Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    В случая не говоря просто за стандартен мат. Покритието е много специфично, стои като пластмаса и имам чувството, че и с пергел не може да се одраска. Може би Венци ще даде повече информация.
    Ако е възможно Венци наистина да каже нещо повече.......Че аз замислих нещо подобно за Гранда.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

  • #2
    До: toyota fj 40

    То най-добре ще е да дойдеш и да я видиш... Иначе боята освен че изглежда много "военно" засега впечатленията са че е по-здрава като покритие... но това предстои да се проверява.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: toyota fj 40

      То най-добре ще е да дойдеш и да я видиш... Иначе боята освен че изглежда много "военно" засега впечатленията са че е по-здрава като покритие... но това предстои да се проверява.
      Венци кажи найстина нещо повече за тази боя, ако трябва в отделна тема да не спамим на колегата неговата. Мисля че ще е доста интересно за всички. В какви цветове се предлага, колко горе-долу излиза разликата от обикновенната боя, само в определени условия ли може да се пръска, или може и с обикновен пистолет,...
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #4
        До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

        За съжаление и аз не съм особено компетентен но ще кажа каквото знам по въпроса. Та на времето като решихме да пребоядисаме УАЗ-а питахме в SIKKENS коя е най-здравата като механични качества боя. И ни отговориха че всички били здрави но имало два модела които са за военните от НАТО и те били на порядък по-здрави. И двата цвята (сив и тъмно зелен) са матова боя която има лека структура. На пипане изглежда наистина по-здрава но все още нямам точни сравнения с колко... Но изглежда култово...

        Като цена е общо взето колкото най-скъпите автобои без да е уникално скъпа... Пръска се с обикновен бояджийски пистолет като нормална боя и веднага след пръскането си е гланцова... после става мат...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

          Пак е нещо поне разбрахме от къде. Благодаря!
          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

          Коментар


          • #6
            До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

            В общи линий,постигането на матова боя е възможно по два начина.
            1.Акрилна боя с добавена в нея матпаста.
            2.Базова боя,лакирана с матлак (аз съм го правил с лак на Сикенс)
            Миналото лято правих такъв джип,сленд множество опити с акрилна боя,с различно процентно съдаржание на мат паста (и резултат-стар Москвич),се спряхме на вариант базова боя (черна) и матлак Сикенс.За съжеление нямам снимки на джипа,но след това направихме и един мотор и едно АТВ.За сравниние,ще кача снимки на "опашка" от мотор боядисана с "гланц" и матов резервоар.
            Издръжливоста на лака на Сикенс е учудваща,седмица след като боядисах АТВ-то,собственика му,успя да се обърне с него,макар да беше счупил предния спойлер,по боята му имаше само малки драскотини.
            От Макс Майеир,ми предложиха вариант на матова боя (акрил на полиуретанова основа,с добавена матпаста),но не съм го пробвал.
            П.П Всъщтност,това е правилният начин,според моя милост и моите приятели на който боядисвахме туй-онуй.
            Прикачени файлове
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

              Резервуара е с мат лак така ли? Този лак може ли да се пастира като обикновен лак и да се заличават драскотините от клоните до някаква степен?
              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

              Коментар


              • #8
                До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                Да,с мат лак е,но не се пастира/полира,за сметка на това,се драска много по-трудно от обикновенния лак.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                  Питайте търговците за керамични бои.
                  Има - дори вече някои коли заводски използват.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                    Споменахте че Ви изглеждат по-военно му, но ако знаете как може да си играете с тези цветове ще Ви падне шапката/не напразно Мерцедес/ пускат на пазара сив металиков мат.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                      Колеги мат пастата създава проблеми върху големи детайли, става за на насяне на брони, вежди, спойлери и т.н. А за да не се надраскват лаковете Ви покрития хората са създали специялни лакове с висока твърдост, няма да откриваме топлата вода я.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                        Първоначално публикуван от mina Преглед на мнение
                        Колеги мат пастата създава проблеми върху големи детайли, става за на насяне на брони, вежди, спойлери и т.н. А за да не се надраскват лаковете Ви покрития хората са създали специялни лакове с висока твърдост, няма да откриваме топлата вода я.
                        Да,затова предпочитам матлак,и по-добре изглежда, и по-здрав.
                        Последно редактирано от taran; 30-01-08, 20:39.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                          В Световрачене правят военна матова боя.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                            Те хората там май правият всякаква, ама аз си оставам привърженик на мат лака, а отдолу- кеф ти металик, кеф ти база каквити цветове искаш, хубаво здраво не те боли глава със проблеми-има ли петна или не.А някой да е пробвал хамелиона как ще стои?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Устойчива боя за автомобили (матово покритие)

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              В Световрачене правят военна матова боя.
                              Акрилна,алкидна,полиуретанова,каква е?Щото,военна матова,по-скоро говори за цвят,отколкото,за характеристики на боята.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X