Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: За или против десния волан

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    А на дълъг път карал ли си? Как успяваш на дълъг път през ноща да не заслепяваш насрещните автомобили? Включването на къси не е решение, не на всяка кола става и само с регулиране на фаровете.
    Още пъвия път карах вечерта 300км. По-скоро другите ме заслепяваха, отколкото аз тях.
    Една на пет или една на десет коли с ляв волан заслепява на къси, да не говорим за дълги.

    Коментар


    • #62
      До: За или против десния волан

      безопасността си зависи от каращия.
      Не му е виновен десния геврек, а празната глава.
      Извод 2: Неуверен не изпреварвай.
      Точно

      Във всеки случай усложнява много нещата, а всяко усложнение увеличава вероятноста за грешка. Не случайно и изпреварването от дясно е забранено. Включително и може да е причина за образуване на колонои и задръствания, когато забавяш изпреварването, за да се съобразиш с видимоста си.
      Ако неможеш да изпревариш оставяш достатъчно дистанция до този пред теб - така не се образува колона. По-бавно движещите се МПС образуващи колона зад себе си трябва да отбият при първа възможност и да пропуснат колоната. Когато имаш възможност да изпревариш го правиш.

      Аз ако съм с десен волан и пред мен има по-бавно(или спряло), високо(ограничаващо видимостта) МПС ще подам звуков сигнал и ляв мигач с което ще покажа, че желая да го изпреваря. Почти винаги големите МПС дават десен мигач(или знак с ръка), че има възможност да ги изпревариш и ще съдействат за това, без да се налага да им "бибкаш"!

      По-добре е с ляв волан, но ако шофьора е внимателен и съобразителен може да кара безпроблемно и с десен волан.

      Коментар


      • #63
        До: За или против десния волан

        Първоначално публикуван от JAGUAR_KARTING Преглед на мнение
        Още пъвия път карах вечерта 300км. По-скоро другите ме заслепяваха, отколкото аз тях.
        Една на пет или една на десет коли с ляв волан заслепява на къси, да не говорим за дълги.
        Ако не си сменял фаровете, то те светят леко в ляво и при това левия по-нагоре. Иначе колата нямаше да отговаря на английските стандарти.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #64
          До: За или против десния волан

          Първоначално публикуван от JAGUAR_KARTING Преглед на мнение
          Точно
          По-добре е с ляв волан, но ако шофьора е внимателен и съобразителен може да кара безпроблемно и с десен волан.
          Бе,то най добре с презерватив,ама, ако партньора е надежден и убедителен,може и без.

          Коментар


          • #65
            До: За или против десния волан

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Недостатъците на десния волан са ясни, но той има и едно предимство - цената. При еднакви други условия десния волан сваля цената значително.
            Я дайте хабер това пък защо и как
            Warp. Timewarp.
            Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
            LZ1VAS

            Коментар


            • #66
              До: За или против десния волан

              Първоначално публикуван от pneumothorax Преглед на мнение
              Я дайте хабер това пък защо и как
              Заради недостатъците, разбира се.

              Коментар


              • #67
                До: За или против десния волан

                Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
                Ето пресен пример от вчера. Спрял камион в дясната лента; мъгла; шофьорът на пасата тръгва да го изпреварва и следва челен удар в камион... Водачът на пасата загива на място. Сами преценете на какво се дължи катастрофата.... Права отсечка, видимостта е над 50 метра. Според мен трябва да се забрани със закон регистрирането на МПС-та с десен волан в България.

                Това е истината и няма две мнения по въпроса.Тези коли не могат да се карат адекватно в България.Според мен тази катастрофа е предизвикана точно по тази причина.Я идете да регистрирате кола в Англия с ляв волан.Ще стане ама друг път.То кое ли ние наред ами и това.

                Коментар


                • #68
                  До: За или против десния волан

                  Това от кога? Има доста с ляв волан.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #69
                    До: За или против десния волан

                    от миналата година например и Латвия забрани регистриране на коли с десен волан.ама първо се напълни с тях (имат право да работят в Англия)....
                    после чести катастрофи и т.н.
                    ма у нас нещо да се задейства си знаем колко време е необходимо.
                    а за това че в Англия регистрират с ляв то е разбираемо, защото те са изключението и много пътуват из Европа и им е необходима подходяща машина.та сравнение тук не е уместно....
                    говорил съм с доста англичани и всички които са опитвали ляв волан го намират за по удобна позиция. а и трябва да разберат че е 21 век и рицарските правила за разминаване са отживелица...
                    ма ''консерви".........
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #70
                      До: За или против десния волан

