Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За раздаването на картони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За раздаването на картони

    По повод някои появили се предупреждения и картони, дискусиите, за които са видими само за модераторите, искам да кажа нещо на всички имащи право да раздават такива без да са модератори (потребителите с + Право на легитимация).

    Действайте по-внимателно с новорегистрираните.

    Няма да споменавам за кой точно провинил се става дума, но ето едно мнение, което изнасям от модераторския форум. Мислех да са две, но нека човека към който е в отговор сам прецени дали да сложи и своето тук:

    Първоначално публикуван от Zaarin
    +1! Давайте го по-полека с раздаването на картони. Има доста теми, в които доста хора признават, че писането тук ги е променило към по-добро. Ако се бие за всяко нещо през пръстите никой няма да има шанс да спечели нещо от присъствието си тук. Още повече, че след въвеждането на "+ Право на легитимация" можещите да раздават картони станаха доста и, ако не се използват внимателно някой може да бъде прогонен завинаги само заради едно малко по-остро мнение, което не е идеята... Понякога забележката и предупреждението са достатъчни.
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 01-10-07, 21:47.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

  • #2
    До: За раздаването на картони

    Подкрепям думите ти, много уместно го пускаш като предупреждение...

    Аз лично подпомагам вече няколко пъти хорица с червени репутации, просто си личи, че "има хляб" в тях

    А и е редно интелигентни хора да се опиташ да ги коригираш нематериално и ако не стане со благо и со драго да наложиш кьотек + кик + бан

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: За раздаването на картони

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      По повод някои появили се предупреждения и картони, дискусиите, за които са видими само за модераторите, искам да кажа нещо на всички имащи право да раздават такива без да са модератори (потребителите с + Право на легитимация).

      Действайте по-внимателно с новорегистрираните.

      Няма да споменавам за кой точно провинил се става дума, но ето едно мнение, което изнасям от модераторския форум. Мислех да са две, но нека човека към който е в отговор сам прецени дали да сложи и своето тук:
      Ми ето го:
      Първоначално публикуван от GAD
      Надявам се, поне да се научи да пише що-годе правилно на български. Нека си "пасе" тук. Може нещо да научи, да размисли?! Ако го "бухнете" по тиквата, няма шанс...!!!
      И това:
      Първоначално публикуван от GAD
      Без да коментирам съдържанието на това изобщо,
      правя само пояснение, за колегата и аудиторията,
      че поста ми имаше повече техническа насоченост.
      Не съм и няма да оценявам, репутацията на колегата,
      защото ще е много лично сега.
      По повод на това:
      Първоначално публикуван от bokostz






      ми аз като гледам ти маи само пишеш ,,,,а ваобще не мислиш....
      пак и се заяждаш с всички ...
      бреиииии ама наи-----умния си бреееее.....
      ЕВАЛАААААААААААА
      БАШШШ МОДЕРАТОР
      ГЛАСУВАИТЕ САС 1000+++ ЗА него......
      Само ще добавя, че ако нападката не беше към мен, като към модератор,
      а лична, или беше такава към друг член на форума,
      нямаше да е същото.
      Да не му порастнат рогцата само на колегата,
      че му се е разминал езика и тона
      и си помисли, че и другите БАШШШ МОДЕРАТОРи,
      ще му цепят басма така...!!!???
      При мен "втори шанс" няма да има!!!
      Даже, леко съжалявам, че в мен заговори повече подписа ми, отколкото НИК-а!
      Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 01-10-07, 22:59.

      Коментар


      • #4
        До: За раздаването на картони

        А как изобщо се раздават тези картони? Не че ще ги ползвам изобщо , но добре е да се знае?...

        Коментар


        • #5
          До: За раздаването на картони

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Подкрепям думите ти, много уместно го пускаш като предупреждение...

