седалка, и ги зарязваш, така ли да разбирам ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            До: E, Има и Умни хора

                            Това, което е написал disem, за съжаление охарактеризира цялостната картинка в обществото ни понастоящем. На повечето хора, образно казано, ръцете са им в джобовете, устата плямпа, някой друг им е виновен, помощта им се полага по наследство и някъде там наоколо се търкаля и бутилка. Не знам при вас как е, но аз наблюдавам следната мила родна картинка. Навалял е сняг. Добре. Трябва някой да почисти пред домовете и пред офисите. Това е ясно. Обаче да е някой друг. Мъжът ми всеки път хваща лопата и рине, а другите мъже стоят с ръце в джобовете и го гледат. Ако не изрине - снегът така и си остава /и на него започна да му писва и да се чувства като идиот/. Ясно е какво би станало, ако се подхлъзнат на снега, паднат и счупят крак - ще псуват много и тежко общината. На толкова години станах, а не мога да си отговоря на въпроса ЗАЩО е така при нас?

                            Коментар


                            • #15
                              До: E, Има и Умни хора

                              Дааа, темата явно е много дълбока. И все пак ако не си помагаме един на друг, ако всеки живее за себе си и подминава нуждаещите се от помощ, то тогава нещата стават много сериозни. И пак питам, само в България ли е така? Аз не искам децата ми да растат в такова общество!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X