Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Репортаж от Закриването на сезон 2005 - Сопот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Репортаж от Закриването на сезон 2005 - Сопот

    Колеги, тази вечер се прибрахме от Сопот след шумно, развлекателно и както се полага, полято обилно с питиета Закриване на сезон 2005.
    Тръгнахме от Стара Загора навреме, но трите мотора се оказаха твърде голяма тежест за мерцедеса на Жасмин и с шеметна скорост от 70-80 км/ч пътувахме два часа до Сопот вместо запланувания един, като до там изпреварихме само един трактор, а жигулите ни задминаваха като спрели. Естествено петима Петка не чакат и групата от Лук Ойл вече беше тръгнала. Решихме да спазим традицията и първо изядохме по една шкембе чорба в хубавото ресторантче на комплексчето, след което минахме да запалим по една свещ в манастира и бързо пришпорихме по трасето на състезанието към прословутия Фенер, където се очакваше голямото шоу по изкачването му. Малко преди да стигнем Каравеловската поляна обаче забелязах познат мотор от снимки в форума и край него да се суетят две момчета. Това бяха познатите на всички тук, в форума Петър Манолев и Different_Soul.
    Кокера като специалист по този вид мотори набързо даде акъл какво да правят и тъй като нямахме време, продължихме отново нагоре. Малко преди фенера стигнахме основната група "закриващи" и продължихме към Фенара. Там обаче всичко беше потънало в мъгла и шоуто се отложи явно за пролетта. Искахме да се настаним в хижата и да покараме в околността, така че се спуснахме бързо надолу по макадама към Бело камъне. Взехме си стая, която приятно ни изненада с обстановка непривична за хижа и тръгнахме да търсим пътеки из Средна гора, по които не бяхме все още карали.
    Останалата част от репортажа ще ви направя направо със снимки, тъй като този път ги имам в изобилие!


    Моторът на Different_Soul се е повредил и Кокера се мъчи да го оправи. Жалко за момчето, така се беше наточил за това събитие! Поръчах на Малък Кеко да му предаде нещо от мен, дано то го зарадва поне малко и компенсира част от разочарованието.


    Вече сме под Фенера, но заради мъглата шоуто се отложи.


    Стари приятели, но трудно ги познахме, тъй като бяха прекалено трезви.


    Вече залата на веселбата започва да се пълни.


    Ние обаче пак хванаме планината.


    Вече сме на Фенера. Времето междувременно се оправи и нямаше помен от сутришната мъгла.


    Слънцето клонеше на залез и всичко беше много красиво и обагрено в оранжево.


    Изглед на изток.


    Кокера и Жасмин на фона на Стара Планина.


    Залезът беше много красив.


    Купонът все още "загрява"!


    По стара традиция се започва с хоро.


    Амбарев-джуниър още беше в гипс, но скоро отново ще кара.


    Градуса на настроението започва да се вдига.


    Хорото продължи дълго и хубави сопОтки го украсяваха!


    Голям Кеко се кефи. Негова беше заслугата за курбана, който послужи за предястие на всички моторджии.


    Не, тук не пея, макар че сигурно щеше да е по-добре! Поздравявам домакините от името на Ендуро шампионата и насъсквам добрите карачи от региона за следващия сезон, а те не са никак малко!


    Съседите по маса. Често си казвахме "наздраве" докато накрая онемахме съвсем.


    Малък Кеко и Тумангела.


    Един много добър карач - Чавдар.


    Стар приятел и поклонник на AC/DC.


    Новата ми приятелка!


    Всички от тоя край са много хубави хора и с удоволствие се веселим винаги с тях.


    Ники. Всички го знаете. Вечерта той организира спасителна акция, тъй като техен колега се беше загубил и го намериха!


    Любим сюжет за портрети!


    Радо, един от главните виновници за кръгът по ендуро в Сопот.


    Азиса - също голям приятел!


    Амбарев и Жасмин в приятелска прегръдка.


    Приятелки ...


    ... и противнички. Канадска бораба, която надвие ми става приятелка! И този път се проведе дежурният турнир по канадска борба. Дамите го откриха.


    Рачко - мой личен приятел, когото много уважавам!


    Групата от Севлиево вече е във фаза - канибализъм.


