Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масла Кuttenkeuler?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масла Кuttenkeuler?

    Преди време влизах в едно магазинче и предлагаха масла kuttenkeuler:

    http://www.kuttenkeuler.de/Apps/WebO...br?grp=1000038

    Изгледах ги с голямо недоверие ... но изглеждат сериозна фирма ... някой от вас може ли да каже нещо и най-вече има ли опит?
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Таткобарба, виж дали има сертификата "Jaso FC" и ако си купиш някоя тубичка още при отварянето и първото помирисване ти казва какво е маслото - преработено или новичко. Незнам...Аз на такива марки не искам да залагам. За мен най доброто е - Castrol, Motul и Motorex! Това са истинските масла

    Коментар


    • #3
      Момчета преди около два месеца инструктор от УБО сега пенсионер,от София като видя при мен туба от Кутенкойлер възкликна
      ;я навремето ни командироваха до Германия за това масло за нашите автомобили,фабриката е до Кьолн Карам мотора и колата с това масло,познавам и вносителя от Кюстендил,зарежда дистрибутори в БГ.

      Коментар


      • #4
        Опа. Я тогава го накарай да окачи някъде каталог и ценоразпис. Май Вушев кара с такова.
        Мене ако питаш, колкото по-малко реклами и по-неизвестно, толкова по-истинско. Стига да има кво да е друго не купувам ни Шел, ни Бош, ни кво да е кресливо. Понеже без съмнение е правено в някое китайско мазе и идва право от Капалъ чарши.

        Коментар


        • #5
          И аз мисля така.Чух да че Вушев ползвал трансмисионно такова.Представителство за София ул. Кукуш-1 тел.02/821 13 19 gsm 0887/519611.Има дистрибутори в Благоевград, Монтана, Перник, Петрич, Самоков.Тук в Пловдив и при мен го има.Имам телефоните на дистрибуторите,ако някой се интересува.

          Коментар


          • #6
            Стефане не си прав ..!!!
            Нито за Шел нито за Бош ....
            Какво от това че Бош имат завод за дюзи в Турция ???
            Ами направиха и в Китай ...
            А софтуера на комповете за управление на двигателя от две години се пише в Москва ??
            Само не ме убвждавай че не са №1 в дизеловото и бензиновото впръскване ! Каквото и да означава това ...
            Въпрос на финансова политика - условно постоянни разходи ... надолу .. печалба ...??
            А за масла ... ако искаш само ще кажа кой прави базови масла в света ... събират се на пръстите лявата ти ръка !!!!
            От там нататък ако искаш може и в твоето мазе да ги бъркаме.....

            Аааа друга тема е кой какво и от къде си купува ... има си търговци и ...
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              Абсолютно вярно! Производителите на базови масла наистина са 5-6 и най-големия сред тях е Шел (или един от двата най-големи не съм 100% сигурен). Другото любопитно по въпроса е, че и производителите на добавки за масла са също горе-долу толкова на брой като двата списъка имат припокриване. Оттук нататък 99.99% от продаваните масла (не ментета) са комбинация от базово масло от някой от горните производители и добавки в различни пропорции. При съвременните методи на производство няма никакъв проблем за поддържане на константно качество. Всеки производител се опитва да заеме своя ниша и да произведе нещо малко по-различно и с малко по-различно предназначение. Производителите на автомобили и те са в бизнеса като правят разни свои си конкретни спецификации обявяват търг и който го спечели само той получава правото да произвежда определен вид супер-специално масло – което разбира се е много скъпо... А иначе в днешни времена всеки може да е сигурен, че ако е купил масло от реална фирма и на тубата е написано, че то поддържа изискваните спецификации може да си кара безпроблемно...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Самата истина. Обаче станаха прекалено много тарикатите които не правят нищо освен да пишат. На по-мътната пикня "Шел", на по-бистрата "Водка", и айде ...
                Да не би да е било Арал тва дето през лятото задра ново-новеничко грамадно беемве на съседната улица. За 200 метра. Та сега и от него ме е страх. А неизвестните поне не ги забъркват мангалите, нали няма от къде да вземат туби.

