Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

    В Бургас тъкмо започваше леко да превалява дъждец, с жената се бяхме настанили в топлото легло и уморени от празниците дремехме пред телевизора ... тъкмо се канех да пусна някой филм да гледаме първите 15 мин и да заспим, когато тока спря. Запалихме си свещи и си говорехме за това как са живяли хората едно време . Жената каза че тогава са живеели истински защото са си обръщали внимание и са общували много повече, без телефон, ток, интернет . Тъкмо бях започнал да усещам истинския живот, когато телефона ми звънна ... навигатора ми Гани :
    - Батенце наши познати са затънали с буса айде да ходим да ги спасяваме. Нямаше нужда да ме навива повече . Казах му само минавам порай Митака да взема джек и въжета и тръгваме. След 10 мин бях пред тях, взех го с него беше и бащата на детенцето което е в буса .
    Тръгнахме. Първите 20ина км нямаше и помен от сняг, чак се чудехме къде са намерили сняг че да затънат ... Малко по малко започна да превалява мокър сняг, който веднага се топеше ... 10 км по натам вече имаше снежна покривка 5 см, а последните 5 км беше наваляло сняг до коленете . Не беше минавал снегорин, нито други коли ... Движехме се на магия, с широки 265 кобри беше наистина трудно . Стигнахме до мястото, буса беше полегнал в една канавка, някаква кия се опитвала да го вади но не успяла и дори го вкарала още повече в канавката .
    Завързах джипа за задницата на буса и лебедката за едно далечно храстче и започнах да тегля на 1ви ред, тъкмо вече усетих как джипа започна да се движи, и буса тръгна леко леко да излиза когато лебедката отказа, мъчих напред назад не става .... помислих си много я натегнях, изгоря мотора ... после се оказа че само бушона, който бях сложил 80 ампера не е издържал . Не съм очаквал че ще дръпне толкова много ток но както и да е . Лошото беше че буса е изгаснал и не можеше да запали, вътре сигурно е станало доста студено а снега валеше толкова силно че имах чувството че ей сега ще ни затрупа, вътре имаше жена и малко дете, хубаво поне че детето се оказа фен на джипките и се кефеше когато тръгнахме да дърпаме буса на лашки
    Изкарахме го след около час можеби 2 - дърпане на лашки и вдигане ...
    Като го изкарахме на равното и запали, тогава се поуспокоихме че няма да умрат от студ . Тръгнахме наобратно дърпайки се около 10-15 км . Разминахме се със закъсал снегорин Пропуснах да кажа че изпуснах гумите на 0.5 и натоварихме джипката с 3-4 чувала дърва и май като чели започна да тегли по добре .... та общо взето това беше екшъна от вчера ... прибрахме се благополучно, а аз се радвам че успяхме да помогнем на едно семейство в беда .
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от v0id; 03-01-08, 19:56.
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

    Браво колега, само така!
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

      Браво!
      Само така.
      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

      Коментар


      • #4
        До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

        Не мислех да пускам тема ама Митака ме издаде в темата за замръзналия джип и реших да се пробвам да напиша един очерк и понеже нямаше много снимки се опитах да пресъздам обстановката възможно най описателно ... не знам дали съм се справил, писането не ми е най силната страна
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
          Не мислех да пускам тема ама Митака ме издаде в темата за замръзналия джип и реших да се пробвам да напиша един очерк и понеже нямаше много снимки се опитах да пресъздам обстановката възможно най описателно ... не знам дали съм се справил, писането не ми е най силната страна
          Браво бре,ходите да се забавлявате а не се обаждате, хмммм верно че още нямам лебедка ама имам зимни гуми
          Другия път пишете и мен
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

            Браво!

            Коментар


            • #7
              До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
              Браво бре,ходите да се забавлявате а не се обаждате, хмммм верно че още нямам лебедка ама имам зимни гуми
              Другия път пишете и мен
              Ъпсурд ! Докато не я вдигнеш и не сложиш някви по сериозни гуми ще се возиш Аз и без това още съм против да си слагаш гуми, ще те загубя като навигатор
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #8
                До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                За много години Добри,

                Евала за акцията, браво на теб и Бургаската група, истински пичове!

                Много поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                  Браво Добри! Много точна постъпка. И заралийте, и те са участвали в една камара спасителни акции.
                  Тъй като зорлем си създаваме критични ситуации, в обикновено време, от глад за Адреналин, то в действителна критична ситуация, едва ли има по-добре подготвени и хладнокръвни хора, от членовете на този форум. Опита си казва думата.
                  Адмирации на всички, отзовали се на помощ в бурята.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                    И аз на бая народ помогнах по Шипка тези дни с виетнамката ама не съм правил снимки .То на човек не му е до снимки в този студ.Даже сега се прибирам от екшън в бяло.Ходих да карам фураж на един свинарник,който е вдън гора,а познаите колко сняг има там.Около метър и никои не е минавал.Да ме извинят колегите с 4по4 ама не могат да минат.Между другото как се става член на МСС аз съм малко новобранец в форума но имам доста опит с машините.Може и да съм полезен с нещо.Ако някои може да ми каже му благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                      Браво за спасителната акция!

                      Ама що не вземеш да го махнеш този бушон, дето си го сложил?

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      ... после се оказа че само бушона, който бях сложил 80 ампера не е издържал . Не съм очаквал че ще дръпне толкова много ток но както и да е .
                      80 А на лебедка?!? Че тя сигурно толкова ти дърпа без натоварване, а като види зор ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                        В момента бушона е модифициран ..... с арматурно желязо ф/ 6 мм. ... временно ....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          В момента бушона е модифициран ..... с арматурно желязо ф/ 6 мм. ... временно ....
                          Временно докато намеря 200 амперов ... или постоянно
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                            ЧНГ и много здраве на всички. Само една снимка от моята спасителна акция (батериите били изтощени), състояла се на 02.01. около 21.00ч. По нашата улица никога до сега не е минавал снегорин, какво да кажа за по-малките пресечки и междублоковите пространства. Та онзи ден тъкмо се прибирам към нас и гледам една линейка влязла в нашата улица и се опитва да се придвижва, но уви - само около 10 метра(снега е около 70 см., а отдолу дебел лед). Шофьорът е мой познат и ме увери, че ако снега не е толкова натрупан ще стигне до адреса. Нямаше нужда от думи. Заобиколих го и му проправих път (отиване и връщане), а после и той след мен. След това се опитах да направя снимки на ситуацията, но за съжаление само една. Но за да проверя Форда как се движи реших да обходя наоколо. За моя радост не закъсах никъде, въпреки преспите, направени от хората, разчиствайки пред входовете на блоковете. Представям си как биха се движили автомобилите, които са по-проходими.
                            Прикачени файлове
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кратък очерк от вчерашната спасителна акция .

                              Ааа, не е точно така, по-проходими от какво? Знаеш ме че съм имал и карал доста джипове, по-добре на сняг от Форда не се е държал никой. Така че кефи му се, сега му е силата
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X