Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вериги за сняг

    От подфорума на DAIHATSU видях, че се обсъжда такава тема и поствам тук написаното в книжката на моето Диско относно използването на вериги за сняг. Надявам се да е полезно!

    Вериги за сняг
    Доставените от Land Rover вериги за сняг служат за движение по пътищата при екстремно заснежаване и не се препоръчват за движение по полето. Спазвайте винаги следните препоръки:
    Разрешено е да се монтират само препоръчаните от L. R. вериги за сняг върху предните колела или върху всичките 4 колела. Неодобрени от L. R. вериги могат да се монтират само на задните колела.
    Уверете се, че диференциалът е блокиран.
    Следвайте винаги указанията за монтиране и опъване на веригите за сняг и спазвайте ограниченията на скоростта за различните пътища. Не пътувайте по-бързо от 50км/ч.
    За да намалите повредите на гумите, демонтирайте веригите за сняг веднага, щом се очисти пътя.
    Повече информация за препоръчваните Ви вериги за сняг ще намерите в сервиза на L. R.

    Указание: В случай, че разполагате само с непрепоръчани вериги за сняг, можете да ги монтирате само на задните колела.

    Предупреждение!
    Не монтирайте непрепоръчани вериги за сняг на предните колела – възможно е да повредят части на спирачната система.

  • #2
    До: Вериги за сняг

    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
    ...Предупреждение!
    Не монтирайте непрепоръчани вериги за сняг на предните колела – възможно е да повредят части на спирачната система...
    Мисля, че имат предвид спирачните маркучи. При завой, могат да бъдат скъсани от веригите, поради липса на достатъчно място по между им (маркучите и гумата с верига)

    Коментар


    • #3
      До: Вериги за сняг

      Взимате си Pewag или Konig и приключваме с въпроса за непрепоръчваните вериги..

      При наличен един комплект - на предния мост.

      Коментар


      • #4
        До: Вериги за сняг

        Кьониг и аз препоръчвам,излизал съм с тях от преспи които бяха по високи от покрива на джипа,преди да влезна само от вън определих посоката и няма назад,много съм доволен и лесно се монтират и демонтират.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          До: Вериги за сняг

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Взимате си Pewag или Konig ...
          Знам, знам -> http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224

          Коментар


          • #6
            До: Вериги за сняг

            Днес взех на жената за коледен подарък едни ланци - Konig.
            Правилни. Около 265 лв.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              До: Вериги за сняг

              За момента не карам чак по толкова екстремни терени, зада си купувам вериги, просто съм си купил хубави зимни гуми и с тях яко мачкам!

              Коментар


              • #8
                До: Вериги за сняг

                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                Днес взех на жената за коледен подарък едни ланци - Konig.
                Правилни. Около 265 лв.
                И аз и взех подобно ланче на Тюле но не бях го опаковал добре и изядох егати и упреците!!

                За втория комплект ланци ще изчакам по екстремен момент някъде по пътя за хижата... .
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • #9
                  До: Вериги за сняг

                  Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                  За момента не карам чак по толкова екстремни терени, зада си купувам вериги, просто съм си купил хубави зимни гуми и с тях яко мачкам!
                  Миналата година "екстремен терен" се оказа пътя за Копитото. Образцов блестящ лед! Колегата, с който бях, едва спря от първа бавна. А аз имах късмет да има изтървана една лопата пясък до пътя. Преди това се опитвах да спра около 50 метра при положение, че спидомерът не отчиташе скорост. На лед зимни гуми помагат като на дървен крак упойка. Само вериги спасяват.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вериги за сняг

                    А пробвал ли си с вериги на леда как е? Нещо като да си свалиш патъците и да си вържеш кънки.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вериги за сняг

                      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                      А пробвал ли си с вериги на леда как е? Нещо като да си свалиш патъците и да си вържеш кънки.
                      Не съм пробвал - само съм виждал. Все пак, ако беше също толкова зле, нямаше да са задължително изискване за преминаване на някои пътища през зимата.
                      Отделно от това - кънките могат и да се управляват, а патъците - не.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вериги за сняг

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        Не съм пробвал - само съм виждал. Все пак, ако беше също толкова зле, нямаше да са задължително изискване за преминаване на някои пътища през зимата.
                        Отделно от това - кънките могат и да се управляват, а патъците - не.
                        Е тука колега много бъркаш.Веригите са крайно неподходящо решение за лед.Те са препоръчителни за пътища със доста сняг по тях, а на леда са точно толко полезни колкото и кънки, които не можеш да контролираш.Това съм го изпробвал лично и то не веднъж.За лед няма никакво спасение освен много внимателно каране и много хубави зимни гуми заедно с него.
                        Поздрави
                        Subaru Legacy 2.5
                        Suzuki GS500 E

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X