Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПТС-М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПТС-М

    Тези зверове са направени с пейки и развозват туристи. Впечатляващо е когато се потопи в морето. Паркирани са на плажа между Кранево и Албена
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/rosslan/Amfibia/
    VARADERO SD2

  • #2
    До: Атракция на Албена.............

    Добра идея,интересна атракция.НО само при съвсем тихо време и наблизо.Те вероятно си знаят момчетата.

    Коментар


    • #3
      До: Атракция на Албена.............

      Сигурно си знаят Времето беше много спокойно, но машината от първата снимка беше доста навътре в морето, с просто око се виждаше като точка и то от корабче, което също беше на около 300м. от брега
      VARADERO SD2

      Коментар


      • #4
        До: Атракция на Албена.............

        Разбира се.Може много далече да отиде при тихо време.Няма обаче голям ход ,а времето...Просто преценка на риска.Иначе си е екзотична атракция.Струва си едно кръгче.

        Коментар


        • #5
          До: Атракция на Албена.............

          Наистина си струва не се възползвах, защото трябваше да чакаме неопределено време за да се напълни Така и не разбрах цената и продължителноста на атракциона.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #6
            До: Атракция на Албена.............

            май тая атракция си стои само на плажа.разбрах че нея пускали на вода

            Коментар


            • #7
              До: Атракция на Албена.............

              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
              май тая атракция си стои само на плажа.разбрах че нея пускали на вода
              Е, поне веднъж са я пуснали
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                ПТС-М

                Попаднах на обява за такова чудо, барабар с ремарке за него естествено от военните търгове;
                попрочетох - било за превоз на личен състав и техника през реки, силите му стигат до празен "Урал" - 10 тона по вода, 5 на сушата; то тежи 10 май;
                проста сметка показва, че трябва да имаш едно такова и един "Урал" - по асфалт "Урал"-а вози ПТС-а, после се сменят - така, докато ти свърши продуктопровода от Лукойл
                а сериозно - нека който има лични впечатления за ПТС-М и желание, да ги сподели тук.
                Copyright снимки 2 и 3: Yordan Kolev
                Прикачени файлове
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • #9
                  До: ПТС-М

                  Ами, те си стояха в МНЗ-тата, и си стояха. Даже не съм чувал някой да е служил на такова. Сигурно по щат за тях си е имало секретни старшини. Задачата им е сложна.
                  Веднъж съм ги виждал на занятие. Цапаха си в язовира, и с потресаваща скорост домъкнаха противотанкови стотаци. Барабар с войниците и снарядите.
                  Десантно - переправъчно средство. Служи медлено и печално отнякъде да допълзи до брега, и там да вози до другия бряг квото дойде и иска да се вози. Работата е да изпълзява лесно на необорудван бряг. Не е кой знае какво нито на сушата, нито във водата. Но между двете е безценно.
                  И колко пари искат за тях?

                  Да, всъщност е много голямо, много.
                  Последно редактирано от Стефан; 04-10-07, 00:37.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПТС-М

                    на обявата няма дата, не знам дали е актуална и на трите телефона никой не отговаря ...
                    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПТС-М

                      Мда. Там си царува старата фатмащина. Добавила се е само и цивилна лелчеста идиотия.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПТС-М

                        Даваха по телевизията не отдавна, че някакви на морето си купили такова и го използват да возят туристи.
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПТС-М

                          Здравейте,

                          относно машината ПТС-М (или Плаващ транспортьор среден - "М" идва вероятно от модернизиран) мога да кажа като бивш военен и по точно офицер от инженерните войски. Това е една доста яка машинка, поне аз съм я разглеждал когато бяхме на стаж в Белене, за техническите данни трябва да се поровя из записките от военното ако още ги пазя някъде . Но обикновено може да плава с 10км/ч по вода, не изисква специално подготвен бряг за да се влезе във водоема. Основно ги използвахме за миниране на бреговите ивици, както и за превоз на малки подразделения. Машината има голяма живучест, между пластовете ламарина има стиропор като дори и да е пробита задържа машината над водата. Също така има и помпа за изпомпване на проникналата вода . От населението се използва основно от рибари по Дунава а може и за туризъм. Те използват повече ГСП (гъсеничен самоходен понтон) но то е доста по стар като изпълнение снет от въоръжение преди 20 години. За разхода на гориво не си спомням, но нормално военните машини гълтат много.

                          Ако си решил да я взимаш, може да минем някой път да се повозим. Но не знам как ще ти легне поддръжката. Ако изровя записките ще ти пиша подробности.

                          А тука има и инфо от руснаците: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...F%D0%A2%D0%A1))

                          Надявам се да съм полезен с инфото .
                          Последно редактирано от vesowarworld; 05-10-07, 10:06.
                          LZ1VWW

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПТС-М

                            Благодаря за информацията
                            Не се размечтавам да я взимам, особено след стреса с камионите Гледам да не обмислям как да купя всичко, което ми се вижда страхотно и добра инвестиция .... може тия дни да отскоча до Военно-историческия музей на психотерапия
                            Това намерихза ГСП: http://army.armor.kiev.ua/engenear/gsp.shtml
                            Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПТС-М

                              Бравос,

                              сайтчето на руснаците е доста добро. Има какво да се чете там .

                              ГСП тата също сме ги учили ама само информативно, иначе мисля че ПТС-ите още са на въоръжение. На учение в дунава съм се возил на ПМП (понтонно мостовия парк) голяма тръпка ще занеш . Особенно като гледаш как за има няма и 30 мин се прави мост на половината Дунав.

                              За частни лица си е скъпо удоволствие да подържат военна техника, но нали знаеш надеждата умира последна .

                              И все пак ако някой се сдобие с такова да свирка .
                              LZ1VWW

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X