Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Buck Nighthawk

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Buck Nighthawk

    Сега като изгледах тестовете които му правят в линка които съм дал по горе се оказва че съм се изказал малко неподготвен в предишния си пост.Както каза колегата този нож е хубав ако искаш да го ползваш предимно като инструмент той май и за това си е създаден като гледам но като многофункционално острие мисля че ще е по не приложим аз съм се спря в избора си за такова на Buck Nighthawk

    Въпрос на предценка и избор на това какво ти искаш.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Gerber LMF™ II Infantry

    Нещо не ми се нрави пластмасата по дръжката,освен това е малък гарда,но все пак е въпрос на личен избор.

    Коментар


    • #3
      До: Gerber LMF™ II Infantry

      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
      Нещо не ми се нрави пластмасата по дръжката,освен това е малък гарда,но все пак е въпрос на личен избор.

      Пластмасата+гума за ръкохватка е по-практична /почистване,износване,екстремна употреба а и цената е др./ серийно производство.Ако качеството на стоманата го компенсира и цената е приемлива щто не.

      п.п.но все пак е въпрос на личен избор.Гарда е добър няма да се дуелираш с него.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #4
        До: Gerber LMF™ II Infantry

        Относно Найтхоука понеже имам негово точно китайско копие(което е от някаква неясна мека стомана) мога да дам мнение пластмасата не пречи в комбинация с гумата дръжката е супер удобна а за мен нож не ти ли пасне в ръката ако ще и най-добрата марка да е няма да ти върши добра работа за това избрах Бука пред Гербер и всякакви други марки просто ми е удобен острието му е точно това което аз търся относно гарда не смятам че е лош що е малък както каза колегата няма да се дуелирам с този нож сега го чакам да доиде и тогава ще напиша мнение защо сега мнението ми се базира на база сравнение с китайското копие.
        Последно редактирано от Дявол Коледа; 08-11-07, 10:43.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Buck Nighthawk

          Откъде поръчваш ножове и как става плащанетоАз търся един модел на BUCK който засега не мога да намеря никъде за съжаление

          Коментар


          • #6
            До: Buck Nighthawk

            Дано тези да ти свършат работа:
            1.http://www.discountcutlery.net/en-us/dept_22640.html
            2.http://www.elinemerchandising.com/Buck%20Nighthawk.html
            3.http://marioxota.ru/modules/shop/cat_24.html -на руски.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #7
              До: Buck Nighthawk

              Днес получих колет от USA с едно от най-желаните от мен съдъражния.Това е новия ми нож Buck Nighthwak:




              Ето ги заедно с дръпнатоокия му брат близнак който от днес е в пенсия



              Преките ми впечатления за няколкото часа от както имам така мечтания нож са първо много добра изработка и доста по тежък от китаеца ще видим в последствие какво ще покаже експлоатацията.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Buck Nighthawk

                А какво ти е впечатлението от ножа, след няколко месеца? Питам щото и мен ме интересува този модел.

                Коментар


                • #9
                  До: Buck Nighthawk

                  Първоначално публикуван от santos Преглед на мнение
                  А какво ти е впечатлението от ножа, след няколко месеца? Питам щото и мен ме интересува този модел.
                  Леле бях позбраил темата.Впечетлението ми е много добро,ножа се точни относително трудно но със съответното старание става доволно остър гледам да не прекалявам със заострянето за да не се тъпи излишно лесно ползвал съм го за цепене на подпалки в гората тъй като е тежък се правя добре след това с него е разан хляб месо и тн. там също не ме е подвеждал,канията макар и правена в Китай е много удобна поне за мен,за съжаление от както имам джип го нося повече в раницата от колкото на колана.Вобще според мен ножа е доста добър изчистен от към допълнителник расоти но удобен и функционален няма да съжаляваш в избора си ако го вземеш.Забравих д акажа ножа е произведен в щатите смао канията е китаиска.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Buck Nighthawk

                    Мерси за бързия отговор. Аз ножа ще го взема, само се колебая дългия или късия серетиран вариянт да бъде. А на какво го заточваш?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Buck Nighthawk

                      Заточвам го на една стара белгия която е двустранна от едната страна е груб камък а от другата един черен които е почти като гума баща ми я има от някъде от както се помня никога не заточвам подобни ножове на шмиргели и др. разкаляват се нараняват се и не се получава това което търся,а иначе аз не харесах серетирания къс вариант защото имам серетирано острие на мулти тула,а и е по малък и не по функционален за мен.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #12
                        До: Buck Nighthawk

                        Опитвал ли си да дереш и разфасоваш с него и ако да, как се представя?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Buck Nighthawk

                          Не ми се е налагало да дера и разфасовам за това няма как да ти дам мнение по тези въпроси.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #14
                            До: Buck Nighthawk

                            Добре че Венци ме подсети,мина доста време от както взех ножа не съм експерт по стомани но какво забелязвам по ножа:
                            Точа го винаги ръчно,до сега е точен само веднъж и не се е налагало да се точи пак.Наистина точни са малко по трудно но пък се затъпява също толкова трудно.Рязал съм дърво,месо плодове и зеленчуци свински опашки и за теста тел ножа си седи все така остър.Ножа е тежък и това ми допада може да се цепи с него по принуда,на сбирката по случеи рожденния ден на Ленд Роувър успях да нарежа без проблем ребърца за скара и да оформя няколко пържоли.Канията ми е адски удобна проста и надеждна.Дръжката,комбинацията от гума и малко пластмаса колко и да не се харесва на някои на мен ми харесва ножа се държи здраво и стабилно вобще удобен за държане в ръка е.Мия го в съдомиялната с ръжда и подобни неща няма проблем оксидиран е,забелязвам че на някои места оксидацията се е надраскала но не смятам това за проблем.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #15
                              До: Buck Nighthawk

                              Всичко друго добре, ама недей да го миеш в съдомиялната... Всички препарати съдържат абразиви и по този начин му износваш и острието и оксидацията...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X