    Докато канадската борба вървеше с пълна пара, аз използувах момента да направя поредния портрет, а виждате, че моделът е TOP!


    Нещо се разсеях , да се върнем на финалът по канадска борба. "Crazy job" бяхме мениджъри на Тумангела, но на финала той загуби, а ние бутилка водка, но противникът беше много здрав!


    Казах ви нещо, нали?!


    По-късна фаза.


    Машините пред спалното.


    А на купона някои вече "си почиваха".


    Кокера след като изигра няколко канадски борби му се пританцува.


    Неделя. Организирахме група да покараме отново из Средна гора. Групата на чист въздух и с почти избистрени глави.


    Някъде над Клисура.


    Сюжет Ал а ендуро.


    Снимка за спомен на слизане от Средна гора.


    Заредихме резервоарите и поехме към Сопот, че слънцето вече клонеше на залез, а трябваше да се разделяме.
    Искам да благодаря от имато на Crazy job на всички наши приятели от Сопот и региона за чудесните два дни, прекарани с тях и смея да твърдя, че Откриването и Закриването на сезона си остават най-големите "извънкласни" мероприятия в България и се радваме, че традицията се подържа година след година, затвърждавайки твърдението, че в ендурото няма врагове, а само приятели.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Ето няколко снимки от мен:


    Different_Soul


    ATV с лебедка


    Different_Soul MZ (проблема беше, че се развали )


    По препоръка на Crazy Job свалихме и почистихме карбуратора


    И в трудни ситуации усмивката не ни пада от лицето


    Вадене на вътрешната спукана гума





    На излизане от стаята казах на Малък Кеко, че съм прост (питайте него защо), той се смее, защото знае че е вярно


    In action


    Дъ-ъ-ъ-лго хоро





    Любимата ми снимка Наи сетне да се снимам с Жоро Хаджиев, пък и то пред CRF-X


    Поредната поправка


    Догодина като ви разправям, че ще карам 4Т крос. Сега мерака ми още по-голям

    Коментар


    • #3
      Страхотия
      Мнооооого хубави снимки.
      Яд ме е че нямаше как да дойда ама напролет на откриването се надявам да ми мине
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        Сега хвърли един хубав бой на Митков, че той е виновен
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
          Сега хвърли един хубав бой на Митков, че той е виновен

          Коментар


          • #6
            браво бе жоре
            ПОЛОВИН час и повече ги тегля тия снимки
            и то за да разбера че обичате да си пийвате
            ей заради тези работи ни карат да правим тест за алкохол преди състезание
            но както и да е
            иначе снимките от планината са хубави
            никога не съм оставал за вечерта на тези мероприятия и сега се убедих че добре съм правел

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от mitkov
              браво бе жоре
              ПОЛОВИН час и повече ги тегля тия снимки
              и то за да разбера че обичате да си пийвате
              ей заради тези работи ни карат да правим тест за алкохол преди състезание
              но както и да е
              иначе снимките от планината са хубави
              никога не съм оставал за вечерта на тези мероприятия и сега се убедих че добре съм правел
              Нарочно ги качих тук в темата снимките, тъй като повечето хора от Сопот знаят за форума и го четат, но чак да ровят в FTP-то нямат познания.
              Колкото до преспиването+пиенето, никой никого не насилва, а и представи си купон без алкохол и всички си говорят за мотори
              На другият ден всеки се наспива порядъчно и освежен от чистия въздух си тръгва по живо по здраво. Освен това, основното каране се прави в неделя, както се разделихме на групички и всеки хвана балкана на някъде
              Трябва да дойдеш някой път за два дена и да се охакаш с 25 грама Карловска гроздова до козирката. Много изпускаш
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                Много изпускаш
                Наистина е така Жоро, колко човека бяхме За залата става въпрос. До сега аз толкова много ендуро маняци на мохабет не бях виждал Всичко беше прекрасно

