Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руското масло - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руското масло - плюсове и минуси

    Здравейте на всички, реших да отворя тази тема, за да развием и оточним едни много сериозен фактор за всеки мотор - маслото. Понеже не съм запознат с маслата, а ми прави впечатление, че повечето от вас залагат на познатото (Motul, botul...), европейското качество се запитах, "Това цялото масло от къде идва?" И отговора е ясен Азия! Всички знаем, че най-големите износители на масло са Русия и Арабските държави. Замислих се по пътя на логиката, че руснаците не биха имали лошо малсо, което да сипваме в моторите. Всички европейски фирми внасят масло от там, слагат по някоя добавка и една име на шишето (марка) и ето европейско качесво. Един човек, който е много вътре в тея неща ме накара да потърся информация, защото именно такова масло искам да сипвам. Затова искам да чуя мнението на всеки от вас за руското масло. Благодаря предварително!
    KTM Fen

  • #2
    До: Руското масло - плюсове и минуси

    Уф. Много ти е тъжен въпросът.
    Да, базовите масла са от Русия. По ГОСТ и тия в магазина са с такива свойства, с каквито всичките мотули-ботули. Че имат и разни уникални.
    Обаче, годишно в света за изхвърляне са 10 000 000 (десет милиона) тона масла. И се почва ... От вторично преработените, технологично пак излизат масла с гарантирани качества. Някъде там обаче се намесва икономическата страна на въпроса, и освен маслено става и мазало.
    Специално нашият проблем е че тука върлува Лукойл. При цялото ми уважение към най-големия данъкоплатец в страната, руснаците все пак му казват Лохойл. Значи примерно Балъкойл. В тая кантора даже патентната политика е бардак, камо ли технологичната.
    В крайна сметка хубавите руски масла отиват къде да е, ама не при нас.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X