Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

    Приятели, от три дни имам тази машинка. Доста ме радва и упорито я разучавам /това ми е пъвия допир с GPS приемник/. Трябва да си купя MicroSD карта, а в инструкциите пише да проверя на сайта на Гармин кои са подходящите такива за Вистата. Там пък в аксесоарите има посочени 128 и 256 Mb карти, които е цяло чудо да се намерат вече. Та въпроса ми е: дали ще е проблем ако сложа по-голяма карта - 512 или 1 Gb?

  • #2
    До: Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

    В ръководството не е посочено да има ограничение за капацитета на SD картата. В нета намирам коментари, от които става ясно, че хората слагат по-големи карти (2 Gb).
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

      Благодаря ти, Чавдаре, утре ще си взема една карта 1Gb.

      Коментар


      • #4
        До: Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

        Не знам дали ще ти е необходим този капацитет. Аз на моя съм му сложил 512 МВ. До момента с качена картата на Събин + допълнителните изолинии + BG Topomaps, както и записани тракове от разходки от м. март 2007 насам са ми заети едва към 100-на МВ.

        Т.е. 512 изглежда че ще ми стигне за доста време.

        Между другото, виждам, че и твоят GPS има опцията да ти записва трак не само във вътрешната памет на приемника, но и на SD картата (настройката - на стр. 17 от ръководството ).
        След активирането на тази опция ГПС-ът ти записва траковете (active log) за всеки ден като *.gpx файл. Не можеш да ги използваш за навигация директно оттам, но за мен това си е много полезно, защото на практика си имаш архив на траковете.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Между другото, виждам, че и твоят GPS има опцията да ти записва трак не само във вътрешната памет на приемника, но и на SD картата (настройката - на стр. 17 от ръководството ).
          След активирането на тази опция ГПС-ът ти записва траковете (active log) за всеки ден като *.gpx файл. Не можеш да ги използваш за навигация директно оттам, но за мен това си е много полезно, защото на практика си имаш архив на траковете.
          Това добре, но четейки ръководството в частта за тракове/16-20стр./ не ми става ясно защо не мога да ползвам тракове записани на картата директно за навигация. Каква операция трябва да извърша с вече записан на картата трак за да мога да го използвам за навигация?

          Коментар


          • #6
            До: Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

            Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
            Това добре, но четейки ръководството в частта за тракове/16-20стр./ не ми става ясно защо не мога да ползвам тракове записани на картата директно за навигация. Каква операция трябва да извърша с вече записан на картата трак за да мога да го използвам за навигация?
            За да използва траковете за навигация ГПС-ът ги записва във вътрешната си памет. Там (Saved tracks) можеш да заредиш ограничен брой тракове, за всеки от които има ограничение на размера до 500 точки. Ако пробваш да качиш в GPS-а трак с повече точки, ще видиш, че той ще бъде орязан.

            При записването на траковете на SD картата данните се съхраняват в gpx файл. Този формат се използва най-вече за обмен на GPS данни между различни програми. Траковете се съхраняват в пълен размер.
            За да можеш да навигираш по тях трябва да отвориш съответния gpx файл с Mapsource и оттам да го заредиш в GPS-а. Ако е необходимо, преди това трябва да редактираш трака, така че да отговаря на ограничението от 500 точки.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Garmin Etrex Vista HCx - въпрос?

              Ясно, благодаря отново!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X