                Коментар


                • #9
                  Какво мога да кажа освен че много съжелявам, както всяка година така и сега закриването си е закриване
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    вижте по принцип в ендурото ме кефи досега с природата
                    преодоляването на препятствията и карането из непознати места
                    но най вече това да си сред природата с приятели
                    върлите надпивания които се заформят от време на време след това нямат нищо общо със спорта и с ендурото
                    това разбира се е мое мнение
                    на вас щом ви харесва си е ваша работа
                    но форума се чете от много и най различни хора и като видят репортаж от такова събитие в който има няколко снимки с мотори а другите са от надпиване ,и след това ни се пуска име на ендуристите и като идем на състезание ни карат да правим алкохолни проби което мен лично ме обижда
                    но разбира се не искам да обидя никого просто споделям мнение

                    Коментар


                    • #11
                      Добре Митков, другият път ще говоря с сопотци да го направим само на лимонада
                      Ние специално толкова много карахме тази година и се наслаждавахме на природата, че беше крайно време да разпуснем! Този купон се прави два пъти в годината и няма нищо невъзпитателно тук. И няма нищо по-хубаво от това, феновете да разберат, че в ендурото всички са приятели и както задружно карат, така задружно се и веселят.
                      В неделя към обяд спряхме на една хижа да пием по един чай и там видяхме момче на около 15 години, пияно до козирката, който не караше мотор и като ни видя, че пристгнахме десетина мотора(видя е много силно казано!) и възкликна: "Бах маа му, от де идите с тея 30 матора?"
                      Пък съм сигурен, че и той много обича природата, иначе щеше да се напие някъде в равнината, то ефекта ще е един и същ.
                      Така, че на който няма мозък и господ не може да му помогне
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        Ето ме и мен в тази тема, като един (поне до колкото аз виждам) изветен монтьор
                        Радвам се че сте си прекарали супер момчета... и макар че докъто аз изсипвах безбожен брой карбуратори с бензин на земята докато разбера принципа на карбуратора си (при положение че за първи път виждах такъв карбуратор) вие сте си прекарвали прекрасно аз не свалях усмивката от лицето си мислейки за купона и за всички вас които сте се веселили доста (до колкото виждам от снимката )
                        Радвам се че събитието е минало приятно и безаварийно (макар че друго подочух от тук от там, но както и да е ), надявам се откриването на сезона да го направя без никакви проблеми и наистина по-свестен мотор от този...
                        Мисля, че тук е мястото да кажа, че поговорката "приятел в нужда се познава" е равносилна на "ендурист в нужда се познава" (тунингована моя версия на поговорката ) ако ме разбирате какво искам да кажа, и искам да благодаря на приятеля ми Манолев, че не ме изостави на пътя без изобщо да му мигне окото както и приятелите които минаха покрай нас и веднага се хвърлиха в задачата да ни помогнат.. мисля че тук е мястото също така да кажа, че и да пиеш и да не пиеш важното е че си с приятели, мотора ти е винаги под ръка, купона е на ниво и си между природните красоти на Родното ти Отечество....е питам аз има ли нещо по-хубаво от това ?
                        Не мисля ... (мое мнение) така че честито ви закриване и очаквайте със нетърпение откриването ... макар че за някои това закриване беше откриване на нещо ново... за някои приятели за някои зимния сезон :> така че ......Поздравявам всички със успешно поддържаната традиция в ендурото..
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          Different_Soul, съжалявам, че не можахме да ти помогнем повече, но мислехме че с почистването на карбуратора проблема ще се реши! Да не сте му изгубили някой поплавък при демонтажа бе?
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            въпроса с пиенето е много относителен.
                            наистина нетрябва да оставаме с впечатление че всичко се прави заради купона а не заради самото каране и цялостно преживяване.
                            та за хората който четат форумите и още не са били с нас, както Митков казва та на тези хора бих казал че нашите събирания по никакъв начин немогат да се съпоставят със рокерските събори и техните гнусни истории (нищо нямам против тях, но съм присъствал на 2 събора и ми стига)
                            все пак психологията на българина е свързана малко или много с масата и почерпката, това си е традиция !!!
                            а и все пак закриването на сезона си е някаква проява малко или много - извънкласна

                            то по тази логика дайте и на ендуро кръговете вечер да не правим купон а да си лягаме по стаите в 8 часа
                            не се връзва нали

                            почерпката и приятни спомени от вечерта са нещо задължително според мен, в разумни граници разбира се
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              Подкрепям
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X