Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GEOCHACHING

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GEOCHACHING

    И така от доста време ми се върти из главата да пусна такава тема и в нашия форум.
    Нека да си направим разходките в горите и чукарите по интересни, като търсим "съкровища"

    Идеята е следната:като карате някъде примерно, където гледката е хубава /гора, планина, град/. Искате да накарате повече хора да отидат там или просто за забавление се скрива нещо или няколко неща с които сте готови да се разделите /без значение какви/ в добре затворена кутия.
    Оставя се въпросната кутията в "скривалище" /под камък, пън, дърво/ прави се "точка" с ТОЧНИТЕ кодинати чрез GPS - може и да се снима.
    След, което се постват в темата и останалите вече имат цел и мотив да отидат на дадено място или минат по определен маршрут.
    Задължителна част от съдаржанието на кутията е тефтерче и молив!
    С тях се записва всеки, "ник" или име който е посетил и открил кутията с дата и час.
    Записва се и това какво е взето и оставено в нея - БЕЗ да я премества!

    Мисля, че би станало забавно - нека пробваме

    Идеята е взета от: www.geochaching.com
    Последно редактирано от DOBERMANN®; 26-11-07, 03:43.

  • #2
    До: GEOCHACHING

    Здравех колега,

    Това сме го правили преди време )

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%E2%E8%F9%E5

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%E2%E8%F9%E5

    Аз лично оставих веднъж няколко хартиени левчета скрити в 2 ловджийски патрона по пътя между Подгумер и Ромча до Ловната хижа

    Колеги бяха скрили нещо около зоопарка и доста бързо бе намерено

    Подкрепям, че е забавно и интригуващо стига да събере повечко последователи, определено би носило много положителни емоции и жив интерес...

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: GEOCHACHING

      .. ами хайде още утре ще заровя първото "съкровище" и довечера ще постна кординати и снимки

      Коментар


      • #4
        До: GEOCHACHING

        Това е супер идея.

        Коментар


        • #5
          До: GEOCHACHING

          Вече има такава идея и даже може да се включиш...
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21240
          MG RACING

          Коментар


          • #6
            До: GEOCHACHING

            ..такаа преди малко се прибрахме от Витоша.
            И както писах онзи ден взех със себе си нещо, което да оставя някъде.
            Реших това да е малка охранителна камерка с инфрачервено осветление. Сложих е добре опакована в кутия от маргарин под едно дърво с ФАЛШИВИ координати :
            N 42. 37. (1)00
            Е023.18. (4)21

            За да получите истинските координати трябва да тръгнете по пътя за Драгалевския манастир.
            На около 30-40 метра преди манастира пътя прави остър почти на 180 градуса десен завой.
            Точно на самия завой от лявата страна има дърво с нарисувано лице. Няма начин да го пропуснете!
            На лявото окото има написана цифра, която трябва да прибавите към цифрите в скобите на ФАЛШИВИТЕ координати и ще получите ПРАВИЛНИТЕ.

            ПРИМЕР: ако цифрата на окото е 2 -> тогава става следното :
            N 42. 37. (1)00
            Е023.18. (4)21

            + 2 =

            N 42.37.300
            Е 023.18.621

            Този, който отиде първи и види въпросната цифра получа точните координати - те са много близко до мястото с нарисуваното лице.
            Нека си ползва камерката с здраве, и да не казва истинските в форума. А само, че е открил кутията, и е сложил нещо ново в нея.
            УСПЕХ!
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от DOBERMANN®; 28-11-07, 21:29.

            Коментар


            • #7
              До: GEOCHACHING

              А хората без Джи Пи Ес ?
              [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
              [/URL]

              Коментар


              • #8
                До: GEOCHACHING

                Колега Станислав, не си разбрал точно идеята на геокашинга. Става въпрос да се скриват разни неща и да се публикуват координатите им, и други като отидат там да могат да ги намерят. Това е с инцидентен характер, не е нещо организирано.
                Аз съм регистриран в www.geocashing.com и честно казано изглежда забавно. Има все повече "съкровища" из България и смятам да ги набиколя ...
                BoykoVS, идеята на тази игра е точно с ГПС да се участва. Ако нямаш ГПС, помоли или почерпи някой, който има да ти помогне.

                Дали да не предложим на модераторите да пуснем направо тема Геокашинг ... ? Или Офроуд Геокашинг ... или нещо подобно ...

                Коментар


                • #9
                  До: GEOCHACHING

                  Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                  Дали да не предложим на модераторите да пуснем направо тема Геокашинг ... ? Или Офроуд Геокашинг ... или нещо подобно ...

                  Подкрепям идеята с две ръце.

                  Аз преди време бях скрил едно съкровище над Ромча но затрих координатите.

                  Много поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: GEOCHACHING

                    как ще се получи трак

                    Коментар


                    • #11
                      До: GEOCHACHING

                      С трак е като да отидеш до кваталния магазин за кисело мляко, толкова трудно и интригуващо...

                      Дават се само приблизителни координати и тръпката е в ориентирането...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: GEOCHACHING

                        хайде и аз подкрепям идеята.
                        Още никой ли не е открил камерата?

                        Коментар


                        • #13
                          До: GEOCHACHING

                          Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
                          хайде и аз подкрепям идеята.
                          Още никой ли не е открил камерата?
                          Жоре,услужи ми с гпс-а ти (както каза един колега от форума) и ще бъде намерена
                          [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                          [/URL]

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X