                      Против, не само че не вярвам на твърдениета за адаптация за два дена и за огледалца, но и смятам че е безотговорно да се ползват такива автомобили по пътища с организация на движението в дясно. Зависи от задкормилното устройство, но при ситуация когато те вижда насреща и натиска, какво би станало когато се изнесе без да те вижда. Пък и защо трябва да очистим бараките и на Англия, другаде свършиха ли. Трябва да се забрани регистацията, който желае да си ползва джип с десен волан -в гората.
                      Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                      Коментар


                      • #71
                        До: За или против десния волан

                        Лично за лек автомобил съм против!
                        Возил съм се при идиот/опа/-шофиор с кола с десен волан и при изпреварване ми беше доста хард!!!
                        Но за джип,все пак калта не те пита от коя страна въртиш геврка
                        /лично мнение/
                        Те т'ва е Баце...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Дявол Коледа

                          Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                          Ами обяснението е просто когато се оре за да може всичко да е ок се гледа предно дясно колело на трактора ако волана е от ляво няма да се получи незнам по точно не сио споням що се гледаше това колелео щото не съм се качвал на трактор от както завърших техникума ама това е причината на тракторите волана да е от дясно
                          ТОЧНО!А е така защото плуга е извит надясно и дясната гума върви точно по последната бразда.
                          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                          Съби Радев А(-) 0895745706

                          Коментар


                          • #73
                            До: За или против десния волан

                            Искам да изкажа моите благодарности на всички които отговориха на моята тема ПРОБЛЕМ ЛИ Е ДЕСНИЯ ВОЛАН ПРИ OFF ROAD АВТОМОБИЛИТЕ. Не успях до го направя преди админа да заключи темата.

                            Търсех мнения на собственици на автомобили с десен волан и много съм им блгодарен за отговорите. Благодаря и на всички останали.

                            Сега до rosslan:'Това е добре казано, но неопитен и разконцентриран шофьор с десен волан в България, бих го определил като: "маймуна с граната"'

                            Неопитен и разконцентриран водач с каквато и да е кола в която и да е държава е опасен.

                            До Zaarin: проблема с фаровете е решен - лепи се лепенка на стъклото (дори е задължителна във Франция) и не се сменят фарове и рефлектори. Колкото до цената - вярно че ще трябва да я продам по-ниско, но нали ще я купя също по-ниско, надявам се да се получи уравновесяване и да не пребоксувам с много голяма цифра.

                            До tuni: Колега това с настъпването на осовата линия не го знаех, само обичай ли е или закон? Аз от 5 год карам на острова и не го бях чувал.... Те някои от пътищата им са толкова тесни че нямат и осова линия - Все едно караш Шипково-Рибарица.

                            Интересно е че в кръговите кръстовища се въртят обранто на нас т.е. по посока на часовника а пък правилото за предимство на дясностоящия си остава както е при нас. Аз си мислех че като всичко им е наобратно и предимството трябва да е на ляво стоящия - но не е така...

                            Коклкото до качеството на колите има 2 фактора:

                            1. За UK и Ireland няма вторичен пазар на колите. Заради десния волан никой не иска да ги изнася (изключение някои африкански страни, но обема е малък). Не е като в останалата част от ЕУ където търсенето на употребявани коли за износ държи цените високи.

                            2. Hilux и 4runner са почти изцяло внос от Япония тъй като не е пускана на пазара UK спесификация. В UK общото мнение е че 'импортираните' коли трябва да са по-ефтини от тези с UK спесификация въреки че изискванията за технически преглед в Япония са по-високи от ЕУ.

                            Проблем е само че ги ползват да дърпат каравани и 1 от 5 е за смяна на гарнитура, а някои така ги прегряват та и главата е за смяна, но нали за това е огледа...

                            До Венцислав Петров: Извинявам се за повтарящата се тема. Доста четох из форума но явно не е било достатъчно. Все пак много ценни мнения дадоха колегите.

                            Кокото до забраната за регистриране на коли с десен волан, дори и да стане как ще ме спрат да си карам колата с UK номерата? От UK колите си излизат с нормалните номера, никой не ползва митнически номера като в Германия. Караш си през Европа като бял човек, никой не те гледа като абориген, не ти иска зелени карти и не ти рови в багажника на всяка граница, както става ако пътуваш с германски експортен номер.
                            [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                            [/COLOR]

                            Коментар


                            • #74
                              До: За или против десния волан

                              каква е разликата на мен ми е еднакво удобно

                              Коментар


                              • #75
                                До: За или против десния волан

                                и 2 волана да имаш ,,,,,като не можеш????

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X