Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпроси и отговори има ли смисъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпроси и отговори има ли смисъл

    Имам няколко въпроса-колеги Защо когато някой нов като мен има нужда от помощ или зададе въпрос понякога от интерес , му се отговаря--прочети в архивчето , има инструкции или я виж това руско линкче о забравих пич не слагаш препинателни знаци Мислех си ,че този ФОРУМ е за взаимопомощ и за да обедини всички запалени по OFF ROUD и ДЖИПОВЕ Отблизо една година изчетох почти всички теми дори по няколко пъти Качеството назад във времето е по голямо Та човек да не посмей да попита нещо Затова мисля да се отрегисрирам

  • #2
    До: въпроси и отговори има ли смисъл

    Защото във всички общи въпроси има няква странна периодичност. И винаги идват скоро след като темата е сдъвкана отвсякъде, писнала е на всички, и на никой не му се захваща пак.
    А това е проблем, защото тая търсачка нещо не работи като хората, а правенето на ФАК, и то на много ФАКове като за тоя форум е гигантска работа за много време и много хора. Елементарно няма кой.

    Коментар


    • #3
      До: въпроси и отговори има ли смисъл

      Първоначално публикуван от milenmv Преглед на мнение
      .... Качеството назад във времето е по голямо .....
      Прав си до някъде информацията нараства не с часове а с минути и все по трудно е да се отсее това което ти е нужно.

      пп. Какво е това ФАК? (Търсачката не ми помогна на въпроса)
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #4
        До: въпроси и отговори има ли смисъл

        Много нацупено звучиш, че ще се отписваш даже. Ами ти ако имаше интерес да подобиш нещата, какво правиш по въпроса? Или просто се спасяваме по единично, а? Нормалната реакция за кратък неясно формулиран, и писан за н-ти път върпос 1-во е нормлано да получи мнение от типа, "иди да четеш". На мен ми се е случвало също, макар и доста след като съм се появил за 1-ви път. Ако човекът е адекватен и се справи додотлкова, че да е в състояние да опише по-конкретно проблемите си, има и четене из старите теми, наистина помага. Ако някой просто не е сколнен да задава тъпи въпроси и не му се отговаря така. Истина е и другото, напоследък има доста повече народ, нормално е качеството леко да спадне, в %-но отношение. А и какво очакваш ако като всеки 2-ри нов user влиза и или пише на кирилица, или пита нещо в 2 объркани изречения, по които ти гадаеш как да отговоришс 5 нормални, за нещо което може да се изпишат страници. За капак, страниците вече са изписани, има варяции и т.н. Добавяме и миграциите и всички неизбешни промени свързани с подобряване на сигурността и прочее, довеждайки до тотално тов свят за форума. Както каза и Стефан, търсачката не виняги намира всичко, особено ако незнае човек как да я ползва. Като цяло идеята е да има добър тон и да сме полезни 1 на друг. Контактите, които се създават тук са сериозни и много пластови, като темите са само бегло отражение на реалната помощ. Всяко нещо си има повече от 1 страна, даже неограничен брой. Ако се вглеждаме много съсредоточено само в конкретен пиксел от картината, няма как да я обемем цялата.

        Коментар


        • #5
          До: въпроси и отговори има ли смисъл

          Често задавани въпроси.

          Коментар


          • #6
            До: въпроси и отговори има ли смисъл

            Колега milenmw,на теб конкретно някой не ти е отговорил на въпрос и те е пратил при търсачката или просто забелязваш някаква тенденция във форума?Щото има и една друга обратна тенденция-пишеш,пишеш отговаряш и дори няма кой да каже-да прочетох,да стана ми ясно,резултата е такъв.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              До: въпроси и отговори има ли смисъл

              В такъв смисъл аз трябва да съм най-нещастният човек в тоя форум)) Щото за моите въпроси почти никога няма отговори

              Коментар


              • #8
                До: въпроси и отговори има ли смисъл

                Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                Колега milenmw,на теб конкретно някой не ти е отговорил на въпрос и те е пратил при търсачката или просто забелязваш някаква тенденция във форума?Щото има и една друга обратна тенденция-пишеш,пишеш отговаряш и дори няма кой да каже-да прочетох,да стана ми ясно,резултата е такъв.