                Коментар


                • #9
                  Колко "NGK" и "Champion" съм изхвърлил след като са заминали за 500 км аз си знам. Та даже си има методика на огледа - ситопечат, матрици, покритие... А маслото как да го хванеш, освен на вкус или емперически като ти задере двигателят? Щом и бутилките на "Жонито" и "Балантайнса" ги правят с клапан, за да не се пълнят, за какво говорим? Течностите най-лесно се фалшифицират. За парцалките пък да не говорим.

                  Рискът е, че най-изгодно се ментосват големите марки, защото наготово им ползват маркетинговите инвестиции и хората ще се отнесат по-малко критично първия път. Никой няма да тръгне да си губи силите със слабо вървежни и непупулярни имена и там е шансът да попаднем на нещо от истински производител.

                  Коментар


                  • #10
                    А, е те това имах предвид.

                    Коментар


                    • #11
                      Еми много просто, купувате само от официалния представител за съответната марка и нямате никакъв проблем с определяне на ментетата. Аз така постъпвам и никога не съм имал проблеми с качеството. Като имам в предвид представител нямам в предвид обаче някой който си е сложил емблема със съответната марка... а истинския такъв...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        да ви кажа и моята практика сочи че е такива малки и не много известни фирми правят много свестни неща
                        а и никой фалшификатор няма да седне да фалшифицира лики моли кеутен как беше или гофран
                        фалшифицират се по масови марки като кастрол и шел най вече

                        за това много обичам да си взимам масла от такива по малки производители
                        много ползвам лики моли например ,това лято пък си взех едни масла гофран френски дето до сега не ги бях чувал -оказа се страхотно масло
                        сега съжалявам че не взех повечко
                        а за тези въпросните куттенкеулер сигурен съм че ще са свестни и със сигурност няма да има фалшименти от тях
                        освен това има по малки фирми на които маркетинговата политика е да правят качественни неща без да ги оскъпяват излишно със скъпи реклами и луксозни тубички
                        лично на мен тази политика ми допада
                        иначе както добре знаем парите дадени за реклама се калкулират в себестойността на продукта
                        тоест плащаме я ние тая реклама

                        Коментар


                        • #13
                          Е, не! Не мога вече...

                          Венци, идеализмът и наивността, които се усещат в изказването ти, само ме навеждат на мисълта, че самият ти си много свестен и морален човек.

                          Повечето "представители и дистрибутори" са някви дилъри през ръка, най-често клонове на гръцките такива. Те пък каквото правят не е за описване.

                          Фирмата, в която работя, осигурява логистиката на няколко много сериозни представители и дистрибутори от твоя бранш. Няма да споменавам имена, но считай, че са баш сериозните фирми. Е, тия какво правят, просто ни е бедна фантазията. На всичко отгоре, това е мащабна дейност, а не просто подмяна на етикети. Обслужваме и други сектори и съм се нагледал на всякакви изпълнения, така че нямам никакви илюзии в това отношение. Шашмите са правопропорционални на големината и "сериозността" на фирмите.

                          Коментар


                          • #14
                            Производител на Kuttenkeueler -Kuttenkeueler GmbH-Koln Вносител МОБИЛ ЕООД Кюстендил,ул."Емил Марков"5,тел/факс:078/52 475 gsm 0887268360 Е-маил: mobil_kuste@yahoo.com.Зарежда ме вносителя и тъй като основно продавам гуми нямам време да пълня празните туби с разни боклуци .А за вечно съмняващите се, купете си от известните марки

                            Коментар


                            • #15
                              Понеже вечно се съмнявам никога няма да си купя от шумна марка, страх ме е. Като му дойде времето верни хора ще ми донесат от Кюстендил. То се видя че диамантено масло никога няма да протече от Плама, немско - значи немско ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X