Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдъхване на нов живот на Samurai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вдъхване на нов живот на Samurai

    Всичко се започна през Март месец тази година взехме нещо подобно на Suzuki Samurai а именно това:


    е имаше и гюрук но ....

    двигателя беше насипен беше пръснат зад предните седалки а "майстора" който го беше разглобявал явно му бяха казали да не остава завинтено болтче

    след като махнахме подобието на мокет се откри следната гледка

    имаше толкова много бинт и парцали че след като ги премахнахме сигурно масата му намаля с минимум 20 кг
    Същото беше и положението след махането на декоративните вежди

    мишките доста здраво се бяха поразходили из купето за разлика и за щастие от шасито по което нямаше дори ръжда.
    Това беше отправната точка и се започна:
    1. Пълен основен ремонт на двигателя
    2. Пълно сервизиране на скоростна и раздатъчна кутия
    3. Пълно сервизиране на преден и заден диференциал
    4. Пълно сервизиране на главини, хъбове и др.

    Започнахме с изкърпване и китосване


    В процеса на кърпене веждите нещо пораснаха



    Днес пристигнаха и сандалките и разбира се имаше открийте разликите




    За сега е това но има още много работа. Тепърва предстои направа на клетка, направа на таван и на гръб на кабината, обработка на шасито както и на купето отдолу, окачване брони, лебедка и куп други работи за които сега не се сещам но това е в основни линии.

  • #2
    До: Вдъхване на нов живот на Samurai

    Еи,,човече какво ще правиш , тези ли гуми ще му слагаш това танк-ли ще бъде
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #3
      До: Вдъхване на нов живот на Samurai

      Не, горски звяр. Или каквото се получи.

      Коментар


      • #4
        До: Вдъхване на нов живот на Samurai

        Гумите всъщност не са толкова големи просто старите са автомобилни и са много малки. Новите гуми са с размер 215/80/15 напълно нормални като за Samurai.

        Коментар


        • #5
          До: Вдъхване на нов живот на Samurai

          Хей, Много яко ще стане
          Колега ще имаш ли нещо против някой път да се видим и да погледна творението
          Поздрави
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            До: Вдъхване на нов живот на Samurai

            Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
            Не, горски звяр. Или каквото се получи.
            ще се получи, като гледам как си му направил , дисекция
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #7
              До: Вдъхване на нов живот на Samurai

              Нямам нищо против разбира се. Ще се радвам да се запознаем, а след като стане зверчето и да покараме. Звънни когато имаш време телефона ми е 0897 900 920 Пламен. Стига да съм свободен ще отидем да видиш проекта ми на живо, или ще се уговорим нещо.

              Коментар


              • #8
                До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                За да стане нещо както трябва (при положение че се мъча от старо да правя ново) е необходимо да се пръсне на съставни части и да се сглоби вече като нова машина. Най-малко за собствена сигурност, че всичко е наред.

                Коментар


                • #9
                  До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                  ЕЕ супер
                  Предполагам че още утре ще се чуем само да не изкочи нещо не предвидено в работата. Предполагам следобеда
                  До скоро
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                    Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                    Нямам нищо против разбира се. Ще се радвам да се запознаем, а след като стане зверчето и да покараме. Звънни когато имаш време телефона ми е 0897 900 920 Пламен. Стига да съм свободен ще отидем да видиш проекта ми на живо, или ще се уговорим нещо.

                    Е,е,е,е, а кои ще черпи , егати скръзите
                    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                      Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                      ...Това беше отправната точка и се започна:
                      1. Пълен основен ремонт на двигателя
                      2. Пълно сервизиране на скоростна и раздатъчна кутия
                      3. Пълно сервизиране на преден и заден диференциал
                      4. Пълно сервизиране на главини, хъбове и др...
                      Сподели моля, как протича ремонта на мотора и каква е приблизително цената на частите. Питам не просто от безмислен интерес, а защото има нещо, което ме кара да мисля, че може да ми се наложи тази манипулация - като запаля сутрин, лампата на маслото не гасне веднага, а след около 2-3 секунди.
                      Последно редактирано от Жоро; 07-12-07, 20:41.
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                        Излиза по "халваджийска" сметка около 700 кинта. Но говориме ОТ....ДО. Двигателя става като току що излезнал от магазина. И много внимавай защото буталата на самурая са различни по диаметър. Отготе на блока (Като махнеш главата) има 4 числа те обозначават големината на буталата.
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #13
                          До: Kaskadiora

                          Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                          Излиза по "халваджийска" сметка около 700 кинта. Но говориме ОТ....ДО. Двигателя става като току що излезнал от магазина. И много внимавай защото буталата на самурая са различни по диаметър. Отготе на блока (Като махнеш главата) има 4 числа те обозначават големината на буталата.
                          Тази цена е приемлива. Не знам какво имаш предвид под "халваджийска сметка", но аз питам точно за ремонт от - до. Т.е. бутала, сегменти, шлайфане на блока, шлайфане на колянов вал, лагери основни биелни, шлайфане на глава + шлайфане на клапани и смяна на гумички (предполагам, че има такива ).
                          С две думи - даваш ми кураж, че ремонта не е скъп, сравнение с едни гуми примерно.
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                            Да ти кажа не съм правил точна сметка но само материалите по ремонта на двигателя са между 500-600 лв труд не съм плащал така че не знам. Дано съм ти помогнал

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                              Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                              Да ти кажа не съм правил точна сметка но само материалите по ремонта на двигателя са между 500-600 лв труд не съм плащал така че не знам. Дано съм ти помогнал
                              Да, благодаря!
                              "материалите по ремонта" включват и частите нали?
                              По-добре късно, отколкото по-късно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X