                Коментар


                • #9
                  До: въпроси и отговори има ли смисъл

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  В такъв смисъл аз трябва да съм най-нещастният човек в тоя форум)) Щото за моите въпроси почти никога няма отговори
                  Но не съм те видял да страдаш и да се оплакваш от това.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпроси и отговори има ли смисъл

                    считам че в търсачката има смисъл.
                    ПРИМЕР:Днес вместо да споделям проблема си ,а именни трудното запалване на Фронтерата в студа,първо проверих има ли теми за подгряващите свещи(щот съм решил че в тях е проблема.)Намерих няколко теми от които научих за моделите и цените на свещите.Покрай тях научих и за други проблеми с охлаждане,радиатори и каво ли не.Е за кФо да отварям нова тема "НЕ МИ ПАЛИ ДЖИПА ОТ ЧЕТВЪРТ ???"
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпроси и отговори има ли смисъл

                      Първоначално публикуван от milenmv Преглед на мнение
                      Имам няколко въпроса-колеги Защо когато някой нов като мен има нужда от помощ или зададе въпрос понякога от интерес , му се отговаря--прочети в архивчето , има инструкции или я виж това руско линкче о забравих пич не слагаш препинателни знаци Мислех си ,че този ФОРУМ е за взаимопомощ и за да обедини всички запалени по OFF ROUD и ДЖИПОВЕ Отблизо една година изчетох почти всички теми дори по няколко пъти Качеството назад във времето е по голямо Та човек да не посмей да попита нещо Затова мисля да се отрегисрирам
                      Колега milenmv,

                      Останалите тук казаха повечето, какво има и може да се каже по въпроса. В допълнение, целта на този конкретно форум е не да формира хиляди дискусии с по 1, 2, 5 отговора и заглавия от рода "Помоооощ", "ВАпрос за Витара", "Търся ПрОжини" и т.н. За такива смеховати постове си има други несериозни уеб средища като офроуд клуба на дир.бг и много други. Не малко твърде сериозни материали са публикувани тук, както и достатъчен брой хора пишат и споделят едни изпитани истини на готово по тематиките в портала, които уверявам Ви няма къде другаде да получите на тепсия!

                      Съответно от Вас, като млад участник се очаква просто да формулирате ясно (ако е възможно да конкретизирате) питането си, не със заглавия и смисъл, които цитирах по-горе. А пък нормален правопис, употреба на препинателни знаци (не емотикони) там където трябва са базови неща, които неволно или нарочно във Вашият пост тук липсват. В този дух са и умалителните, като "архивчето", "линкчето", с което не знам какво намеквате...

                      До някъде съм съгласен с Вас, че качеството във времето назад е по-голямо. Моето обяснение е в обема на портала. При регистрации в порядъка на 30 до 80 човека дневно и нови теми в порядъка на десетки на ден, много от които вече дискутирани и предъвквани многократно (със сигурност го твърдя в 4х4 секциите, ендуро и АТВ не следя), се изисква едно друго ниво на модерация и управление, което се стараем да набавим, подсигурим и поддържаме.

                      И за да не си мислите, че тук сме се събрали едни стари кримки, които си правят своя кеф и новите ги отхвърлят ей така, ще Ви кажа, че не малка част от потребителите, които допринасят много за съдържанието, формата, духа и т.н. на портала са именно доста по-нови потребители.

                      Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпроси и отговори има ли смисъл

                        Аз чак сега забелязах, темата е в раздел JEEP, а е за коренно друг раздел и мисля всичко е ясно...
                        Последно редактирано от Насов; 10-11-07, 15:21.

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпроси и отговори има ли смисъл

                          След последните постове на Яро и Насов мислех да заключа темата, мисля че е ясно защо.
                          Пътьом някой я премести и заключването се отменя.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпроси и отговори има ли смисъл

                            Удушвач! На свободата на словото! И на питането!

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпроси и отговори има ли смисъл

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              В този дух са и умалителните, като "архивчето", "линкчето", с което не знам какво намеквате...
                              Колегата не намеква нищо, а е поредният, който иска информацията да се сервира на тепсия и "поръчките" да се изпълняват на момента. Защото времето на питащия е много ценно и той не може да си губи времето да търси в по-старите теми или да ходи да чете някакво си руско или друго "линкче", човекът иска някой друг да му потърси информацията, да му я преведе, сдъвче и поднесе ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X