Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнаха ми спирачките!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзнаха ми спирачките!

    Такова чудо не се беше случвало - бяхме на Банско, сутринта паля Пасата /-6С по термометъра на таблото/, тръгвам да излезам от паркинга на хотела, но портата не беше отворена... Натискам спирачката... Нищо! Педалът твърд "на камък" все едно съм напомпал на загасен мотор... Навреме се усетих да дръпна ръчната и оставяйки 1.5м следи успях да "спася" вратата от разбиване...
    Криво ляво се замъкнах до паркинга при лифта /около 1км по уличките/... Педалът без никакво подобрение - при натискане със всичка сила ле-е-еко намаля /от 5 на 2 кмч /
    Слава богу, като се върнахме към 14ч явно се беше позатоплило /2С/ и спирачките си работеха все едно, че нищо не е било...

    Може ли някой да ми каже какво беше това днес и случвало ли ви се е такова внезапно отказване на сервото /според мен/? Може би има вода в сп. течност?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

    izv za latinicata
    Da ne si montiral dreger na spirachkite na kolata

    Превод:
    Да не си монтирал Дрегер на спирачките?

    Съобразявайте се с правилата на форума! Ако нямате кирилица, използвайте някоя програма като тази!
    http://kredor.com/lat2bg/default.aspx
    Последно редактирано от vladi333; 24-12-07, 22:48. Причина: Забележка

    Коментар


    • #3
      До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

      не, бе не съм пил... с децата бяхме... малката е на 1г 8м и е абсурд да те остави на спокойствие за повече от една бира... Пък и бяхме на ски все пак...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

        и аз не съм чувал за такъв случай /за замръзване/, но ако не си сменял спирачната течност скоро - сега е момента, ако е стара и е с нисък ДОТ, е доста хигроскопична...... и може да замръзне.

        иначе се одървя педала и от въздух в системата, но пък ако е въздух - няма да се обезвъздуши сама, че после да работи както трябва знам ли...?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

          pak se izviniavam za latinicata !

          ot tova koeto moga da si predstavia ot opisanieto e che e zamraznala pompata ili servoto (osnovnoto butalo). Probvai da go smajesh malko. Imal sam Jetta 1.8 i tia vednaj si izprosi malko gres tam. Niamam drugo obiasnenie za osnovno otkazvane na spirachki.
          Na men mi se e sluhcvalo podono neshto, ama beshe prichineno ot pazna butilka ot kola. Nekoi si ia piinal i metnal da se vargalja .. i tia kade .. pod pedala na spirachkata. Svalih edno kilo za secundi.
          Dano ne e neshto seriozno, Veseli i bezavariini praznici. !

          Превод:
          пак се извинявам за латиницата ! от това което мога да си представя от описанието е че е замръзнала помпата или сервото (основното бутало). Пробвай да го смажеш малко. Имал сам Джета 1.8 и тя веднъж си изпроси малко грес там. Нямам друго обяснение за основно отказване на спирачки. На мен ми се е случвало подобно нещо, ама беше причинено от празна бутилка от кола. Някои си я пийнал и метнал да се въргаля .. и тя къде .. под педала на спирачката. Свалих едно кило за секунди. Дано не е нещо сериозно, Весели и безаварийни празници. !

          Съобразявайте се с правилата на форума! Ако нямате кирилица, използвайте някоя програма като тази!
          http://kredor.com/lat2bg/default.aspx
          Последно редактирано от vladi333; 24-12-07, 22:52. Причина: Забележка №2

          Коментар


          • #6
            До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

            освен да я изкарам да "спи" отвън тая нощ и утре пак да я пробвам... нали е разглезена с отопляем гараж...

            спирачната течност не е сменяна от мен т.е. най-вероятно не е сменяна въобще, но все пак колата е на по-малко от 6 години и е на 77000км...

            ще си караме Хюндая през празниците за всеки случай, а след това ще търся сервиз, където да направя профилактика на VW-a...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

              За мен е наличие на вода в спирачната течност. Замръзва при помпата и каквото и да правиш не се оправя. Оставяш я на топло или ако както казваш се е позатоплило и се оправя сама. Най-добре си смени цялата течност. Затова есента сменям спирачната течност , не опъвам и ръчната преди нощувка през зимата. Навремето едно ауди 80 редовно ми тровеше душата с тия замръзвания.

              Коментар


              • #8
                До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                освен да я изкарам да "спи" отвън тая нощ и утре пак да я пробвам... нали е разглезена с отопляем гараж...

                спирачната течност не е сменяна от мен т.е. най-вероятно не е сменяна въобще, но все пак колата е на по-малко от 6 години и е на 77000км...

                ще си караме Хюндая през празниците за всеки случай, а след това ще търся сервиз, където да направя профилактика на VW-a...
                Само за сравнение, на жена ми колата е на 7 год и на 62000 км, спирачната течност беше оригиналната /никога не сменяна/ преди около месец Влади333 я премери и се ужаси от състоянието на водата в нея, веднага я смених, а преди това не съм имал никакви проблеми със спирането, но не е било и толкова студено. Моят съвет е - сменяй я възможно най-скоро.


                П.П. Писали сме заедно с Тохомир
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

                  На всички автомобили спирачната течност следва да се сменя на всеки ДВЕ ГОДИНИ...!
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

                    А по спецификациите на спирачните течности - два пъти годишно
                    За кво идвате в тоя форум като не го четете ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Невероятно! Замръзнаха ми спирачките!

                      Понеже ми омръзна да пише постоянно едно и също нещо, за хоро който ги мързи да четат го пускам така:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...98&postcount=6
                      По темата е изписано много, и поради това я заключвам!
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X