Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За или против десния волан

    За или против десния волан.
    Смятам че ще бъде интересно за всички.
    406
    За
    23.15%
    94
    Против
    76.85%
    312

  • #2
    Твърдо против, според мен десния волан следва да бъде абсолютно забранен за управление по нашите пътища.

    Опасен и то не само за водача но и за останалите участници в движението.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Мисля, че повечето от нас са придобили навици, който са свързани с левия волан

      .. всички / или поне повечето участници в движението са също с ляв волан

      едва ли е ще е удобно на някой да тръгне срещу навиците си - поне в началото

      Коментар


      • #4
        В момента при мене има един Дефендер с десен волан и докато го вкарам в халето ... се въртях като ...
        ГОЛЯМО наказание е :x

        Коментар


        • #5
          анкетата е малко неточна... какво ще рече да сме "за" десния волан? по-скоро трябва да е "допустимо ли е ползването на МПС с десен волан у нас"

          няма да е приятно управлението по шосе, но за офроуд, магистрала, градско - не виждам съществена разлика... ще трябва време да свикнеш има дори лади с десен волан в София
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Всичко си е до шофьора, така че не може да се забрани. Ако има добра преценка за пътната обстановка и за габаритите на колата - не виждам проблем. Ако пък няма, и с ляв да е, пак е опасен. Всичките простотии, коита са ми се случвали на пътя все са били с коли с лявостоящ шофьор.

            В тази връзка и единственият, ми "инцидент" с такава кола. Вървим си с Барбарона по един паркинг и срещу нас - кола с двама души отпред. Както идваше, щеше да мине покрай нас без проблем. Обаче на няколко метра преди това "шофьорът" внезапно се наведе надолу и се скри. Ние веднага - скок встрани. Едва като се изравнихме видяхме, че "шофьорът" рови в жабката.

            Коментар


            • #7
              На състезанието в Бистрица имаше една пловдивска G-класа.На екстрема до езерото "шофьорът" слезе да закача лебедка.Помислих си,че навигаторът е жена /да не се засегне някой/,но джипът потегли в този момент .Като се загледах-волана от дясно.

              Коментар


              • #8
                Някога имах Шкода 120 с десен волан и единственият дискомфорт от това беше свързан с непрекъснатите въпроси дали аз съм го местил.
                Свиква се ... Теоретично е по-опасно, но не съм имал проблеми с това
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Дявол Коледа

                  Абе чесно казно чуството да си наопъки не много добро дори и ако си само пътник какъвто съм бил няколко пъти аз междо другото има машини който по принцип се правят да са с десен волан при положение че основния е ляв и това най-често са машини на комунални и др такива дружества както и на пощенските служби като идеята е ако шофьора играе ролята на облужващ персонал когато спре колата да може да слезе откъм страната на тротоара но на това май най-много държат в щатите доколкото знам там е така виждал съм подобно нещо и в България на едни млековози Щаер ма това са изключения
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    Добре де, а защо тогава на тракторите волана е отдясно?!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Паджеровод
                      Добре де, а защо тогава на тракторите волана е отдясно?!
                      Там е имало място там са ги сложили!
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        Ако десния волан се кара в страни с движение като нашето - ТВЪРДО НЕ!

                        Иначе си абсолютно нормално да си е в дясно в страни с ляво движение. Аз съм шофирал в Англия и много скоро се свиква, все едно си го правил цял живот.

                        Трябва да се отчете, че "десният волан" има доволно широко разпространение. Страните с десен волан, за които се сещам са:
                        Великобритания, Ирландия, Гибралтар, Южна Африка, Индия, Австралия, Япония...

                        Сигурно има още една дузина азиатски държави...

                        Т.
                        Good guys drive Land Rovers!

                        Коментар


                        • #13
                          Kипър

                          Коментар


                          • #14
                            ние сме българи и караме в дясната лента а не в лявата

                            Коментар


                            • #15
                              Не мога да си представя как е възможно да се кара автомобил с десен волан по българските пътища. По принцип може , но с добър навигатор на който се доверяваш изцяло. Иначе колко трябва да изнесеш колата при изпреварване на камион . За да разбереш задава ли се насрещна кола, вече си в насрещното и ПРАС. Вече няма значение.
                              Дали колата е с ляв или десен волан зависи единствено от пътищата. Тук с ляв, в Англия с десен. Обратното е пълна глупост. Останалото е въпрос на навик, свиква се. Дали ще ръчкаш с лявата ръка или дясната няма значение.
                              А при тракторите и в средата да го сложат, все тая . Те не се движат по пътища.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X