          Аз лично подпомагам вече няколко пъти хорица с червени репутации, просто си личи, че "има хляб" в тях

          А и е редно интелигентни хора да се опиташ да ги коригираш нематериално и ако не стане со благо и со драго да наложиш кьотек + кик + бан

          Поздрави,
          То точно за кьотек + кик + бан става дума. Репутацията си е репутация, ама жълтите и червени картони са по-сериозна работа.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: За раздаването на картони

            Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
            А как изобщо се раздават тези картони? Не че ще ги ползвам изобщо , но добре е да се знае?...
            Има един жълт и червен картон до везничките за репутация. Съседният знак, който прилича на пътния "внимание" пък е, за да пратиш предупреждение до модераторите и те да решат дали да не правят нещо с него. Когато става дума примерно за спам и подобни простотии не се колебай да ги ползваш, то това им е идеята. Пък и винаги могат да бъдат отменени, ако си сбъркал, но по-добре да не стават грешки.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: За раздаването на картони

              Аха , ясно. Мерси за разяснението!

              Коментар


              • #8
                До: За раздаването на картони

                Аз да ви кажа съм давал картон. И смятам, че си беше напълно заслужено. Дадох го на един колега, който беше написал в заглавието на темата си ПОМОЩ !!!
                А вътре ставаше ясно, че търси някаква програма.
                Според мен след забележка това се е за картон (лично мнение)
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #9
                  До: За раздаването на картони

                  Въпрос на преценка. Към по-старите участници би трябвало да се подхожда по-критично. Имали са време да схванат какво не трябва да се прави. Новите е по-добре да се насочват, за да им стане ясно и на тях. Освен, ако наистина не прекаляват. Този форум е и със сравнително високо ниво на култура на редовните си участници. Като цяло почти липсват безсмислени теми, а спама се заличава напълно и бързо. Понякога за свикнал с други интернет форуми може да е културен шок да попадне тук . Това обаче не значи, че този човек не може да бъден ценен и полезен. Просто може да има нужда от малко време, за да свикне и научи правилата(и да се откаже от старите навици). С "бой" трудно ще стане, най-много да се откаже да влиза.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За раздаването на картони

                    +1 Добра идея е да бъдем по-критични към "старите" участници и много по-внимателни и толерантни към новите.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: За раздаването на картони

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      +1 Добра идея е да бъдем по-критични към "старите" участници и много по-внимателни и толерантни към новите.
                      Не съм съгласен. Кога един участник спира да е нов и става стар? По броя на темите? Или на квадратчетатат? Или щото е станал симпатичен на повечето? Подходът трябва да е еднакъв към всички. Ако на новобранците в каквато и да е организация или служба им се даде много свобода после не можеш да ги накараш да свършат нищо. Тук е същото, един човек свикнеш ли го да ти се качва на главата ходи го критикувай после...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За раздаването на картони

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        Не съм съгласен. Кога един участник спира да е нов и става стар? По броя на темите? Или на квадратчетатат? Или щото е станал симпатичен на повечето? Подходът трябва да е еднакъв към всички. Ако на новобранците в каквато и да е организация или служба им се даде много свобода после не можеш да ги накараш да свършат нищо. Тук е същото, един човек свикнеш ли го да ти се качва на главата ходи го критикувай после...
                        +1

                        Коментар


                        • #13
                          До: За раздаването на картони

                          Чакайте малко, не става дума за някаква дискриминация, а просто за малко повече внимание към новите участници докато схванатга правилата. Не говоря и за свобода, а за ниво на санкции. Писмената забележката и картона са все смъмряне, но с различна тежест. Да кажем за латиницата. Когато първото мнение на човек във форума е на латиница можеш просто да му обясниш, че тук не е хубаво така, в повечето форуми си е нормално да се пише така. След това той може да се поправи, но ако продължи с латиницата вече си е за санкции.
                          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 02-10-07, 10:24.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: За раздаването на картони

                            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                            Чакайте малко, не става дума за някаква дискриминация, а просто за малко повече внимание към новите участници докато схванатга правилата. Не говоря и за свобода, а за ниво на санкции. Писмената забележката и картона са все смъмряне, но с различна тежест. Да кажем за латиницата. Когато първото мнение на човек във форума е на латиница можеш просто да му обясниш, че не е хубаво така, в повечето форуми си е нормално. След това той може да се поправи, но ако продължи с латиницата вече си е за санкции.
                            +1
                            Във форумите , в които имам някакви права , винаги се отнасям към новодошлите по този начин.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За раздаването на картони

                              Искам да попитам, човек получил такъв картон, разбира ли за това, или те са само за сведение на модераторите?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X