Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с преден блокаж на GD240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с преден блокаж на GD240

    Здравейте приятели,имам нужда от вашето компетенто мнение.Г-класата е 240GD 86г.взех го в много окаяно състояние.Около 8г.е стоял на трупчета заради проблем с предна лява главина.С течение на времето недобросъвестните са си сваляли по хякой чарк оттук оттам и накрая така са го оглозгали,че не ми се говори.След около едномесечен труд и доста пари успях да го подкарам.Добре ,че жената е запалена по оффроуда та всичко вървеше гладко.Почна се едно юркане по баирите и за жалост установих,че предният блокаж не работи.Приведох в ред хидравличното управление,но причината не беше там.Свалих устройството от предния мост и задейстах блокажа с помоща на дълга и здрава отверка.Направих проба и установих,че работи.При опит да го изключа забелязах,че става много трудно нещо заяжда.Явно проблема е в касетата.Искам преди да го разглобя да се посъветвам с вас.Четох много из форумите,но точно за този проблем не намерих решение затова и пиша.Дано някой помогне ще бъда благодарен.

  • #2
    До: проблем с преден блокаж на GD240

    Два варианта:
    1. Кожуха на предният мост е леко крив и коронката на блокажа почва да се движи много трудно, т.е. хидравличната помпа не може да го движи.(ако моста е много крив, коронката на блокажа няма да може изобщо да се движи)
    2. Хидравличната помпа е износена и не може да включва и съответно да задържа блокажа(да държи налягане в системата) във включено(дръпнато) положение.
    Почваш от помпата, защото тя е по-лесна за проверка и смяна евентуално и ако тогава няма промяна минаваш на трудният вариант - сваляне на предният мост и ремонт. За съжаление, какво точно се случва в предният мост, можеш да разбереш чак когато го свалиш!
    Ако имаш нужда от майстор ми кажи, ще те пратя при човек, който може да ти помогне или погледни темата с майсторите за Г-класи!
    Не давай джипа на майстор, който не е ремонтирал Г-класа!!!
    Обучението на псведо майстори, върху твоя джип, ще ти струва много пари!!!
    Успех!!!

    Коментар


    • #3
      До: проблем с преден блокаж на GD240

      Благодаря за изключително ценния съвет.Според мен проблема е описан в точка 1,"леко изкривен мост".Мисля така защото направих няколко опита.Пробвах хидравликата на задния мост и там работи перфектно.Междувременно при свалена хидравлика на задния мост пробвах усилието при включване и изключване на задния блокаж,почти никакво в сравнение с предния.Въпреки, че хидравликата не може да го задейства с малко помощ от моя страна работи.Затова си мисля,че моста е леко крив,но от тук нататък не знам какво да правя.Ако знаеш как се изправя този мост моля те пиши.

      Коментар


      • #4
        До: проблем с преден блокаж на GD240

        0888 469309 Красимир. Намира се в гр.Пирдоп. Той може да изправи моста и да го усили така, че повече никога да не успееш да го изкривиш!
        Тествано при най-тежки условия!

        Коментар


        • #5
          До: проблем с преден блокаж на GD240

          Много благодаря за съвета и телефона на майстора.Пирдоп ми е доста далече,но като се затопли мисля да правя някои подобрения на машината и най вероятно ще занеса моста за ремонт.

          Коментар


          • #6
            До: проблем с преден блокаж на GD240

            И аз гарантирам за Краси от Пирдоп !
            “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
            Б.Франклин

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X