Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документи за оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Документи за оръжие

    Предстои ми продължение на разрешителното за ловно оръжие. Знае ли някой, има ли някакви облекчения при събирането на необходимите документи - нещо отпаднало, някои документи през Интернет, по-малко бюрокрация...Или пак трябва да се минава по старият, унизителен по отношение на време и разноски, начин?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    До: Документи за оръжие

    Всичко си е по добрия стар и лесен начин....

    Коментар


    • #3
      До: Документи за оръжие

      Доколкото знам отпада удостоверение от ДС за платени данъци, което си беше много хубаво, защото се сещаш / подсещат те/, че не си платил. Съответно плащаш си просрочените задължения и ти дават удостоверението / безплатно !!!/
      А сега кофти - разбрах, че не съм платил данък за имот за 3 години.
      Иначе всички други документи си остават.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        До: Документи за оръжие

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        Доколкото знам отпада удостоверение от ДС за платени данъци.
        Точно така е, а и не искат снимки!

        Коментар


        • #5
          До: Документи за оръжие

          Е, все е нещо!
          Очаквах повече! Нали г-н Василев ги разтягаше разни...
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            До: Документи за оръжие

            A за данъците да кажа че,се искаше удостоверение че НЕ укриваш данъци
            Аз като видях колко данъци имах да плащам и се бях отказал да ставам ловец,но една добра служителка ми обясни че не съм длъжен да ги плащам веднага,за това удостоверение.И си го взех без да плащам данъците..

            пп. вече са ми платени данъците

            Коментар


            • #7
              До: Документи за оръжие

              Тая година пак ще се подновява,тая бележка за данъците дали я искат още и изобщо има ли промяна в изискванията?
              SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
              0878299791

              Коментар


              • #8
                До: Документи за оръжие

                Първоначално публикуван от zloto69 Преглед на мнение
                Тая година пак ще се подновява,тая бележка за данъците дали я искат още и изобщо има ли промяна в изискванията?
                Промяната е в отпадането за документ ,че не дължиш данъци.Другото си остава.Прилагам 2 списъка за късо и ловно оръжие.Зачертал съм ненужното.
                Прикачени файлове
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: Документи за оръжие

                  Протокола за касата КОС би трябвало да си го съхранява от първият път, когато е издаден (в досието)
                  Пак зависи от районното, но мисля че има ли издаден веднъж такъв, при презаверка не е нужен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Документи за оръжие

                    Първоначално публикуван от Zmiika Преглед на мнение
                    Протокола за касата КОС би трябвало да си го съхранява от първият път, когато е издаден (в досието)
                    Пак зависи от районното, но мисля че има ли издаден веднъж такъв, при презаверка не е нужен.
                    Напротив колега нужен е.Преди месец пуснах документите за презаверка и ми изкаха нов протокол.
                    899152366

                    Коментар


                    • #11
                      До: Документи за оръжие

                      Аз вече 3 презаверки си карам с първоначално издадения протокол.Явно има разлики в реда на работа при различните КОС-ове, въпреки, че не би трябвало.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Документи за оръжие

                        И аз 3-ти път презаверявам, но си карам с първоначалният протокол. Едиственият път когато съм го променяла беше одавна, когато освен КНО, трябваше да съхранявам и ловно оръжие (тогава естествено ми поискаха по-голяма каса) Явно всеки КОС тълкува различно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Документи за оръжие

                          Благодаря на всички
                          SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                          0878299791

                          Коментар


                          • #14
                            До: Документи за оръжие

                            Аз си поднових разрешителното за късо оръжие преди месец и бях си изкарал тази билежка за не дължими данъци но от кос казаха че нея изискват вече.
                            Константин Вълчанов.0888313247

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X