Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-малкият Лап-Топ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-малкият Лап-Топ

    Миналият месец фирмата за компютри "АСУС" пусна на пазара най малкият лап-топ със 7-инчов дисплей. Параметрите му са слабички, но като цяло е доста симпатичен. И тук идва въпросът ми. Няма слот за Уайарлес карта, но има Wi-Fi. Не съм в час какво е това Wi-fi, но искам да знам дали може да се използва с мобилната Уайарлес карта на М-тел? Цената му е добра за толкова малък като размери комп, 600 лева. Ето параметрите:
    ASUS PC Eee 4 GB
    Дисплей- 7 инча
    Процесор и чипсет-Интел
    Памет 512 MB DDR 2
    SSD носител 4 GB
    Операционна система: Линукс(Уиндоус ХР съвместим)
    Звук: Hi-Definition audio, стереовисокоговорител, микрофон
    Захранване:4-клетъчна батерия 5200mAh
    Тегло: 0,92кг.
    Уебкамера, WLAN, Ethernet.

    Нека някой, ако може, да погледне това чудо на техниката и да сподели впечатления, че съм се засилил да го взимам. Удобен е при пътуване, защото е доста малък.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Най-малкият Лап-Топ

    Разгледай тая тема http://forum.pocketbulgaria.com/view...light=asus+eee от един друг форум, там човека който е собственик е описал доста неща. Само че сега иска да го сменя за нещо друго каквото и да е и вече доста време не може. Та ти си прецени струва ли си?

    Коментар


    • #3
      До: Най-малкият Лап-Топ

      Ето такъв бих си взел за да мога да си го разнасям на ляво и на дясно.В България предлага ли се някъде?
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: Най-малкият Лап-Топ

        Технополис, Мост компютър и къде ли не. В Сторе.БГ го има. Тез неща ги знам от форума, линка към който ми даде Джамбазов. Мерси колега, ще ми е полезен.

        Коментар


        • #5
          До: Най-малкият Лап-Топ

          Това го видях в Технополис до Билата в Люлин вчера.Имаше два-бял и черен,иди на място и ги разгледай а може и пичовете там да ти отговорят на въпросите.
          LZ1NBN

          Коментар


          • #6
            До: Най-малкият Лап-Топ

            Такъв имах идея да взимам и да го интегрирам в колата... екранчето е с идеалния размер да пасне на таблото + няма движещи се части.

            Коментар


            • #7
              До: Най-малкият Лап-Топ

              Мисля, че това по-може да мине за "най-малкия" ноутбук. Има го в Технополис.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                До: Най-малкият Лап-Топ

                Имам го от около месец - какво да ви кажа машинката е супер.

                Първоначално инсталирания xandros беше супер но ми се искаше малко да си поиграя с xp - инсталирах му за 20 минути през мрежата xp pro орязано с nlite от мене инстаслацията беше 670 мб - след драйвъри алибали останах свободни кам 2г

                Купих си holux m-1000 за 90 лева някъде - мобилен интернет хващам доста често - даже се замислям дали да не пусна един network stumbler с gps-a и да пратя на Събин данните къде има wifi hotspots.

                Батерията държи малко над 3 часа - има четец за карти тия дни мисля да си зема една sdhc 8gb доколкото чух тъчпада има проблем когато е лаптопа е включен кам 12 => 220 конвертор за кола но не мога да дам повече инфо.

                Има модове за тъчскрин етц.Може да се включи и към външен монитор.

                Като цяло играчката според мене си струва - едно нуви струва същите пари.

                Ако имате някакви въпроси :> стреляйте.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  До: Най-малкият Лап-Топ

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Мисля, че това по-може да мине за "най-малкия" ноутбук. Има го в Технополис.
                  Това вече не е лаптоп, за разлика от eeePC-то. Тези малчовци си имат име - UMPC - Ultra Mobile PC

                  Коментар


                  • #10
                    До: Най-малкият Лап-Топ

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    Миналият месец фирмата за компютри "АСУС" пусна на пазара най малкият лап-топ със 7-инчов дисплей. Параметрите му са слабички, но като цяло е доста симпатичен. И тук идва въпросът ми. Няма слот за Уайарлес карта, но има Wi-Fi. Не съм в час какво е това Wi-fi, но искам да знам дали може да се използва с мобилната Уайарлес карта на М-тел?...
                    Услугата на мтел няма да можеш да я ползваш направо. Ще ти трябва отделно GSM/GPRS/EDGE/HSDPA модем. Има ги.

                    Ако търсиш недохранено PC с вграден такъв - виж OQO (www.oqo.com)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Най-малкият Лап-Топ

                      Ако търсите такава оптимизация - устройството се нарича HTC Shift. Потърсете го в гугъла или в ютуб - има какво да видите... Между другото и аз много се замислям за едно такова...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Най-малкият Лап-Топ

                        Джамбазов, там много букви, пък ти явно си го чел. Що оня иска да се отърве от това, пък що другите не щат да го купят?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Най-малкият Лап-Топ

                          Ами зависи какво си е мислил ,когато го купува. Ако си е представял лаптоп от последно поколение - излъгал се е. Купих на жената такъв и вече месец му се радва. Не съм си хвърли парите на вятъра - машинката е супер.Единствения му недостатък е малкия хард.От преди си имам и въшен 2'' , 80 гб . В комбинация става итински боец .Така че Асус са се справили перфектно със ЗАДАЧАТА.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            До: Най-малкият Лап-Топ

                            А това външното колко е голямо? В джоба става ли да се носи?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Най-малкият Лап-Топ

                              външното е каквото му сложиш... Преносимото HDD от лаптоп е колкото "цигарена кутия и половина", заедно с желязната кутия и калъфа. Вместо външно HDD, което все пак заема някакво място и му се мота кабела, можеш да сложиш в допълнителния слот на лаптоп-чето SD карта до 4Г. Или преносима флаш памет в някой от 3-те USB конектора - пак до 4Г. Или и двете едновременно. Зависи колко място ти трябва. Допълнително може да се сложи на мини PCI слота GPS модул и да се ползва и за GPS. Въобще си мисля, че ще се напълни с тия машинки заради доброто съотношение цена/качество. За сега нашия го ползва жена ми на Линукс, защото всичко си има и е много приятен интерфейса.... Може да сложим и XP от кратките версии по-натам ако усетим липсата на някое приложение.....
                              Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 13-01-08, 14:03. Причина: мерси :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X