Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

    Става въпрос за V6 2.0 като я паля студена,върти малко повече и ако запали, неможе да дигне обороти,пърха на под 500об. на втория път пали и си вдига обороти нормално
    и си работи без да прекъсва карах я на стенд за инжекциони,ама оня ми каза че няма грешки!? да сипя половин литър спирт за горене в резервоара..
    сложих ама никва промяна.свещи смених-пак.
    Ако беше дизел,щях да съм сигурен че и пада горивото,ама на бензина-нямам идея,на инжециона може ли да му пада горивото??

  • #2
    До: ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

    Не може - имаш подкачваща помпа . Тя създава и налягането де ...

    Коментар


    • #3
      До: ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

      А промблема е датчик.При "набиване"на грешка са необходими няколко "паления" за да се нормализира.В твоя случай,най-вероятно,е термо-датчик.Пак най-вероятно е ленив.И за това не отчита грешка при теста.Две на ръка е,дали въпросните диагностици имат необходимия софтуер за четене...А "ЧЕК"-а няма да светне от това.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

        При инжекциона при изгасване трябва да остане налягане в системата което е необходимо после съответно за паленето. При теб явно след продължителен престой това налягане пада под работното и докато не го въстанови не заработва нормално
        Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
        Става въпрос за V6 2.0 като я паля студена,върти малко повече и ако запали, неможе да дигне обороти,пърха на под 500об. на втория път пали и си вдига обороти нормално
        и си работи без да прекъсва карах я на стенд за инжекциони,ама оня ми каза че няма грешки!? да сипя половин литър спирт за горене в резервоара..
        сложих ама никва промяна.свещи смених-пак.
        Ако беше дизел,щях да съм сигурен че и пада горивото,ама на бензина-нямам идея,на инжециона може ли да му пада горивото??
        Стефан Дянков

        Коментар


        • #5
          До: ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

          Не може - имаш подкачваща помпа . Тя създава и налягането де ...


          Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
          При инжекциона при изгасване трябва да остане налягане в системата което е необходимо после съответно за паленето. При теб явно след продължителен престой това налягане пада под работното и докато не го въстанови не заработва нормално
          А сега де!? как да разбера дали пада налягането,(ако пада де)... имало някъв клапан дето държи налягане..май...
          ма къде се намира незнам.
          Днес ми разпавяха за ауди А4 със същия проблем,но накрая спряло да пали нацяло,и сменили клапана (600лв) и край с проблема....
          А ако не пада,как да разбера кой датчик да сменям?

          Коментар


          • #6
            До: ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО-ВИТАРА

            Аз имьх подобен проблем на бензин,и се оказа че бенз.филтьр ми е толкоз затлачен че намаля дебита кьм карборатора но при мен по прекьсваше и на високи обороти(не ме очудва че се задрьстват,щот видях ква помия е в резервуара)
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X