Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобилен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобилен електрожен

    Някой иска ли да загуби малко време да пусне такова? Имам схема и описание.
    Всъщност е едно блокче, което управлява генератора в зависимост от натоварването на акумулатора. Без някой да ръчка газта. То е хубаво и за лебедки между другото. Особено когато човек е сам, и трябва да се занимава с въжето, а не да се разправя да ръчка педалите додето джипа пада.
    10 чарка са, ама съм се омотал отвсякъде и не стигам до него вече половин година.
    Обаче пак съм забравил как да пробутам документ от моя компютър тука. Сетих се само да инсталирам файлзил ли беше, газка ли, ама като ми иска някъв хост, пък аз не знам кво да му кажа ...

  • #2
    До: Автомобилен електрожен

    Прати ми го по скайпа N.Nakov или на пощата giurgich@abv.bg
    LZ1NBN

    Коментар


    • #3
      До: Автомобилен електрожен

      Пътува с електрическата поща.

      Коментар


      • #4
        До: Автомобилен електрожен

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Пътува с електрическата поща.
        може ли и на мен
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          До: Автомобилен електрожен

          Ето го ТУК.
          LZ1NBN

          Коментар


          • #6
            До: Автомобилен електрожен

            Ами май не се отваря
            M.P.

            Коментар


            • #7
              До: Автомобилен електрожен

              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
              Ами май не се отваря
              И при мен не се отваря

              Коментар


              • #8
                До: Автомобилен електрожен

                То е в Дежа вю. Отличен формат. Ето я безплатната читалка:

                http://www.lizardtech.com/download/d...n&platform=win

                Коментар


                • #9
                  До: Автомобилен електрожен

                  Направете го в по читав формат че компа ми е пълен с някакни програми дето съм ги ползвал само веднъж
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автомобилен електрожен

                    Тази ще ти трябва , повечето книги на руски са в този формат.
                    LZ1NBN

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автомобилен електрожен

                      Ето схемата за тези, на които не им се занимава с "де жа вю"


                      На мен ми прилича на успешен начин да си изгориш алтернатора....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автомобилен електрожен

                        Това не е ли същото: http://www.bajaoverland.com/cart.php...t_detail&p=190
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автомобилен електрожен

                          Да, същата е. Използва се запасът по напрежение на алтернатора, когато той не е включен към акумулатора. Разделят им се веригите, при руската схема с тиристори,а при Baja Overland с MOSFET транзистори и така се подава към електрода по-високо напрежение за запалване на дъгата. След запалването и, понеже токът на алтернатора не стига пускат допълнителен от акумулатора. При руската схема говорят за заваръчен ток 100А при генератор 50А, а при другата до 200А

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автомобилен електрожен

                            А какво се случва с диодите и намотката на алтернатора?
                            Това в най-добрия случай би могло да се използва в много кратковременен режим с много охлаждаща почивка. И с целия риск да изгориш маломощния (50А) алтернатор-one touch easy
                            Не е ли по-добре за такива цели да се монтира още един алтернатор с по-мощна изправителна група и усилена статорна намотка? Дори няма нужда да е трифазен... Ако разбира се електроженът на борда е от първа необходимост...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Автомобилен електрожен

                              Айде пак ... Отбой. Не правете нищо и не го четете.
                              ПОЛЮЦИЯТА се продава за 800 долара, колега. В оная схема има части за десет лева и три дена работа с бирите и почесването. И няма никакъв вариант да изгориш квото и да е. Ако поне веднъж в живота си си заварявал нещо. С хронометраж. С кръв от гъзъ не можеш да пуснеш и 30% време без автомат. А това не е песен за многомашиннички-тъкачки-депутатки.

                              Модератор, изтрийте темата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X